turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Chievo Verona ve Bologna Serie A'ya döndü

İtalya Serie B lideri Chievo Verona, sezonun bitmesine bir hafta kala Serie A'ya yükselmeyi garantiledi.

Deplasmanda Grosseto ile 1-1 berabere kalan Chievo, gelecek sezon Serie A'da yer almayı garantiledi.

Verona ekibi, Serie B'de sezonun tamamlanmasına bir hafta kala liderlik koltuğunda oturuyor ve üçüncü sıradaki Lecce ile arasındaki puan farkı dört.

Chievo, geçen sezona Şampiyonlar Ligi eleme turlarında mücadele ederek başlamış ancak sezon sonunda Serie A'ya veda etmişti.

Mantova'yı deplasmanda 1-0 yenerek Serie B'yi şampiyon olarak bitirme şansını devam ettiren Bologna son haftaya ikinci sırada giriyor.

Serie B'yi ikinci sırada tamamlayarak Serie A'ya doğrudan yükselme hakkını elde etmek için Bologna ile çekişen Lecce haftayı deplasmanda 3-1'lik Messina galibiyetiyle kapattı.

Son hafta maçlarında Bologna Pisa'yı ağırlarken, bir puan gerisindeki Lecce'nin rakibi Vicenza olacak.

Dördüncü sırada bulunan Bergamo ekibi Albinoleffe evinde Rimini'ye 4-0 yenilince ilk iki şansını kaybetti. Albinoleffe, Pisa, Brescia ve ligi üçüncü sırada bitirecek takımın katıllacağı play-off maçları sonunda bir ekip daha Serie A'ya yükselecek.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Chievo Verona Serie A'ya döndü

Bologna Serie A biletini son maçta kaptı

İtalya'da Chievo'dan sonra Serie A'ya doğrudan yükselme hakkını elde eden takım Bologna oldu.

İtalya'da yedi kez lig şampiyonluğuna ulaşan Bologna, Serie B son hafta maçında Pisa'yı 1-0 yenerek üç yıl sonra Serie A'ya geri döndü.

Serie A'ya doğrudan yükselme iddiasını son haftaya taşıyan Lecce, Vicenza karşısında elde ettiği 1-0'lık galibiyet rağmen Bologna'nın bir puan gerisinde kalarak sezonu üçüncü sırada bitirdi.

Birinci lige çıkmayı geçtiğimiz hafta garantileyen Chievo Verona, son maçında evinde Bari ile 2-2 berabere kaldı ve Serie B'nin şampiyonu oldu.

Chievo ve Bologna'nın ardından sezonu ilk altı içinde tamamlayan Lecce, Albinoleffe, Brescia ve Pisa, Serie A'ya yükselen son takım olabilmek için play- off maçları oynayacak.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı