turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Senior Member tufek3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart 500s ve 7000 karşılaştırma

merhaba dm500s kullanıcısıyım elime bitane 7000 geçti cccam209 ile paylaşımveriyorum mct ve wiev kartlarım var.
    merak ettiğim eğer hdd takıp kullanmak benim için önemli deyilse paylaşım açısından 500s ve 7000s farklımıdır yani 7000s e geçmemi tavsiye edermisiniz yada satıp parasınımı yemem daha mantıklı
    benim özellik olarak karşılaştırdığımda fark ettiğim 500s ler 10/100 ethernet portu 7000S full duplex ethernet portu yazıyor herhalde bu veri iletişimi için kolaylık sağlıyor ayrıca 7000lerde flash ve ram daha fazla buda hızı etkiler diye düşündüm ustaların yorumlarını bekliyorum beni aydınlatırlarsa çok memnun olurum engin tecrübelerden faydalanalım deyilmi....
    birde eğer 7000s diyorsanız paylaşım açısından hangi imajı tavsiye edersiniz stabil ve problemsiz paylaşım için yani....
    AlıntıAlıntı

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7.394 Toplam

Standart Cevap: 500s ve 7000 karşılaştırma

Usta kendi yazdigin seylerden haric DM7000 diger özelligi Image'leri Usbye yükleme imkanida var. Yer meselesi bence önemli. Box uzun zaman acik kaldimi software uyusma yapmasi durumu gibi. Dm7000 de ayrica USB'ye Swapfilesi olusturma imkanida var. Image konusuna gelince, benim icin ca icin en iyi Image TDW Image. Sade kendi Imagimiz oldugundan yazmiyorum, öyle oldugundan yaziyorum.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    3 Toplam

hocam çok hızlısın cevap için teşekkür ederim ben bu cihazı zaten serer olarak kullanacağım için başka imaj zaten yüklemeyi düşünmüyorum benim için önemli olan şey ben buna bir imaj atacam ve 24 saat çalıştırıcam kitlenmesin ve peerler donma yaşamasın bana yeter hangi imaj diye sorma nedenim buydu çok imaj kullanmayacağım için yer sorunum zaten yok 1 imaj olsun ama en babası olsun diye düşünüyorum 1 imajla heralde flasha yazarsam en iyi netice alırım diye düşünüyorum ama tabi danışma nedenimde bu yanlış biliyor olabilirim bilmemek deyil öğrenmemek ayıp dimi
    AlıntıAlıntı

Senior Member alierman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Alıntı d-king Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Usta kendi yazdigin seylerden haric DM7000 diger özelligi Image'leri Usbye yükleme imkanida var. Yer meselesi bence önemli. Box uzun zaman acik kaldimi software uyusma yapmasi durumu gibi. Dm7000 de ayrica USB'ye Swapfilesi olusturma imkanida var. Image konusuna gelince, benim icin ca icin en iyi Image TDW Image. Sade kendi Imagimiz oldugundan yazmiyorum, öyle oldugundan yaziyorum.
    USB ye swap file derken neyi kasdediyorsunuz? bilgi verirmisiniz?
    saygılar
    alierman
    AlıntıAlıntı

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7.394 Toplam

Alıntı alierman Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    USB ye swap file derken neyi kasdediyorsunuz? bilgi verirmisiniz?
    saygılar
    alierman

Usta swapfile arkaplanda yürüyen Prozessler icin özel yer ayrimi sayilir. Usun zaman box acik kalinca, gitgide memory hafizasi doluyor. Örnegin Plugin kullaniyoruz, Emu kullaniyoruz. OSD de bisürü göstergeler. Internete baglanma ve, ve, ve. Bunlar gibi islemler kullanimda yer istiyor. Swapfile hafizanin, softun kendinden olan yerden haric özel yer ayarlama imkani.

Umarim anlatabildim
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Alıntı tufek3 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hocam çok hızlısın cevap için teşekkür ederim ben bu cihazı zaten serer olarak kullanacağım için başka imaj zaten yüklemeyi düşünmüyorum benim için önemli olan şey ben buna bir imaj atacam ve 24 saat çalıştırıcam kitlenmesin ve peerler donma yaşamasın bana yeter hangi imaj diye sorma nedenim buydu çok imaj kullanmayacağım için yer sorunum zaten yok 1 imaj olsun ama en babası olsun diye düşünüyorum 1 imajla heralde flasha yazarsam en iyi netice alırım diye düşünüyorum ama tabi danışma nedenimde bu yanlış biliyor olabilirim bilmemek deyil öğrenmemek ayıp dimi
    Usta acik acik server olarak kullanacagim diye neyi kast ediyorsunuz.
    Bu kelimeyi burada severek duymuyoruz.
    Simdi 500mi 7000mi aciklik getirelim.
    %200 hatta %300 Dreambox 7000.
    Ben simdi size sorayim!!!
    Paraniz var ve scim yapmaniz gerekiyor.
    VW Golf´mu yoksa Mercedes S Klassmi?
    Aradaki fark bu kadar.
    Lütfen gene server diye baslamayin.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    3 Toplam

anladım hocam ama benim serverden kastım kalkıp millete parayla bişeler satmak deyildi yanlış anlaşıldım özür dilerim biz ilk olarak 5 kafadar 2 tane kart aldık bunlar kesinlikle mct ve wiew kartları yani yerli platformlar yok işin içinde sonra bizden gören tüm arkadaşlar banada banada demeye başladı olduk 25 kişi ilk mgcam kurmuştuk sonra sizin forumdan sorular cevaplar falan emu keyleride paylaşalım derken geçtik cccam olayına ama dedimya yinede acemiyiz işte sora sora öğreniyoruz şimdi bi sorun yok ama 500 nekadar yeterli olur 5 -6 aysonra sorun yaşarmıyız gibi sorular belirdi bende yoksa kalkıp 100-200 kişiye paylaşım satacak deyilim dediğim gibi biz kendi aramızda paylaşıyoruz .
    ama çoğu arkadaş key yüklemeyi bile bilmediği için ben günah keçisi oldum.
    anladığım kadarı ile bu swap file olayını öğrenmem gerekiyor tekrar tekrar teşekkür ederim ...
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı