turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
17 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart Dreambox 800 HD lerde isinma ve Donmalar

Slm arkadaslar,
    Son zamanda artan hatalar üzerine sizlerde görüslerinizi ve gördügünüz hatalari buraya yaziniz.

1.
    Bana Gecen hafta sonu geldi bir tane Dreambox 800.
    Ilk dikkatimi ceken HD kanallarinda 15-60 dakika arasinda HD kanallarinda donmasi ve aletin kilitlenmesi.Odaniz ne kadar soguksa alette o kadar gec kirilmalar ve takilmalar oluyor.
    Dün bizim buralarda 30° geciyordu havalar ve bugün hic bakmanin imkani yoktu.

2.
    Tuner cok sicak,neredeyse üzerinde sahanda yumurta yap.

Baska Boardlarda okuduma göre cok kisilerde ayni sorun varmis,ya sizlerde?

Diger aldigim modellerde özellikle 6 ay bekleyip öyle aldimki ilk cikanlarin cürümün cekmeyeyim diye,ama 800de 2 ay kadar bekledim,DMM yaptigi hatalardan ders alip düzelmistir diye,ama ne yazikki ayni tas ayni hamam.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

Banned yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 800 HD lerde isinma ve Donmalar

desene bir zamanlar redline 14500'ler gibi adetta üzerinde kestane pişiriyordum! işte o donma ve kasılmalar o çok ısınmadan kaynaklanıyor ,nerdeyse üzerinde lehimler bile çözülüp eriyecek eeee! sen ondan donma da bekle yumurta pişirme de allah sabır versin

AlıntıAlıntı

Senior Member Nisbet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Hocam isin basitini yaptik biz ki soyle 800 un ustune bir tane bilgisayar islemcisinin fanini koyduk normal nokia sarziyla yani adaptorunun ucunu kesip fana bagladik 3 volt yettide artti normalde 6 voltluk la calisiyor biraz yavas ama masallah isinma sorunu su an sifir hangi kanal olursa olsun.Usta bu sadece bizim basitcene yaptigimiz islemdi eger istersen internette farkli yontemleride bulabilirsin ve tavsiye ederim cunku dedigin gibi komur ocaklari gibi asiri yaniyor makina....

Ve en sevmedigim tarafi bu makinanin hardisk takilirken cok az yer olmasi kasanin kucuklugu
    Restart yaptigimiz vakit cok gec aciliyor olmasi
    Birde bu imageslardan kaynaklaniyor belki video kaydederken veya kaydedileni izlerken baya ugrastiriyor.
    Son olarak belki ben bulamadim 8 li swici diseqi nasil adapte edicez bir turlu cozemedim normalde olucak sekilde lb1....lnb5 diye ayarlari yaptik aratmaya koyduk ama nafile ayarlayamadim. Kanallari bulmuyor tune faild hatasi veriyor.
    AlıntıAlıntı

Administrator besir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.578 Toplam

benimde 8 uydu var ve ayarladim hepsi calisiyor.
    buraya tarife verdim:
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

aletin büyüklügüne bakarsak hdd takdimi okadar yer kalmasi normal. ben 1000 gb hdd aldim esata mahfaza kabina takdim ve extern kullaniyorum. bu model icin en iyi yolu busekil. isinma normal ufak box ve sicakligin kacacak yeri yok. donma sorunu ise bazi boxlarda soft ve driverlerden kaynaklaniyor. bazilerininde platinede sorun var. degisik soft denedikden sonra olmadiysa, dmm geri gönderin ve yeni box isteyin.
    Herseye Ragmen HAYAT Devam Ediyor.

Lütfen paylasimi sade Forumda yapalim.Özel Mesaj, Email, MSN üzeri olursa Topluma faydasi olmaz.

TürkDreamWorld'de paylasilan dosyalar sade deneme Amaciyla sunulmusdur.
    Biz TürkDreamWorld Ailesi kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyoruz.

PayTV Abosuz bakmak Yasaktir!

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Yuksel ustam su ana kadar elime 5-6 tane 800 gecti hepsinde ayni sorun asiri derece isiniyor nabilo-gemini- pili bunlarin hepsinde ayni sorunu gordum.HEpsini dreama isinma yuzunden geri mi gonderelim ne dersin.??
    AlıntıAlıntı

Administrator besir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.578 Toplam

hayir usta. ben karisik yazdim ve sende yanlis anladin galiba. yanlis anlasimasin diye yukarda yazdigimi farkli yazdim. isinma nedeniyle boxu geri göndermek gerekmiyor. hd kanallarinda donma olmasin, isinmasi normal. ufak box, sicakligin kacacak yeri yok. hele birde hdd takilirsa daha az yer kaliyor. benim boxda isiniyor ama sorun falan yok. geri göndermeyide düsünmüyorum.
    Herseye Ragmen HAYAT Devam Ediyor.

Lütfen paylasimi sade Forumda yapalim.Özel Mesaj, Email, MSN üzeri olursa Topluma faydasi olmaz.

TürkDreamWorld'de paylasilan dosyalar sade deneme Amaciyla sunulmusdur.
    Biz TürkDreamWorld Ailesi kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyoruz.

PayTV Abosuz bakmak Yasaktir!

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Valla usta biz en iyisi bir 7000 veya 7020 kasasi alalim icine 800 koyalim olsun bitsin.ehehe
    AlıntıAlıntı

Banned yergun_002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

valla ne yaparsınız yapın ısınır çünkü bu işte uzmanım daha evvelde
    redline cihazları için ne fanlar ne soğutucular koyduk sonuç sıfır olmadı sonra yeni seriler çıktıda kurtuldu millet çünkü kasa çok küçük ister istemez ısınma kaçınılmaz
    yoksa hd li olan seriyi dört gözle bekliyordum ama gördüm ki analizler pek iyimser değil

AlıntıAlıntı

Senior Member ysaral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

valla arkadaslar bende ilk cikanlardan aldim ve benim ki sizin dediginiz gibi donmalar olmuyor 1-2 saat bir seferinde ise gece sabaha kadar acik biraktim yine donmlar yok kullandigim imageler bir cogu sadece en son cikan gemini 3.70 bence hatali simdilik kullanmayin ben öle gördüm...

iyi seyirler
    AlıntıAlıntı

Junior Member denniscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Wink Cevap: Dreambox 800 HD lerde isinma ve Donmalar

Biraz araştırma ve uğraştan sonra Dm800 isinma ve Hd kanallarda donma problemine kendimce bir çözüm buldum ve bunu
    sizlerle paylasmak istedim

Bunun için gerekli malzemeler şunlar :
    1 - 1 adet 30x30x6 mm 5v fan (bilyalı olursa sessiz çalışır.)
    2 - 1 adet harcayabileceğiniz USB kablo
    3 - 30 mm ici delik plastik (boarda temas edeceği için plastik)
    4 - 30 mm vida
    5 - 2 adet 30 mm tek sıra dişi konnektor
    6 - Biraz makaron (ısı ile daralan boru)
    7 - Çift taraflı bant
    8 - Havya ve lehim
    9 - Hızlı yapıştırıcı

İlk önce kablonun geçtiği kısım hariç fanımızın iki tarafına sivri uçları fanın hava üfleme yönünde olacak şekilde tek sıra konnektorlerimizi yapıştırıyoruz. Fan yüksekliği ile dişi konnektörlerin plastik kısımlarının aynı hizada olması için bir yüzeye yaslayarak kurutursanız sivri uçların tamamı aynı hizada yapıştırmış olursunuz. (Bu kısmın fotosunu çekmeyi unutmuşum kutuyu açtığımda eklemeye çalışırım.)

Bu sivri uçlar sayesinde fan işlemciye temas etmiyor ve hava akımı için gerekli bir yükseklik oluşuyor.

Daha sonra usb kablonun size DM800 board ındaki internal sokete uyan kısmını ucunda 3 cm kadar kablo bırakıp kesdikten sonra üzerinde sadece kırmızı ve siyah kablo kalacak şekilde diğer kablo ve korumaları temizleyin.

Fan kablosu ve lehimleyeceğiniz uçlara gerekli makaronları taktıktan sonra USB ve fan kablosundaki kırmızı ve siyah uçları rengi rengine lehimleyin ve makaronları gerekli yerlere çekerek çakmak ile daralmalarını sağlayarak kabloları izole edin.

Fanımız yerine monte edilmeye hazır. Bilgisayarınızın USB portuna takarak çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Bundan sonra DM 800 üzerindeki yapılacaklara geçebiliriz.

İlk önce çift taraflı bandımızdan 30mmx3mm boyutlarında iki adet bant kesip fan a monte ettiğimiz dişi konnektörlerin uçlarının basacağı broadcom işlemcinin çevresinde kalan boş kısımlara yapıştırıyoruz (bu kısımlarda herhangi bir devre vs yok)

Daha sonra fanımızı yanına montelediğimiz sivri uçlar bu bantların üzerine oturacak şekilde hafifçe oynatarak sivri uçların banta batarak tutunmasını sağlıyoruz ve usb ucunuda internal sokete takıyoruz.

1. resimde kırmızı ile gördüğünüz kısımdaki boardın orjinal kısa vidasını çıkararak buraya tuner fan üzerine değmesin diye 30 mm vida ve dışında plastik koruması ile birlikte boyunu ayarlayarak (Keserek ayarlayıp tuner ile fan arasında 2mm kadar boşluk bırakmak yeterli daha fazlası tunerde kasıntıya neden olup lehimlerin atmasına yada yolların kırılmasına neden olabilir.)

Daha sonra bir parça çift taraflı bandı buraya taktığımız vidanın metal kısmı üzerine Tunerdeki devrelere değmesin diye yalıtkan olarak yapıştırıyoruz. (üzerindeki korumayı çıkarmayın, tunere yapışmasını istemiyoruz.)

artık Tuner ve HDD nizi yerine takıp Box a enerji verip fanın çalıştığını test ettikten sonra DM800 ü nüzü toplayıp takılma ve donma olmadan izleyebilirsiniz.

NOT: alintidir..
    Konu denniscan tarafından (15.09.2008 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu