[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

AMK’nın haberine göre, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, bu yıl düzenlenen TSYD Semineri’nde “Yerli hocaları beğeniyorum. İstikrardan yanayım ve Beşiktaş’ta da böyle olmasını isterim. Ben olsaydım Ertuğrul Sağlam’ı bırakmazdım” derken Kasımpaşa maçı sonrası kendisine yöneltilen sorulara “Çok net söylüyorum. Sezon sonuna kadar Samet Aybaba ile birlikteyiz” yanıtını verirken gelecek sezon için sorulan soruları yanıtsız bırakmıştı.

Sağlam oyuncu bakıyor!
Bu sezon Bursaspor’daki görevini bıraktıktan sonra yerini Hikmet Karaman’a devreden Ertuğrul Sağlam ise hiçbir takımda çalışmamasına rağmen sık sık Arjantin ve İspanya’ya giderek futbolcu takip ediyor. Kulislerde bu durum “Ertuğrul Hoca geri dönecek. Beşiktaş için oyuncu bakıyor” şeklinde yorumlanıyor.

Beşiktaş’ta ne yapmıştı?
Siyah-beyazlı kulüp Jean Tigana ile yollarını ayırınca 2007-08 sezonuna Ertuğrul Sağlam’ı Kayseri’den getirerek başladı. Rüştü, Hakan Arıkan, Mehmet Yozgatlı, Cisse, Diatta, Higuain gibi isimler takıma katıldı. Sağlam, ilk sınavını Süper Kupa’da Fenerbahçe’ye karşı verdi ancak 2-1 kaybetti. Sheriff ve Zürih maçları sonrası da Şampiyonlar Ligi gruplarına kaldı. Liverpool’a 8-0, Fenerbahçe’ye 2-1 kaybetti ancak istifası kabul edilmedi. Ligde takımı 4 yıl aradan sonra liderlik koltuğuna oturtsa da Galatasaray’ın 6 puan gerisinde 3. oldu ve UEFA Kupası’na katılma hakkı kazandı. Sağlam bir sezon sonra UEFA’daki Metalist yenilgisi sonrası görevinden ayrıldı ama kalitesini Bursaspor’u 2010 yılında şampiyon yaparak ispatladı.

Beşiktaş ise Sağlam’ın ardından Mustafa Denizli ile şampiyonluk ipini göğüslemiş ancak ertesinde yıldız transferlerine rağmen zirveyi görememişti. 2012 yılında birçok isimle görüşülmesine rağmen “Beşiktaş’ın çocuğu” Samet Aybaba ile Feda sezonuna başlanmıştı.

2012-13’te zirveye kanat açarak otoriteleri yanıltan Kartal, rakiplerinin kaybettiği haftalarda puanları rakiplere hediye edince şampiyonluk potasından yeniden uzaklaştı. Kulislerde ise Samet Aybaba’nın gelecek sezon göreve devam edip etmeyeceği konuşulur oldu.