ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ricciardone, Diyarbakır'da herkesi çok umutlu gördüğünü bunun da kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, bölge gezisi kapsamında geldiği Diyarbakır'da Vali Mustafa Cahit Kıraç'ı ziyaret etti.

Geceyi Diyarbakır'da geçiren Büyükelçi Ricciardone, valilik makamındaki ziyarette yaptığı konuşmada, sıcak karşılama için Kıraç'a teşekkür ederek, "1990'lı yıllarda da Diyarbakır'a gelmiştim. O zamandan beri Diyarbakır'da büyük bir değişim olduğunu gördüm. Herkes çok sıcak bir şekilde bizi karşıladı, misafirperverliğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca yeni görevinizde başarılar dilerim. İnşallah çok güzel bir döneminiz olacaktır. Herkesin çok umutlu olduğunu gördük, biz de çok umutluyuz" dedi.

Vali Kıraç ise İzmir Valiliği görevi sırasında düzenlenen programlarda birkaç kez Büyükelçi Ricciardone'yle birlikte olduklarını hatırlatarak, "Eski bir arkadaşlık ve dostluğumuz var. Onunla bütün yörelerde olduğu gibi Diyarbakır'da da insanların coşkusunu, geleceğe dönük umutlarını görmüşsünüzdür. Bu duygular içerisinde size hoş geldiniz diyorum" ifadesini kullandı.

Görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak:AA