Asus Zenfone Pegasus 3S akıllı telefon duyuruldu

Asus, Zenfone Pegasus 3S adındaki yeni bir akıllı telefon modelini duyurdu.
Tayvan'ın en büyük donanım üreticilerinden birisi olan Asus, 5 Ocak tarihinde başlayan ve dün itibari ile de sona eren CES 2017, Tüketici Elektroniği Fuarı'nda yeni cihazlarının duyurularını gerçekleştirdi. Bu cihazlar arasında iki de akıllı telefon yer alırken, bu cihaz Asus Zenfone AR ve Asus Zenfone 3 Zoomadları ile geldi.

Sadece bunlarla sınırlı kalmayan firma, şimdi de ayrı bir etkinlikte yeni bir akıllı telefon modelini daha duyurdu. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin için duyurulan bu yeni cihaz Asus Zenfone Pegasus 3S adı ile geldi. Bu yeni akıllı telefon özellikle de sahip olduğu 5.000mAh bataryası ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Asus Zenfone Pegasus 3S akıllı telefon aslında geçtiğimiz sene gelen Zenfone Pegasus 3 adındaki bütçe dostu modelinin halefi olarak geldi. Tasarım ve bazı donanım bileşenleri yönünden geliştirmeler yeni cihazda bulunuyor ve metal kasa tasarımı içeriyor.


Teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, Asus Zenfone Pegasus 3S akıllı telefon 5.2" büyüklüğünde ve 1280x720 piksel HD çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip. Akıllı telefonun yonga seti sekiz çekirdekli işlemcili MediaTek MT6750 olmakta.
3GB sistem belleği içeren Asus Zenfone Pegasus 3S akıllı telefon dahili veri kapasitesi olarak ise 32GB / 64GB olarak iki farklı şekilde gelmekte. 5.000mAh batarya içeren akıllı telefon 13MP arka kamera ve 8MP ön kamera içerirken, ayrıca işletim sistemi olarak da Google Android 7.0 Nougat üzerinde çalışmakta.