Annesi ve erkek kardeşiyle tatil yaptığı Marmaris’te geçtiğimiz ay iki kişi tarafından defalarca bıçaklandıktan sonra bir otel bahçesinde ölüme terk edilen 17 yaşındaki İngiliz D.W., "Beni hayatta tuttuğu için Türkiye'nin en iyi cerrahına teşekkür ederim" dedi.

İngiliz ITV kanalında yayınlanan Daybreak programına Marmaris'te konuşan makine mühendisliği öğrencisi D.W., "Geçen haftaya göre kendimi daha iyi hissediyorum. Sadece yatabiliyordum. Ama şimdi ayakta durabiliyorum, yürüyebiliyorum, istediğimi yapabiliyorum" diye konuştu.

Başlangıçta kendisinin ne kadar ağır yaralandığının farkında bile olmadığını belirten İngiliz genç, "Anlamaya başladım ki hayatta kaldığım için çok şanslıyım. Beni hayatta tutan Türkiye'deki en iyi cerraha sahip olduğum için çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta yoğun bakımdan çıkan D.W.'nin uğradığı saldırı ile ilgili olarak bölgede araba yıkamacılığı yapan 26 yaşındaki A.D’nin tutuklandığı ve verdiği bilgiler dahilinde olaya karıştığı düşünülen 24 yaşındaki İ.A.’nın da Konya’ya giden bir otobüste yakalanarak gözaltına alındığı açıklanmıştı.

Kaynak:cihan