LeEco ilk 4K aksiyon kamerasını resmi olarak duyurdu

Çinli LeEco, yeni cihazlar sunmaya devam ederken, bunlardan birisi de 4K aksiyon kamerası oldu.
Akıllı telefon pazarında faaliyet gösteren Çinli firmalar, ayrıca farklı segmentlerde de cihazlar sunarken, özellikle Xiaomi bu konuda dikkat çekiyor. Firma elektrikli diş fırçasından kulaklığa çok farklı modeller sunarken, geçtiğimiz güne CES 2017'de 4K çözünürlük içeren Yi 4K+ adındaki aksiyon kamerası ortaya çıkmıştı.

Çinli bir başka akıllı telefon üreticisi olan LeEco'dan da yeni bir 4K çözünürlüğe sahip aksiyon kamerası duyurusu geldi. Bu yeni cihaz LeEco Liveman C1 olarak adlandırılmış. Xiaomi'nin Yi 4K+ aksiyon kamerası 4K çözünürlükte 60fps kayıt yapabilirken, LeEco'nun Liveman C1 modeli ise 4K çözünürlükte 30fps kayıt yapıyor.
LeEco, son dönemde oldukça agresif bir büyüme gösteriyor. Çin'in ardından Amerika Birleşik Devletleri'ne de genişleyen firma, geçtiğimiz sene iki akıllı telefonunu ABD pazarında satışa çıkarmıştı.
Aksiyon kamerası pazarında GoPro oldukça güçlü durumda ve Çinli firmalar yeni modelleri ile GoPro'ya rakip olmaya devam ediyorlar. LeEco Liveman C1 aksiyon kamerası 16MP kamera sensörü içeriyor. 140 derece görüş açısına sahip olan kamera ayrıca 1.8" büyüklüğünde dokunmatik ekrana da sahip.
Wi-Fi bağlantı desteği, microSD kart slotu, micro HDMI portu, ve 1,050 mAh batarya LeEco Liveman C1'in diğer önemli özellikleri olmakta. Suya dayanıklı kılıf içerisinde 40 metreye kadar suyun altında da kullanılabiliyor.

Henüz bu yeni LeEco Liveman C1 aksiyon kamerasının fiyatı bilinmezken, 28 Ocak tarihinde satışa çıkması bekleniyor.