turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Irak'a 1 yıllık FIFA vetosu

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), hükümetin futbola müdahale etmesi gerekçesiyle, geçen yılın Asya Şampiyonu Irak'ı uluslararası müsabakalardan 1 yıl men etti.

FIFA yöneticileri, Avustralya'nın Sydney kentinde düzenlenen FIFA İcra Kurulu toplantısının ilk gününde, Irak Futbol Federasyonu'na (IFA) müsabakalardan 1 yıl men cezası verdi.

Irak hükümeti geçen hafta, Irak Milli Olimpiyat Komitesi ile IFA da dahil, tüm spor federasyonlarının lağvedildiğini açıklamıştı.

İcra Kurulu, cezanın, Irak hükümetinin perşembe gününe kadar "fesih kararını ortadan kaldırdık" şeklinde yazılı bir açıklama yapması halinde ortadan kalkabileceğini belirtti.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, "Irak hükümetine, IFA'ya ilişkin kararını geri çekmesi talebinde bulunduk. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de aynı çağrıyı yaptı ve onları, bizimki gibi bir ceza vermekle tehdit etti. Bu saldırgan kararın, Irak'ı Dünya Kupası elemelerinden alıkoyacağına inanamıyorum. Irak Milli Takımı, geçen yıl Malezya'da Asya şampiyonu olduğunda, ülkesine umut ve neşe getirmişti" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Irak'a 1 yıllık FIFA vetosu

FIFA Irak'ın cezasını geçici olarak kaldırdı

FIFA, Irak Futbol Federasyonu'na verdiği resmi müsabakalardan bir yıl men cezasını geçici olarak kaldırdığını açıkladı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), hükümetin futbola müdahale etmesi gerekçesiyle Asya şampiyonu Irak'a verdiği bir yıllık men cezasını geçici ve şartlı olarak kaldırdı.

Hafta başında Sydney'de toplanan FIFA İcra Kurulu, Irak hükümetinin, Irak Milli Olimpiyat Komitesi ile Irak Futbol Federasyonu (IFA) dahil, tüm spor federasyonlarını lağvettiğini açıklaması üzerine Irak'ı resmi müsabakalardan bir yıl süreyle men etmişti.

FIFA'dan yapılan açıklamada, Irak hükümetinin IFA'yı lağvetme kararını geri çektiği ve mevcut yönetimin, yasal olarak yapılacak yeni federasyon seçimine kadar görevine devam edeceği belirtildi.

Irak milli takımı, FIFA'nın cezayı kaldırması sayesinde Pazar günü Brisbane'de Avustralya ile oynayacağı Dünya Kupası eleme maçına çıkabilecek
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı