turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

9 sonuçtan 1 ile 9 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Memlekette yayýn balýðý bereketi

Amasya'nýn Taþova ilçesinde Yeþilýrmak'ta 140 kilogram aðýrlýðýnda, Tokat'ýn Almus ilçesindeki baraj gölünde ise 92 kilogram aðýrlýðýnda yayýn balýðý yakalandý.

Amasya'nýn Taþova ilçesinde Yeþilýrmak'ta yakalanan 140 kilogram aðýrlýðýndaki "yayýn balýðý" görenleri þaþýrttý.

Bugüne kadar genellikle 40-50 kiloluk yayýn balýklarýnýn avlandýðý Yeþilýrmak'ta balýkçýlarýn "serme" olarak tabir edilen aðla yakaladýklarý yaklaþýk 2.5 metre boyunda ve 140 kilo aðýrlýndaki yayýn balýðý, baþta balýkçýlar olmak üzere görenleri þaþýrtýrken, balýk kilosu 10 YTL'den özel bir iþletmeye satýldý.

Yeþilýrmak'ta 4 arkadaþý ile avlanýrken aðlarýna büyük bir balýðýn takýldýðýný anlatan Þadi Eftelioðlu, balýðý sudan çýkarmak için büyük zorluk çektiklerini söyledi.

Tokat'ta 92 kiloluk yayýn balýðý

Tokat'ýn Almus ilçesindeki baraj gölünde, amatör balýkçýlar oltayla 92 kilogram aðýrlýðýnda yayýn balýðý yakaladý.

Almus Baraj Gölü'nde piknik yapan amatör balýkçýlar Halis Göçmen ve Mehmet Demircan'ýn suya attýklarý oltaya 1 metre 70 santimetre boyunda ve 92 kilogram aðýrlýðýnda yayýn balýðý takýldý.

Oltaya takýlan yayýn balýðýný uzun bir uðraþ sonrasýnda gölden çýkarmayý baþaran balýkçýlar, yakaladýklarý balýðý Tokat Avcýlar Kulübü'nün bulunduðu Buzluk Sokak'ta sergilediler.

Yayýn balýðýna ilgi gösteren vatandaþlarýn balýkla hatýra fotoðrafý çektirdikleri görüldü.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

Senior Member köroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Standart Cevap: Memlekette yayýn balýðý bereketi

Bizim Buradada(Bursa)çok vardý,ama maalesef dereler kirlenince çok nadiren çýkmaya baþladý.
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Tatli su baliginin krali. Yememis olan herkesin ehil kisi tarafindan yapilmis olan yayin baligindan yemesini tavsiye ederim. Tatli su baligi oldugunu tahmin bile edemezsiniz
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Ben saniyordum ki sadece ben seviyorum tatli su baliklarini .Gercekten cok lezetli oluyor

Evet eskiden Ýznik golunden cok cikardi ,ama simdilerde yayinda sazanda cok az kaldi
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

Senior Member volkan55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

tatli su baliginin tadini baska balik vermez hay masallah

Altin atesle, kadin altinla, erkek kadinla imtihan edilir.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alýntý as11 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Ben saniyordum ki sadece ben seviyorum tatli su baliklarini .Gercekten cok lezetli oluyor

Evet eskiden Ýznik golunden cok cikardi ,ama simdilerde yayinda sazanda cok az kaldi
    Üstad Ýznik gölü gümüþ balýðý cenneti oldu be.Yayýn ve sazan azalsada bazen çok çýkýyor.Biz daha çok Bandýrma,ya manyas gölü çýkýþýna karadereye gidiyorduk.Dere yataklarýný geniþletince,birde maya fabrikasý atýklarýný dereye salmaya baþlayýnca yayýn,turna ve sazandan eser kalmadý artýk.
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Alýntý as11 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]

Ustat balik lezzetli ama herkes yapamiyor. Mesela tatli su baligini lezzetli yapabilene yatiya gidiyorum.
    Bu tatli su baligini da benim gordugum su ana kadar en guzel yapan kisi Catalca-terkos arasinda balikci Mustafa diye bir abimiz yapiyor. Birakin camur kokusunu, yediginiz lezzetli etin ne eti oldugunu bile sasiriyorsunuz. Tek sorun ulasim. Bu tarafa araba ile gelene baligini ben ismarlarim
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alýntý himm Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Ustat balik lezzetli ama herkes yapamiyor. Mesela tatli su baligini lezzetli yapabilene yatiya gidiyorum.
    Bu tatli su baligini da benim gordugum su ana kadar en guzel yapan kisi Catalca-terkos arasinda balikci Mustafa diye bir abimiz yapiyor. Birakin camur kokusunu, yediginiz lezzetli etin ne eti oldugunu bile sasiriyorsunuz. Tek sorun ulasim. Bu tarafa araba ile gelene baligini ben ismarlarim
    Üstad büyük ihtimalle uydu fuarda oradayým.Ama tek sorun ben balýk yemem sadece tutarým.Yoksa seve seve gelirdim.
    AlýntýAlýntý

Junior Member DoGuKaN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

evet bu balik bizim ordan cikti hattaa daha büyüde vardi 200kg civarindaydi bu baligin lezzetine doyum olmaz TASOVAAAAAAAAAAAAAAAAA ah ah özledim tasovami
    AlýntýAlýntý