A Milli Serbest Güreş Takımı, hafta sonunda Los Angeles kentinde düzenlenecek 2014 Serbest Stil Güreş Dünya Kupası için ABD'ye gitti.
İki grup şeklinde ABD'de ve Japonya'da yapılacak olan müsabakalarda A Grubu'nda yer alan milliler, ABD, İran, Ermenistan ve Hindistan takımları ile mücadele edecek. B Grubu'nda ise Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Moğolistan ve Japonya güreş takımları bulunuyor.
Los Angeles'ta gerçekleştirilecek müsabakalarda milli takım olarak üst seviyede performans sergilemek istediklerini dile getiren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, mindere çıkacak sporculara sonuna kadar güvendiğini belirterek, "Ülkemizi temsil ettiğimiz bütün uluslararası turnuvalardan alnımızın akıyla çıkmayı başardık ve bundan sonra da bu başarımızı devam ettireceğiz. Dünya güreşindeki yerimiz belli ve biz ABD'de ortaya koyacağımız mücadele ile herkese bir kez daha gücümüzü göstereceğiz. Zorlu bir gruba düştüğümüz Dünya Kupası'nda ter dökecek tüm güreşçilerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
ABD'ye giden milli takım kafilesinde şu sporcular yer alıyor:
Nebi Uzun - 57 kilo
Recep Topal - 61 kilo
Selahattin Kılıçsallayan - 65 kilo
Mustafa Kaya - 70 kilo
Murat Ertürk - 74 kilo

Fatih Erdin - 86 kilo
Ali Bönceoğlu - 97 kilo
Hamza Özkaradeniz - 125 kilo