turk-dreamworld.com | Dreambox | Receiver | Support Sitesine Hoşgeldiniz.
OCTAGONBetaSat

DreamboxiptvserverDreamboxcu

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
39 sonuçtan 21 ile 30 arası
 1. #21
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?  Sony, 2017 yılında sunacağı yeni ürün serisini Las Vegas, Nevada'da 5 Ocak Perşembe (yerel zaman ile) günü başlayan CES 2017 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Yenilikler arasında, son derece gelişmiş bir görsel eğlence deneyimi sunan HDR-destekli yeni ürün serisi de bulunuyor.

  Bu yıl Sony'nin CES 2017 standında şirketin en yeni ürünleri ve girişimleri sergileniyor. Sony standının odak noktasında ağırlıklı olarak HDR (High Dynamic Range = Yüksek Dinamik Aralık) teknolojisiyle görüntü kalitesi çıtasını önemli oranda yükselten ürünler yer alıyor. Standın ziyaretçileri, Sony'nin 4K HDR TV'lerinden ve ayrıntılı, üç boyutlu işitsel özellikler sunan ses donanımdan kameralara, projeksiyon cihazları ve oyun konsollarına kadar birçok ürünü görebilecek. Ziyaretçiler, talep ettikleri şekilde, eğlence içeriğinin keyfini çıkarabileceği ve heyecan duyabilecekleri yolları genişletecek şekilde tasarlanan Sony'nin geniş ürün yelpazesiyle uygulamalı bir deneyim yaşayacak.
  4 Ocak Çarşamba günü düzenlenen Sony basın toplantısında Sony Corporation Başkanı ve CEO'su Kazuo Hirai, izleyicilere Sony'nin ilk 4K BRAVIA OLED TV serisi olan A1E serisinin görücüye çıkarılmasıyla başlayıp giderek genişleyen HDR-destekli ürünleri ve ilgili içerik dünyasını tanıttı. Kazuo Hirai daha sonra, Sony'nin tüketici elektroniği alanıyla ilgili olanaklarını genişletmeyi amaçlayan girişimlerinin yanı sıra şirketin, müşterilerin gündelik yaşamlarını zenginleştirip onlara ilham veren ve meraklarını karşılayan geniş ürün yelpazesine değindi.

  Sergilenen Prototipler ve Temel Ürünler

  Ev Eğlence ve Ses Sistemleri

  Müşterilere gerçek yaşama daha yakın izleme deneyimleri sağlamak amacıyla, içeriğinin yanı sıra görsel ve işitsel ürünlerine de teknolojiyi entegre eden Sony, HDR'ın popülerleşmesinde itici bir güç olmuştur.
  BRAVIA OLED'in yeni A1E serisi, Sony'nin amiral gemisi olan Z9D serisinde öne çıkan 4K HDR işlemci X1 Extreme gibi Sony'nin eşsiz görüntü kalitesi sunan teknolojisinin en iyi örneklerini bir araya getiriyor. 4K HDR içeriğinin görsel çekiciliğini vurgulayan X1 Extreme, gerçek dünya görsellerini daha yakın bir şekilde yakalayan derin siyahları ve parlaklığı üretiyor ve kendinden ışık yayan OLED panellerin tam potansiyelini dışarı çıkarabiliyor. A1E serisi aynı zamanda Sony'nin, görüntüyü titreştiren ve sesin doğrudan TV ekranından çıkarılmasını sağlayan Acoustic Surface (Akustik Yüzey) teknolojisiyle de donatıldı. Bu seri, genellikle ekranın dış çevresine yerleştirilmiş olan hoparlörleri bertaraf ederek, hoparlörsüz ve stantsız bir görüntü sunuyor. Ses ekrandan yayıldığı için görüntü ve ses bir olarak izlediğiniz görsellerin gerçekliğini artırır. Üstelik, geniş izleme açılı OLED panel ve görsel ile sesi birbirine harmanlayan Acoustic Surface teknolojisinin bileşimi sayesinde oturma odanızın herhangi bir yerinden ideal izleme deneyiminin keyfini çıkarmak mümkün oluyor.
  4K HDR TV'nin BRAVIA X93E serisi, Sony'nin, parlaklığı ve kontrastı daha da yüksek seviyelere taşıyan, eşsiz ve gelişmiş Slim Backlight Drive+ teknolojisiyle donatıldı. Ayrıca, 4K HDR işlemci X1 Extreme, yeniden düzenlenen HDR özelliğiyle standart dinamik aralık (SDR) içeriğini geliştirerek 4K HDR kalitesine yakın bir hâle getirmesinin yanında, içerdiği bir dizi başka teknolojiyle de geniş bir içerik serisi kapsamında görüntü kalitesini yükseltiyor. X1 Extreme ile X93E serisi, yüksek görüntü netliği, yüksek kontrast ve geniş bir renk aralığıyla görsel ifadeyi 4K HDR düzeylerinde gerçekleştiriyor. Duvara asıldığında bu yeni BRAVIA TV, şık form faktörü sayesinde tam anlamıyla ortadan kaybolarak, geride sadece görüntüyü bırakıyor.
  Sony'nin CES'teki standında 4K HDR oynatma/çalma (playback) özellikli cihazların yaygınlaşmasını öne çıkaran bir sergi köşesi yer alıyor. Bu köşede ziyaretçiler, BRAVIA'da oynanan, 4K HDR uyumlu PlayStation 4 (PS4) oyunları olan "Uncharted 4: A Thief's End", "Gran Turismo Sport" ve "Horizon Zero Dawn" oyunlarından görselleri görebilecek. Köşede ayrıca Sony'nin yeni UBP-X800 4K Ultra HD Blu-ray oynatıcısı ve onun sarmal, yüksek kaliteli 4K HDR görselleri de sergilenecek. Oynatıcı, Hi-Resolution Audio teknolojisini destekliyor ve orijinal kaydedilen ses kadar detaylı, nüanslı bir ses veriyor.
  Ses ekipmanı alanında Sony, 4K HDR etkisinin keyfini daha eksiksiz bir şekilde çıkarmayı sağlamak amacıyla ileri teknolojiyle donattığı bir dizi yeni ürün de duyurdu. Bunların arasında Sony'nin yeni amiral gemisi Ses Sistemi HT-ST5000 Sound Bar da bulunuyor. Bu ses sistemi sadece Hi-Resolution Audio'yu değil, aynı zamanda sarmal ses özelliğini yeni bir boyuta taşıyan Dolby Atmos yeni nesil üç boyutlu (3D) surround ses formatını da destekliyor. Odayı dolduran güçlü bir ses üretimi için ses dalgalarını tam doğru istikamette yönlendiren, Sony'nin S-Force PRO Front Surround adlı eşsiz dalga cephesi kontrol teknolojisini de içeriyor. Ayrıca Sony Pictures Entertainment'taki profesyonel ses uzmanları, uzmanlıklarını HT-kullanarak ses kalitesinin kalibre edilmesine ve filmlerin yeniden oynatılması (playback) için optimize edilmesine yardımcı oldular. Yeni STR-DN1080 çoklu kanallı bütünleşik amplifikatör, DTS:X ile uyumlu olup Hi-Resolution Audio ve Dolby Atmos'a ek olarak üç boyutta serbestçe hareket eden bir ses üretiyor. Amplifikatör, benzersiz bir Sony akustik alanı meydana getirmek için başka teknolojilerle de donatıldı. Bu teknolojiler, evin sınırlı kurulum koşullarında bile ideal akustik ortam yaratan Speaker Relocation'ı (Hoparlör Yeniden Yerleştirme) ve odanın her yerine yayılan zengin bir surround ses üreten Phantom Sound Back'i de kapsıyor.
  Bunlara ek olarak Sony, Wi-Fi uyumlu audio ürünler ve Google Assistant destekli Google Home uyumlu Android TV-Sony 4K HDR TV destekli eşlemeleri de sergileyecek. Basit bir ses komutuyla birden çok odada birbirine bağlı ses cihazlarıyla kolayca müzik yayını yapılabiliyor veya TV'deki müzik servislerine ve YouTube'a erişilebiliyor. Bu sesli kumanda işlevselliği, Sony standında eksiksiz şekilde sergilenecek. Son olarak Sony, daha fazla yüksek ses kalitesinde müzik dinleme özgürlüğü sunmayı amaçlayan ve şu an geliştirilme aşamasında olan, gürültüyü nötrleştiren iki kablosuz kulaklık prototipi çeşidini de ziyaretçilere sunacak. Bu ürünlerden biri, ayrı sol ve sağ üniteli kablosuz tasarımına sahipken diğeri boyna asılan bir forma sahip.

  Görüntüleme Ürünleri ve Çözümleri

  Sony, fuarda hıza önem veren en yeni görüntüleme ürünlerini de sergileyecek. Bu ürünler arasında, saniyede 11 kare kesintisiz çekim yapabilen ve 5 eksenli optik görüntü dengeleme ve dokunmatik ekran AF kontrol işleviyle donatılan α6500 amiral gemisi APS-C sensörlü aynasız kameranın yanında, saniyede 24 kare kesintisiz çekim yapabilen ve süper yavaş çekim kayıt özelliğine sahip RX100 V premium kompakt kamera da bulunuyor. Canlı spor yayınları dâhil 4K içerik oluşturma için kullanılan yayın ekipmanı alanında Sony, yeni ve benzersiz Sony video deneyimi çözümlerini getiren ürünleri sunacak. 4K / 8x süper yavaş hareketli video özellikli HDC-4800 canlı kamera sistemi ve PVM-X550 55" 4K OLED profesyonel monitor de bu ürünler arasında yer alıyor.
  Son olarak, geniş ölçekli görüntü sistemleri alanında Sony, ışık kaynağı olarak çok küçük LED'leri kullanan, benzersiz CLEDIS yüksek resim kaliteli görüntü teknolojisiyle üretilen görüntü ünitelerinden meydana gelen, ölçeklendirilebilir görüntü sistemini de sergileyecek. Bu sistem, zengin renk tonlarının yanında pürüzsüz hareketler ve hareketsiz görüntüler üreten, mevcut görüntü sistemlerinde mümkün olmayan görseller sunan, yaklaşık 32" (yatay) x 9" (dikey) geniş ölçekli ekranda gösterilecek.


  Oyun ve Oyun Ağları

  PlayStation VR, PS4'ü yeni bir sarmal boyut düzeyine taşıyan ve oyun deneyimini zenginleştiren bir sanal gerçeklik (VR) sistemidir. Sony standının ziyaretçileri, düşmanları alt etmek için PlayStation VR Aim Controller'ı kullanarak "Farpoint" ile bir VR uzay macerasının yanı sıra PlayStation VR kullanarak "Gran Turismo Sport" ile sanal gerçeklik içerisinde gerçek bir sürüş simülatörünün keyfini çıkarabilecekler.

  Life Space (yaşam alanı) UX

  Life Space UX konsepti, eşsiz deneyimler sunma ve yaşam alanı dönüştürecek yeni yolları kolaylaştırma şeklinde tanımlanıyor. Bu kategoride Sony ilk kez, kitaplar, filmler ve müzik gibi çeşitli içerikle yeni karşılaşmaları sunan, "Yeni 4K Projektör –It's all here (hepsi burada)–" adlı yeni bir konsept model sergileyecek. Tabii, bu konsept, içeriği görüntülemek için bitişik duvara görselleri yansıtarak, evlerde bir büyük ekran yaratan alışılmış bir projektör olarak kullanılabiliyor. Fakat "–It's all here (hepsi burada)–"ın ardındaki konsept tamamen yeni içerikleri keşfetmekten ibaret. Örneğin, bu projeksiyon cihazını, çok fazla sayıdaki kitap kapağını yansıtmak, ilginizi çeken birini seçmek ve sayfalarını çevirerek o kitaba bakmak için kullanmak mümkün. Ayrıca hâlihazırda pazara sunulmuş olan 4K Ultra Short Throw (ultra kısa atımlı) Projektör, LED Ampul Hoparlör, Taşınabilir Ultra Short Throw (ultra kısa atımlı) Projektör ve Cam Ses Hoparlörü de stantta teşhir edilecek. Sony, Life Space UX aracılığıyla oturma odanızda yeni deneyimler ve yeni değerler sunacak.
  Son olarak, Sony standında, Sony'nin tüketici elektroniği alanındaki olanakları genişletmek üzere üstlendiği çeşitli girişimler de sergilenecek. Bunlar arasında, kullanıcılarla birlikte geleceğe dönük yaşam tarzlarını yaratmayı amaçlayan Future Lab Program araştırma ve geliştirme girişiminden "N" ve "T" konsept prototipleri; Sony'nin kurum içi yeni iş geliştirme girişimi Seed Acceleration Program (Tohum Hızlandırma Programı) kapsamındaki çalıştırma projelerinden doğan çeşitli ürünler; yeni iletişim yöntemleri sunan Xperia Akıllı Ürünler ve Sony Group'un iştiraki Aerosense Inc. tarafından sunulan ölçüm ve denetlemeye yönelik bağımsız dronlar ve bulut tabanlı işlem servisleri yer alıyor.
  AlıntıAlıntı

 2. #22
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  Son zamanlarda göreceğiniz en ilginç, fakat aynı zamanda en kullanışlı ürünlerden biri ile tanışmaya hazır olun.
  Cihazın fotoğrafları sizi yanıltmasın. Bu, sizin sesinizi kesmek, etrafa rahatsızlık vermenizi önlemek için geliştirilmiş bir şey değil. Aslında o işe de yarıyor da, ilk amacı o değil.
  Özellikle iş hayatında kalabalık ofislerde çalışanlar için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], tam da aradıkları şey olabilir. Bluetooth kulaklık özelliği de sunan Hushme, bir ses maskesi.  ''Ses maskesi de ne?'' diye soranlarınız için hemen açıklayalım. Ön kısmında, tam ağız hizanıza gelen yerde, boyutlarına oranla şaşırtıcı şekilde son derece güçlü olan iki mıktanısa sahip Hushme, bu sayede suratınıza da tam bir maske şeklinde oturmakta.
  Cep telefonunuz ile eşleştirdiğiniz Hushme, telefonunuzu kulağınıza götürmeden, ya da 'etrafımdakiler konuştuklarımı duyar mı?' endişesine girmeden görüşme yapabilmenize olanak sağlıyor. Sünger tarzında yalıtım materyalleri bulunan Hushme, bu sayede sesinizin dışarı çıkmasına olanak da sağlamıyor.  Fakat Hushme ekibi, yine de kullananın içi rahat etsin diye konuşma esnasında dışa ses verebilen hoparlörleri de cihaza eklemiş durumda. Siz konuştuğunuz esnada dışa verilecek sesler -şimdilik- şu şekilde:  Evet, aralarında Darth Vader ve R2D2 gibi ikonlaşmış sesler de mevcut. Tabi dışarıya verilen bu sesler etrafınızdaki insanları ne derece rahatsız eder onu bilemiyoruz.
  Bu yıl içinde cihazın seri üretimi için bir fon kampanyası başlatacak ekip, cihazı 200 dolar civarında bir fiyattan satmayı planlamakta. Bu arada seslere kesinlikle Bane'i de eklemeliler.

  AlıntıAlıntı

 3. #23
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  Alman otomotiv devi Volkswagen, ABD'de patlak veren ve ardından tüm dünyaya yayılan, karbon emisyonu skandalı nedeniyle büyük yara aldı ancak hala ayakta.
  CES 2017'de yaptığı duyuru ile de, Ford ile birlikte otomobillerinde yapay zekalı dijital asistan kullanacak ilk firma olacağını belli etti.
  Alexa'nın önlemez yükselişi

  Amazon ile işbirliği yaparak, yapay zeka servisi Alex'yı otomobillerine entegre edeceğini duyuran Volkswagen, işbirliğinin detaylarını ve hangi otomobillerin Alexa güncellemesi alacağını, 2017'nin ilerleyen aylarında açıklayacak.
  Alexa, otomobil sahibine araç içinde dijital asistanlık hizmeti verecek. Şoförün sorularına cevap veren yapay zeka, rota belirlemek, internette arama yapmak, kullanıcının istediği şarkıları bulup çalmak, aracın teknik bilgileri, benzin durumu, kat ettikleri mesafe gibi detaylar hakkında bilgi vermek başka yeteneklere de sahip. Hatta, kullanıcılar araç içinden alışveriş listesi oluşturup sipariş verme imkanına da sahip olacaklar
  Alexa 2017 içinde otomobillerin dışında buzdolaplarına, televizyonlara ve telefonlara da girecek.
  AlıntıAlıntı

 4. #24
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?
  AMD bu sene gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile bizleri hayran bırakmaya devam ediyor. Şimdi de AMD FreeSync 2 teknolojisi geliştirdiklerini duyurarak daha düşük gecikme süresi, yüksek parlaklığa sahip pikseller ve mükemmel siyah geçişleri ile büyük bir gelişme vaat ediyor.

  Yeni AMD Radeon FreeSync 2 teknolojisi 2017'nin ilk yarısında kullanıcılar ile buluşacak. Aslında bu duruma en çok sevinen oyuncular oldu. Çünkü yukarıda bahsetmiş olduğum gibi çok daha düşük gecikme süreleri, yüksek parlaklık sunan pikseller, geniş renk gamutu ve mükemmel siyahlar için birlikte harmanlanmış durumda.

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  Tüm bunlara ek olarak FreeSync 2 destekleyen monitörler de piyasada yerini almaya hazırlanıyor. Bu monitörler düşük resim kare hız telafisi (LFC) teknolojisini de destekliyor. HDR oyun deneyimini yaşamak için FreeSync 2 teknolojisi yazılım, oyun ve monitör üzerinde büyük değişikliklere sahne olacak.

  Hatırlayacak olursanız günümüzde kullanılan mevcut HDR taşıma formatları ekran tarafında ton haritalaması gerçekleştiriyordu. Televizyonlar için geliştirilen film içerikleri bu yönde tasarlandığından dolayı, çoğunlukla kabul edilebilir seviyenin üzerinde gecikme süresi sunuyordu.

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  Ancak şimdi AMD'nin FreeSync 2 teknolojisi ile üretilen API, iş yükünü Radeon GPU'ya aktararak düşük gecikme süresi sunacak. Bu durum ise oyunun ton haritalamasını direkt olarak ekran parlaklığı, kontrast değeri ve renk alanına uygulamasını sağlıyor. AMD Radeon FreeSync 2 teknolojisi ile sRGB'ye göre iki kat daha fazla parlaklık ve renk hacmi elde ediliyor.

  Şimdi gelelim FreeSync ve FreeSync 2 teknolojisini kullanacak monitörlere. Şuanda 3 farklı markanın modelleri belirlenmiş olsa da, ilerleyen zamanlarda bu ürün çeşitlerinde artış göreceğiz.

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  AMD FreeSync 2 destekleyen monitörler ise şu şekilde;

  ❱ BenQ XL2540 (24 inç)

  ❱ Acer XF270HU

  ❱ Samsun C34F791

  Yukarıda bahsi geçen monitörler FreeSync 2 teknolojisi beraberinde kullanacaklar. DisplayPort3 HBR3 destekleyen ve 60 Hz'nin ötesinde Ultra HD çözünürlük sunacaklar. Aynı zamanda Polaris mimarisi temelli olan Radeon RX serisi de bu duruma dahil olarak destekleyecek.

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  Şuanda AMD'den yapılan açıklamaya göre yeni FreeSync 2 teknolojisini bir çok monitör üreticisi ürünlerine dahil etmek için değerlendirmelerde bulunuyor. Yakın zamanda RX serisi ekran kartları için yeni bir güncelleme gönderilebilir.
  AlıntıAlıntı

 5. #25
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  Nvidia tarafından yapılan açıklamada, yeni GTX 1050 ve GTX 1050 Ti donanımlı oyuncu dizüstüleri resmen duyuruldu.

  CES 2017 fuarı başlarken Nvidia’dan da yeni nesil oyuncu dizüstü bilgisayarları hakkında beklenen duyuru geldi. Nvidia’nın yeni nesil GTX 1050 ve GTX 1050 Ti grafik yongalarıyla donatılmış olan yeni oyuncu dizüstüleri CES 2017 boyunca sergilenecekler.

  Nvidia bu yeni grafik işlemcileri kullanan Acer, Alienware, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI gibi büyük markaların yeni tasarım dizüstülerinin fuarda yer alacağını duyurdu. Şirketin açıklamasına göre bu markalar 2017 yılının ilk çeyreğinde, GTX 1050 ve GTX 1050 Ti ile donatılmış 30’dan fazla yeni dizüstünü piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar.
  Bu yeni dizüstülerden pek çoğunda Intel’in yeni nesil Kaby Lake işlemcilerinin de kullanıldığı bildiriliyor. Yeni dizüstülerin fiyatlarının marka ve donanım seviyesine göre değişiklik göstermesi kaçınılmaz. Ancak fiyatların 699 dolardan başlayacağı da yapılan açıklamada yer alıyor.
  AlıntıAlıntı

 6. #26
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  HTC’nin 2017 için hazırladığı üç yeni telefondan One X10 modelinin teknik özellikleri ve görseli sızdırıldı.

  HTC, Vive sanal gerçeklik başlığı ile VR pazarında kendine iyi bir yer edinmek için çalışıyor. Şirketin Vive 2 başlığını CES fuarında göstermeyeceği de bir süre önce açıklanmıştı. Ancak şirketin akıllı telefon pazarındaki çabaları da henüz sanıldığı gibi sona ermişe benzemiyor.
  HTC’nin 2017 için birden fazla yeni telefon tasarladığı iddia ediliyordu. Yeni bir sızıntıya göre 2017 içinde 3 yeni HTC telefonun çıkması söz konusu olacak. HTC E66 kod adlı HTC 11, Alpine kod adlı One X10 ve HTC Ocean Note kod adlı HTC U Ultra modelleri üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor.
  Bu cihazlardan One X10 modelinin tasarım görseli ve teknik özelliklerinin de sızdırıldığı iddia edildi. Yukarıda tasarım görseli görülen One X10 modelinin 2017 yılının ilk yarısında çıkması bekleniyor. HTC U Ultra modelinin ise 12 Ocak tarihinde tanıtılacağı düşünülüyor.
  HTC One X10 modeline ait olduğu iddia edilen teknik özellikler ise şöyle listeleniyor:

  • 5.5 inç (1920×1080) Full HD IPS ekran ve Gorilla Glass
  • 2.2 GHz sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 işlemci / 550MHz Mali T860 GPU
  • 3GB RAM, 32GB depolama, 2TB microSD desteği
  • Android / HTC Sense arabirim
  • Çift Nano SIM desteği
  • 16.3 MP arka kamera
  • 7.9 MP ön kamera
  • Parmak izi sensörü
  • 4G LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 4.2, GPS
  AlıntıAlıntı

 7. #27
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  CES 2017'den 5 Müthiş Oyun Laptop'u!

  CES 2017'de tanıtılan, donanımlarıyla "yok artık" dedirten, en dikkat çekici oyun laptop'ları... Hepsi, içeride!  Bu seneki CES, sadece oynak yapak zeka robotlarının veya uçan Bluetooth hoparlörlerin değil, yeni ev bilişimi cihazlarının da gösterildiği bir etkinlik oldu. Tabi tüketicilere yöntelik bir fuar olan CES'in ev eğlencesiyle ilgili yenilikler sunması, doğal bir beklenti. Bu yazımızda CES'te ortaya çıkan ve en çok gelecek vadettiğine inandığımız oyun laptop'larını bir araya getirdik. İşte her oyun tutkununun hoşuna gidecek 5 müthiş oyun laptop'u.

  Gigabyte Sabre 15  Yeni yılla birlikte Gigabayt, Sabre 15 laptop'unda Intel'in yedinci nesil Kaby Lake işlemcisine geçme kararı aldı. GeForce GTX 1050 veya 1050 Ti ile gelen cihaz, full HD grafiklerde uzmanlaşmayı amaçlıyor. Cihazda UHD ekran olmasa da UHD Blu-Ray sürücüsüne yer verilmiş.

  Dell Inspiron 15 7000 Gaming  Dell Inspiron 15 7000 Gaming, Pascal serisi grafikleri yalnızca 799 dolara sunuyor. 4K ekranınız veya Blu-ray sürücünüz olmasa da, bunlara ihtiyacınız olmayabilir. Zaten GTX 1050, cihazın 1920x1080 çözünürlüklü LED ekranından fazlasını sanırız tam anlamıyla karşılayamazdı. Dell'in 4K IPS ekranlı bir seçeneği de bulunuyor, ancak bu modelin fiyatının ucuz olmasını beklemeyin.
  Acer Predator 21 X  Acer Predator 21 X, aşırı gösterişli, hantal ve gereksiz mekanik klavyeli olmanın yanında sizden 8.999 dolar gibi yüklü bir parayı da talep ediyor. Bir çift GTX 1080 ile gelen cihaz, 21:9 ekrana sahip ve Cherry MX Brown keyswitch'ler sunuyor. Yedinci nesil Kaby Lake Intel Core i7-7820HK işlemciyle gelen 21 X'te 64GB RAM ve dörde kadar 512MB'lık SSD yer alabiliyor (RAID 0 yapılandırmasında).

  Lenovo Legion Y720  VT optimizasyonlarını ön plana çıkaran Legion Y720, "VR'a hazır" olmaktan bir adım öteye gidiyor. Görünüşüyle göz dolduran notebook, sanal gerçeklik içermeyen içerikleri yeni formata upscale edebiliyor. Örneğin filmlerde kendinizi sinemada, dev bir ekranın karşısında oturur gibi hissedebiliyorsunuz. İkinci olarak oyunlarda 360 derece kafa izleme yoluyla fare hareketlerine veya sağ çubuk hareketlerine dönüştürülüyor.
  Lenovo Legion Y720, bir Intel Core i7-7700HQ, bir Nvidia GTX 1060 ve 6GB RAM ile geliyor. Cihazın fiyatı 1.399 dolar olarak belirlenmiş.

  Aorus X5 v7  Listemizin son sırasındaki Aorus X5 v7, yedinci nesil Core i7-7820HK işlemci ile donatılmış. GTX 1070 ile gelen laptop, 4K UHD (3.840 x 2.160) veya WQHD+ (2.880 x 1.620) ekran sunuyor. Her ikisi de G-Sync kullandığından, ekranda yırtılma efektine rastlamıyorsunuz. Tuşların aydınlatmasını tek tek ayarlayabilmek ve Sabre yüksek çözünürlüklü ses, ek özellikleriniz arasında.
  PC'yi daha da heyecan verici kılan ise 120Hz tazeleme hızı sunan bir modelinin olması. Aorus X5 v7'nin fiyatı henüz açıklanmadı.
  AlıntıAlıntı

 8. #28
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  Samsung CES 17'de A5 2017'yi Tanıttı

  Samsung CES 2017’de tanıttığı A serisi ile birlikte yeni bir dönemi daha başlattı.

  Samsung tarafından CES 2017'de yapılan tanıtımlarda A serisinin 2017 yılında sunulacak versiyonları gösterildi. Galaxy A5 için yapılan tanıtımlar oldukça ilgi çekerken yeni özellikleri ve yenilenen tasarımıyla A5 2017 yılında da yeniden dikkat çeken telefon modellerinden birisi olmaya devam edecek.
  Telefonu için yapılan incelemelerde özellikle telefonun suya karşı daha dayanıklı hale getirilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Üstelik A serisinde artık standart olarak parmak izi okuyucusuna yer verilirken A5 modelinde de bu parmak izi okuyucusu daha güvenli bir telefon sunuyor. Telefon için yapılan tanıtımlarda telefonda yer alan özellikler ise şöyle açıklandı;
  5.2 inç boyutlu Super AMOLED ekran 1920 x 1080 çözünürlük
  146.1 x 71.4 x 7.9mm ölçüler
  16 Megapiksel ön ve arka kamera
  Cat.6 LTE modem
  Sekiz çekirdekli 1.9 GHz frekans hızına sahip işlemci
  3 GB RAM
  32 GB dahili hafıza
  256 GB destek sunan MicroSD kart
  IP68 sertifikası
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac desteği,
  Bluetooth 4.2, ANT+, USB Type-C ve NFC gibi bağlanabilirlik seçenekleri
  3000 mAh batarya
  Telefon için duyurualn bu özelikler, önceki versiyonlara göre çok daha iyi bir telefonun hazırlandığını bizlere gösteriyor. Bakalım yeni telefonlar piyasada ne kadar ilgi görecek.
  AlıntıAlıntı

 9. #29
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?

  Asus, CES 2017’de üç yeni monitör modelini tanıttı. Bunların iki tanesi üst seviye monitörler.
  Asus, CES 2017’de yeni monitör modellerini tanıttı. Bunlardan biri olan yeni Designo Curve MX38VQ monitörü oldukça iddialı. 37,5 inç boyutunda olan ve 3840 x 1600 çözünürlüğe sahip monitörün destek ayağının üstünde bir kablosuz şarj bölümü bulunuyor. Ayrıca monitör, çerçevesiz bir panel ve 8W gücünde Harmon Kardon hoparlörler ile birlikte geliyor. Bu monitörün satış fiyatı 1.099 dolardan başlayacak.

  Asus Designo Curve MX38VQ
  Asus’un bunun haricinde yeni bir monitörü daha bulunuyor: ProArt PA32U. 32 inç boyutundaki bu monitör, 4K çözünürlük ve HDR desteğine sahip, ilk profesyonel odaklı ve doğrudan aydınlatılmış monitör olarak tanımlanıyor. Quantum dot teknolojisiyle geliştirilmiş olan bu monitör, 1000cd/m2parlaklığa sahip. Ayrıca monitörde iki adet Thunderbolt 3 girişi bulunuyor. Monitörün satış fiyatı, 1.799 dolar ile 1.999 dolar arasında olacak.

  Asus ProArt PA32U
  Asus’un son olarak bahsedeceğimiz yeni monitörü ise, ProArt PA27AQ. 27 inç boyutundaki bu monitör, 1440p çözünürlüğe sahip. Ayrıca bu monitörde de Thunderbolt 3 girişi mevcut.
  Designo Curve MX38VQ ve ProArt PA32U modellerinin yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.
  AlıntıAlıntı

 10. #30
  TDW Team-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  15.078
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  643 Toplam

  Standart Cevap: CES 2017 Teknoloji fuarında neler oluyor?  Kullanıcıların sanal ortamda ellerini kullanarak kendilerini yönlendirmelerini sağlayan, kasları ve refleksleri geliştirdiği iddia edilen bir spor aleti CES 2017’de tanıtıldı.
  CES 2017’de Almanya merkezli Icaros adlı firma, bir çeşit sanal gerçeklik cihazını tanıttı. Aslında bu cihaz sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanan bir spor aleti.
  Kafalarına bir sanal gerçeklik cihazı takarak sanal ortama giriş yapan kullanıcılar, elleriyle kendilerine yön vermeye çalışıyorlar. Jiroskopik bir yapıyla tasarlanan aletin refleksleri geliştirdiği ve vücuttaki bütün kasları harekete geçirdiği iddia ediliyor. CES fuarında katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören cihaz, oyun ve fiziksel antrenmanın bir karışımı olarak tanımlanıyor.

  Icaros’un Facebook sayfasında cihaz ile ilgili olarak “Yakında ekstrem oyuncular, en sert karın kaslarına sahip olacak.” deniyor. Ayrıca Icaros’un internet sitesinde de “Onunla kaslarınızı eğitebilir, reaksiyon ve denge yeteneğinizi artırabilirsiniz.” şeklinde bir ifade kullanılmış.
  Bu ilginç cihazın maliyeti ise 8000 Euro civarında.
  AlıntıAlıntı

 

 
3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. CES 2017'de Bizleri Neler Bekliyor?
  Von usta_399 im Forum Diğer Markalar Nexus, Alcatel, Trident, Concord
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 2.01.2017, 22:54
 2. 2017'nin merakla beklenen teknoloji ürünleri
  Von usta_399 im Forum Müzik Video, MVID tanıtımı ve yenilikler
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 31.12.2016, 14:41
 3. CES 2017: Las Vegas Teknoloji Şovunda Neler Bekleniyor
  Von usta_399 im Forum Diğer Markalar Nexus, Alcatel, Trident, Concord
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 29.12.2016, 09:59

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Octagon_buyuk

Sponsor araniyor Sponsor araniyor
Page generated in 1.490.688.292.39415 seconds with 23 queries Sayfa Boyutu (252675)

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1