turk-dreamworld.com | Dreambox | Receiver | Support Sitesine Hoşgeldiniz.
OCTAGONBetaSat

DreamboxiptvserverDreamboxcu

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası
 1. #21
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  İşte Üstün Özellikleriyle Volvo S90

  Volvo tarafından üretimi gerçekleştirilen son model Volvo S90 olurken, Volvo S90 piyasada büyük bir ilgi görüyor.

  Volvo S90 için Volvo Türkiye'de de hedef koyarken, firma tarafından yapılan son açıklamalarda 250 adet satışın gerçekleşmesi için hedef belirlendiği belirtildi. Aracın fiyatının yüksek olması bu konuda satın alımı zorlaştırırken, 291 bin TL'lik fiyatı ile Volvo S90 el yakıyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama Volvo’nun Türkiye Genel Müdürü Frank Versaevel tarafından yapılırken, Versaevel yeni modelin çok iyi bir şekilde hazırlandığı ve üstün özellilere sahip olduğunu söyledi. Yeni Volvo S90'nın bundan sonraki tüm Volvo deneyimlerini değiştireceğini söyleyerek iddialı bir açıklama yapan Versaevel yeni modellerine ne kadar güvendiklerini de böylelikle göstermiş oldu.
  Volvo S90 Tasarımı
  S90'da özellikle ön ızgarada farklı bir tasarım tercih edilirken, araçta en çok dikkat çeken bölümlerden birisi de bu ön kısım oluyor. İç bölümde ise özellikle büyük dokunmatik ekranların kullanıldığı görülürken, sürücünün araca tam hakimiyet sağlaması amacıyla hiçbir detay unutulmamış durumda. Aracın göstergelerinde dijital bir ekran tercih edilirken, tasarım ve çizgiler oldukça hoş.

  Pilot Asist Özelliği
  Araçta Pilot Asist özelliği bulunurken, Pilot Asist ile birlikte güvenli bir sürüş mümkün. Şerit takibi, mesafe koruma ve tam otonom sürüşte Pilot Asist büyük bir avantaj sağlıyor. 130 km hıza kadar Pilot Asist destek sağlayabiliyor.
  AlıntıAlıntı

 2. #22
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Subaru, en sevilen ve performanslı modelleri olan WRX ve WRX STI'ı ailesi tamamen yenilendi.
  Subaru'nun performans modellerinden WRX ve WRX STI modellerinin iç ve dış tasarımları tamamen yenilendi. Motor özelliklerinde bir değişikliğin olmadığı modeller oldukça iddialı görünüyor. Subaru, daha önce Impreza modelinin spor versiyonları olarak tanıtılan Impreza WRXve Impreza WRX STI modellerinden Impreza ismini kaldırmaya karar verdi. İki modelin de yeniden tasarlanan ön tamponlarında daha büyük üst ve alt ızgaralara yer verilmiş. Dış görünümdeki vurgu yaratmak için eklenen port bagaj aparatlarının yanında, yeniden tasarlanan jantlar ile adaptif LED farlar dikkat çekiyor.

  İç mekanda ise; her iki modelde malzeme kalitesi arttırılırken, yeni kapı açma kolları, bardak tutuculu arka kol dayaması göze çarpıyor. Opsiyon olarak sunulacak performans paketinde; kırmızı renkli fren kaliperleri, iyileştirilmiş Jurid marka fren balataları, Recaro marka 8 yönlü elektrikli koltuklar bulunacak. Subaru ayrıca içeriye gelen sesi azaltmak için kapılardaki ses izolasyonunu arttırmanın yanında kapılarda daha kalın camlar kullanmış.

  Yeniden ayarlanmış süspansiyonlar, elektrik destekli direksiyon ve geçiş hisleri arttırılmış 6 ileri manuel şanzıman bu yeniliklerin arasında bulunuyor. WRX'te 2,0 lt'lik direkt enjeksiyonlu boxer motor 268 HP güç üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ve simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor. CVT otomatik şanzıman opsiyon listesinde. WRX STI, beklendiği gibi WRX'in performans olarak bir seviye daha ilerisinde yer alıyor.

  WRX STI'ın ön tekerleklerinde güçlendirilmiş monoblok 6 pistonlu fren kaliperleri, arka tekerleklerinde ise 2 pistonlu kaliperleri bulunuyor. WRX STI'ın kaputunun altında 305 HP güçüreten 2,5 lt'lik turbo beslemeli boxer motor yer alıyor. Subaru, WRX STI'da yine ralli tecrübelerinden yararlanıyor. Daha önce de kullanılan; çok fonksiyonlu dinamik araç kontrolü, aktif tork yönlendirmesi ve simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi yenilenen WRX STI'da yine kendine yer buluyor.
  AlıntıAlıntı

 3. #23
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Volkswagen 70 Bin Dizel Araçta Düzeltme Yapacak

  Volkswagen, bugüne kadar dizel araçlar için ciddi sorunlar yaşarken, 70 bin araç için daha tamirat işleminin yapılacağı belirtildi.

  Volkswagen, geri alım, onarım gibi farklı çalışmalar nedeniyle ciddi bir maliyeti karşılamak durumunda kalırken, artık tek amaç Volkswagen ve dizel emisyonu konusundaki tüm detayların piyasadan silinmesi ve olayın kapatılması. Bu bakımdan son dönemlerde daha fazla kabullenme yöntemini uygulayan Volkswagen, 70 bin araç için daha gerekli düzeltmeleri yapacağını onayladı.
  Resmen Açıklandı!
  Volkswagen için resmi açıklamalar Çevre Koruma Kurumu ve Kaliforniya Hava Kaynakları Kurulu tarafından yapıldı. Yapılan açıklamalar yazılı bir şekilde duyurulurken, Volkswagen’in 70 bin 3.2 litrelik motorlu araçlar için onarma planlarını onaylandığı açıklandı.
  Şimdi Ne Olacak?
  Volkswagen için onaylanan program dahilinde müşterilere araçlarını geri satma ya da tamir ettirme seçeneği sunulacak. Bu bakımdan Volkswagen araçlara sahip olan kiler için iki farklı seçenek mevcut durumda. Ancak bu seçenekler belirli araçlar ile sınırlı.
  Yapılan resmi açıklamalara göre değişim ya da tamir programından yararlanılabilecek araçla 2015 dizel versiyonlar için geçerli. Üstelik sadece Beetle, Beetle Cabrio, Golf, Golf SportWagen, Jetta, Passat ve Audi A3 modelleri ile sınırlı.
  Tamiratlarda İki Aşama Uygulanacak!
  2015 dizel versiyonları için yapılacak iade işlemlerinde ek bir prosedüre gerek kalmadan ücret iadesi uygulanırken, araçlarının tamir edilmesini isteyen kişilere iki aşamalı bir uygulama sunuluyor.
  İlk önce emisyon testlerini kandıran cihazın arabadan kaldırılması adına bir VW bayisine gidilmesi gerekiyor.
  İkinci aşamada ise henüz mevcut olmayan, ancak bir yılda kullanıma sunulacak yazılım ve donanım değişikliklerinin araca eklenmesi gerekiyor
  AlıntıAlıntı

 4. #24
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Audi A8 İle Sürücü Otomasyonunu Tanıttı

  Audi sürücüsüz araçlar için önemli bir adım atarken, Audi A8 ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı.

  Audi, iki yıl önce San Francisco ve Las Vegas fuarlarında şoförsüz otomobil teknolojisine yönelik çalışmalarını duyururken ve bu yıl CES 2017 ile birlikte şirket, somut detayları paylaştı. Böylece Audi’nin bu konuda sistemli ve planlı bir şekilde çalışarak sözünde durduğu da görülürken, sürücüsüz araçlar grubuna Audi de katılacak.
  Audi, A8 Modelini Kullanacak!
  Audi, sürücüsüz araç ve özel yazılımı için yeni jenerasyon A8 lüks sedanını tercih etti ve bu araç üzerinden çalışmaların yapılacağı duyuruldu. Her yıl ABD’de meydana gelen kazalardan on binlerce kazazedeyi ve ölüm oranlarının aza indirebilmek adına bölgede çalışmalar sürerken pek çok farklı otomotiv markası da çalışmalara destek veriyor. Bu bakımdan kısa süre içerisinde tüm otomobil sektörünü etkisi altına alan sürücüsüz otomobil konusunda Audi de etkin bir rol oynamak istiyor.
  Bazı Özellikler Paylaşıldı
  Açıklamalara göre A8 modeli kendiliğinden sürüş özelliğine sahip olacak. Üstelik yeni araçta yeni bir fark yaratılıyor. A8’de 360 derecelik bir farkındalık yaratmak için kamera, radar ve lidar sensörler donatılmış olacak. Bunun yanı sıra araçta yer alan teknoloji, şu anda piyasada kullanılan diğer teknolojiler ile benzer özelliklere sahip. Açıklamalara göre 2018 Audi A8, bu yıl satışa sunulacak.
  AlıntıAlıntı

 5. #25
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Volkswagen Grubu'nun Dijital Teknolojiler Yöneticisi Johann Jungwirth, CES 2017'de en iyi yapay zeka tabanlı kokpit kullanıcı deneyimini geliştirmek için başlatılan işbirliğini açıkladı
  Johann Jungwirth, NVIDIA firmasını Kaliforniya Silikon Vadisi'ndeki Volkswagen Group Future Center için stratejik ortak olarak seçtiklerini açıkladı. Aynı gün grup markalarından Audi Markası da NVIDIA ile gelecek teknolojilerini barındıran otonom bir konsept otomobil için işbirliği yaptığını duyurdu. NVIDIA, 12 markası bulunan Volkswagen Grubu'nun kilit stratejik ortağı olarak hizmet ediyor. Johann Jungwirth: "Volkswagen DRIVE AI otomobil bilgisayarı platformu, NVIDIADriveworks yazılımı ve NVIDIA DGX-1 AI süper bilgisayar gibi NVIDIA teknolojilerini entegre derek yapay zeka tabanlı bir kokpit geliştiriyor ve dünyanın en iyi dijital kullanıcı deneyimini sunacak" dedi
  Volkswagen, Kaliforniya Belmont'daki Volkswagen Group Future Center'da NVIDIA ile yakın işbirliği içinde bu yeni sürüş deneyimini geliştiriyor ve önümüzdeki yıllarda bu yapay zekalı kokpit sistemini piyasaya sürecek. AI-Cockpit, kullanımı basitleştirecek, etkileşimi artıracak ve kendi kendine öğrenme yeteneğine sahip olacak, dolayısıyla zaman içinde sormadan kullanıcının isteklerini öngörebilecek.
  Jungwirth, yeni teknolojiyle ilgili açıklamasında ayrıca "Volkswagen, 2025 yılına kadar sürdürülebilir ulaşımın önde gelen sağlayıcısı olma hedefine doğru ilerliyor. Yapay zeka, şirketin sayısallaştırma ve bağlantı çözümleri hızla büyüdükçe hayati bir rol oynayacak" dedi.

  Volkswagen Gelecek Merkezi'nin misyonu, müşteri deneyimi, arayüz tasarımı, işletim mantığı, yeni iç kabin konseptleri, multimedya ve eğlence açısından Volkswagen Grubu araçlarını sınıfında en iyi hale getirmek. Kaliforniya'daki Silikon Vadisi'nde bulunan tesis, Volkswagen Grubu'nun ileri seviye tasarım, ileri düzey kullanıcı deneyimi ve mühendislik merkezi olacak. Grubun Almanya Potsdam ve Çin'in başkenti Pekin'de de iki Future Center tesisi var.
  AlıntıAlıntı

 6. #26
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Waymo'dan Detroit'te Özel Gösteri

  Google’ın kendi kendine çalışan otomobili, yeni sensör paketi ile odak noktasını belirgin bir şekilde artırıyor ve maliyetleri daha da düşürüyor.

  Bir süredir yavaşlamış gibi görülse de Google'ın kendi kendine sürüş yeteneğine sahip araçları için planları hızlanıyor gibi görünüyor.Şirketin yeni oluşturulan Waymo bölümünün CEO'su John Krafcik, şirketin otonom sürüşe sahip Chrysler Pacifica Hybrid minivanını Detroit Auto Show'da gösterdi.
  Özel Minivan Geliyor!
  Waymo'nun kendi kendine çalışan 100 Chrysler Pacifica minivansı filosu için çalışmalar özellikle bu yıl arttırıldı ve sonunda araç testler için hazır hale geldi.
  Geliştirmeler Var!
  Krafcik'e göre Waymo, entegrasyonun kesintisiz olmasını sağlamak için tüm sürüşle ilgili sensörleri bakıma aldı ve geliştirdi. Kamera sistemi, radar ve lidar da dahil olmak üzere yeni sensör ağı, sürüşü daha iyi hale getirdiği gibi menzili de arttırıyor. Böylece daha başarılı bir otonomdan söz edilebilir. Ayrıca şirketin önceki donanım paketlerine göre yeni sistem daha ucuz.
  Krafcik bu konuda oldukça iddialı. Yaptığı açıklamada önceki dönemlerde tek bir lidarın maliyetinin 75 bin dolardan daha fazla olduğunu söylerken, yenilikler ile birlikte bu seviyenin yüzde 90 oranında düşürüldüğünü belirtti. Bu açıdan yeni sistem ile birlikte maliyetlerin ciddi oranda azaltıldığını söylemek mümkün. Şu an için araç için testler yapılmaya başlanırken, firma tarafından resmi süreç hakkında bilgiler verilmedi.
  AlıntıAlıntı

 7. #27
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  2018 Chevy Traverse Daha Güçlü

  Chevrolet Detroit Otomobil Fuarı'nda Traverse serisini tanıttı. Özelikle güçlendirilen Chevy Traverse ise dikkat çekti.

  Traverse otomotiv sektöründe uzun zamandan beri var olan bir seri olmasına karşın satışları hep yüksek kaldı. Chevrolet Ekim 2008'de satışa sunduğu otomobilinde 500 binlik satış barajı aşıldı.
  Yeni Traverse’de RS hariç tüm modeller General Motors'un 3.6 litrelik V6 ve yeni bir dokuz vitesli otomatik şanzımanı ile gelecek. Motor seçeneğinde ise 305 beygir gücünde ve 260 pound feet tork değeri var.
  Farklı olan Traverse RS versiyonunda ise 2.0 litrelik bir turbo şarjlı dört silindirli bir araç üretilmiş. 255 beygir gücü ve 295 lb-feet tor ile bu modelde oldukça iddialı ve performans sunabilecek düzeyde.
  Traverse şimdiye kadar mevcut en ferah araç modellerinden birisi olduğu için serinin 2017 modellerinin de yine yüksek satış rakamlarına ulaşılması bekleniyor. Dingil mesafesinin daha geniş olması araçların yol tutuşunda ciddi bir avantaj sunarken, koltukların arkasındaki bagaj alanı gibi tüm detayların da özel olarak düşünülmesi araçtan tüm beklentilerin karşılanmasını sağlıyor.
  Chevy Traverse Tasarımı
  Serinin tasarım noktasında da güncelleme yapıldı. İç mekanda ise ihtiyaçlara göre şekillendirilen özel bölümler ve teknoloji yer alıyor. Apple CarPlay, Android Auto, 4G LTE WiFi hotspot, sekiz inçlik dokunmatik ekran araçtaki ihtiyaçların karşılanması noktasında en önemli detaylar.
  AlıntıAlıntı

 8. #28
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Aracı Olanlar Dikkat!

  Türkiye'de etkili olan kar yağışları özellikle ulaşımı aksatırken uzmanlardan araç sahiplerine önemli uyarılar geldi.

  Kar yağdığı zamanlarda genelde nostaljik ve estetik görüntüler sosyal medyada dolaşsa da araçlarınız için bazı önlemleri almanız gerektiğini biliyor musunuz?
  Araçlar Kar Altında!
  Kar yağışı nedeniyle günlerden beri kar altında kalan araçlar için uzmanlar uyarıyor. Özellikle kar yağışının etkisinin azaltılması ve araçlarda ciddi zararların yaşanmaması adına mutlaka araçların yıkanması gerektiğini belirtilirken karın erimesinin beklenmemesi önerildi.
  Boyanızı Koruyun
  Karların sürekli araç üzerinde kalması özellikle boya üzerine ciddi bir zarar yaparken araç sahiplerinin bu konuda dikkatli olması istendi. Karlı yollarda yolculuk yapan kişiler için de yapılan uyarılarda yollara atılan tuzların araçlar için asit etkisi yarattığı ve özellikle araç boyasında kolay bir şekilde zarar verebileceği belirtildi.
  Tuzlar Boyanızı Dökmesin!
  Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar sosyal medyada da oldukça yüksek oranda paylaşım alırken havaların soğuk olması ve araç ile yolculuk yapılmaması nedeniyle çok kişi araçlarını temizlemede dahi ihmalkar davranabiliyor. Fakat araçların sürekli kar altında kalması pek çok farklı soruna yol açabileceğinden araçların zarar görmesini önlemek isteyen kişilerin bu konuda mutlaka zamanında temizlik yapması gerekiyor.
  AlıntıAlıntı

 9. #29
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  6.519
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  310 Toplam

  Standart Cevap: Otomobil dünyasında neler oluyor

  Lüksü, sportif tasarımla başarılı bir şekilde harmanlayan üretici Jaguar, yeni ağır topunu savaş alanına sürmeyi hedefliyor.
  2008 yılında Ford bünyesinden Hindistanlı otomobil devi Tata'ya 1.7 milyar avro karşılığında transfer olan Jaguar, eski şaşalı günlerine dönmek için emin adımlar atıyor. Detroit'te Auto Show'da tanıtılan yeni F Type, bu amaca ulaşmak yolunda Jaguar için çok kritik bir öneme sahip.  İlk büyük değişiklik kokpitte gerçekleşiyor. Çok daha hızlı ve etkileşimli bir yapıya sahip dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, seyahati keyifli ve konforlu hale getirmek için çevrimiçi hizmetleri kullanıyor. Canlı trafik ve hava raporları, anında dokunmatik ekrana yansıyor ve gereken uyarıları yapıyor.  TouchPro olarak adlandırılan dokunmatik-bilgi eğlence sistemi, GoPro destekli kameralarla uyum içerisinde çalışıyor. GoPro uygulaması; kamera tarafından çekilen görüntüleri hız, vites seçimi, frenleme kuvveti ve g kuvvetleri gibi sürüş bilgileriyle birleştiriyor. Söz konusu veriler, kolayca akıllı telefonunuza aktarılabiliyor.  F-Type ailesinde dört motor seçeneği mevcut: 3.0 litrelik 340 beygir gücünde V6, 3.0 litrelik 380 beygir gücünde V6, 5.0 litrelik 550 beygir gücünde V8 ve 5.0 litrelik 575 beygir gücündeki V8. Baz model, 100 kilometreye ulaşmak için 5.5 saniyeye ihtiyaç duyarken, 260 kilometre/saat son süratiyle göz dolduruyor.  6 manuel ileri veya 8 kademeli otomatik şanzıman seçenekleri bulunan aracın, ABD başlangıç fiyatı ise 78.000 dolar seviyesinde. En üst motor ve donanım seçeneğinde bu fiyat 145.000 dolara ulaşabiliyor.

  AlıntıAlıntı

 

 
3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Octagon_buyuk

Sponsor araniyor Sponsor araniyor
Page generated in 1.485.042.238.56992 seconds with 22 queries Sayfa Boyutu (226385)

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1