Samsung Galaxy X1 ve X1 Plus akıllı telefonlar sızdırıldı

Samsung yakında Galaxy X1 ve X1 Plus adındaki iki yeni akıllı telefon modelini sunmaya hazırlanıyo
Samsung bu sene bir çok yeni akıllı telefon modelini pazara sunacak ve bu cihazların da dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşacağını söyleyebiliriz. Bir kaç gün önce CES 2017'de firmanın yeni Galaxy A (2017) ailesi gün yüzüne çıkarken, ayrıca bu ay içerisinde Galaxy C5 Pro ve Galaxy C7 Pro adındaki cihazların da resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Ayrıca ilerleyen haftalarda Samsung'un yeni Galaxy S8 amiral gemisi ve bu cihazın büyük versiyonu Galaxy S8 edge de gün yüzüne çıkacak.

Bu modeller beklenirken, şimdi de Samsung'un iki yeni akıllı telefon modeli hakkında bilgiler geldi. Bu yeni cihazlar Weibo üzerinden ortaya çıkarken, akıllı telefonlar Samsung SM-X9000 ve SM-X9050 model numaralarına sahipler.
Cihazlardan SM-X9000'ün ayrıca Google Android 6.0.1 Marshmallow mobil işletim sistemi üzerinde çalıştığı belirtilirken, isim ise Samsung Galaxy X1 olarak geliyor. Diğer model Samsung SM-X9050 ise Google Android 7.1.1 Nougat ile sunulabilir. Bu cihazın da isminin Galaxy X1 Plus olacağı Weibo'da iddia edilmekte.
Henüz cihazların diğer teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi değiliz. Ancak bilindiği üzere bir süre önce Samsung'un katlanabilir akıllı telefonunun Galaxy X adı ile sunulacağı yönünde bilgiler gelmişti. Project Valley olarak adlandırılan bu yeni projenin ilk ürünlerini bu sene içerisinde pazarda görebiliriz.