turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arasý
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Demirören yabancý sayýsýndaki son kararý açýkladý!

TFF Baþkaný Yýldýrým Demirören, 2013-14 sezonunda mevcut 6+0+4 yabancý kontenjaný sistemine devam edileceðini açýkladý.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baþkaný Yýldýrým Demirören, Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonunda yabancý statüsünün, daha önceden açýkladýklarý gibi "6+0+4" olarak devam edeceðini, AB statüsü teklifini de geri çevirdiklerini söyledi.

TFF Yönetim Kurulu toplantýsýnýn ardýndan, yönetim kurulu üyeleriyle beraber federasyonun Ýstinye'deki merkezinde basýn toplantýsý düzenleyen Demirören, Süper Lig'de yeni sezonda yabancý oyuncu kontenjaný konusunda daha önceden açýkladýklarý "6+0+4" statüsünde herhangi bir deðiþiklik yapýlmayacaðýný açýkladý.

Demirören, geçen sene Kulüpler Birliði Vakfý ile yabancý oyuncu statüsüyle ilgili konuþtuklarýný, hepsinin olurunu aldýklarýný ve yabacý statüsü kararýný açýkladýklarýný belirterek, "Geçen mali kongreden sonra kararýmýzýn aynen uygulanacaðýný statü olarak da açýkladýk. Tabi, Kulüpler Birliði 17 kulüple yabancý oyuncu sayýsýnýn deðiþmesi için bize müracaat etti. Biz bunu yönetim kurulu olarak deðerlendirmek zorundaydýk, ama gündeme almadýk. Bunu deðerlendirdik. Bazý yöneticilerimiz olmasý tarafýnda ama çoðunlukla teknik olarak statüyü tekrar deðiþtirme þansýmýz yok" diye konuþtu.

Demirören, yeni sezonda yabancý statüsünün önceden açýkladýklarý gibi devam edeceðini vurgulayarak, þöyle devam etti:

"Bu sene 6 yabancý sahada veya kulübede, 4 yabancý tribünde devam edecektir. Kulüplerimiz Avrupa'da zaten 10 yabancýyla oynayabiliyorlar. Bunun için sorun yok. Geçen seneye baktýðýmýzda çoðu kulübümüzün 4 oyuncusu yine tribündeydi. Ancak bir gerçek var ki geçen sezon Türkiye Ligi ortalamasýnda sahada süre olarak bulunan yabancý sayýsý 4,6'dýr. Ýkincisi, maalesef FIFA'da 289 dosyayla Türkiye, Avrupa'da dava bakýmýndan birinci sýradadýr. Yabancý sayýsý ne kadar fazla olursa olsun milli takýma baþarýlý yansýmadýðýna inandýðýmýzdan bu kararýmýzýn sonuna kadar arkasýndayýz."

AB statüsü isteði de geri çevrildi

Avrupa Birliði (AB) statüsündeki oyuncularýn transferinin serbest býrakýlmasý teklifini de geri çevirdiklerini kaydeden Demirören, þu ifadeleri kullandý:

"Türkiye, AB ülkesi deðil. AB üyesi, kendi ülkesine gelmiþ bir oyuncuyu AB statüsüne sokabilir. Ancak AB üyesi olmayan Türkiye, dýþardan gelen bir oyuncuyu AB statüsüne dahil edemez. Yarýn Afrikalýlar çýkar, müslüman ülkeler çýkar 'Bize de bu hakký tanýyýn' der. AB statüsü teklifini geri çevirdik. Türk futboluna hayýrlý olsun. Aldýðýmýz kararýn sonuna kadar arkasýnda duracaðýz."

Mevcut statü

TFF, bir süre önce açýkladýðý ve internet sitesi aracýlýðýyla yürürlüðe soktuðu 2013-2014 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakalarý Statüsü'nün "Futbolcularýn Uygunluðu" baþlýklý 2. maddesini, spor kamuoyunda "6+0+4" þeklinde adlandýrýlan "2013-2014 Sezonunda kulüpler, en fazla 10 yabancý futbolcuyu tescil ettirebilirler ve 18 kiþilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 6'sýný yazýp müsabakalarda oynatabilirler" þeklinde düzenlemiþti. Statüye göre, 2014-2015 sezonunda ise kulüpler, en fazla 8 yabancý futbolcuyu tescil ettirebilecek ve 18 kiþilik isim listesine bu futbolculardan en fazla 5'ini yazýp, müsabakalarda oynatabilecekler.

TFF Yönetim Kurulu'nun bir yýl önce aldýðý bu kararý yürürlüðe sokmasýna Fenerbahçe dýþýndaki kulüpler, baþta Galatasaray olmak üzere tepki göstermiþti.

Süper Lig kulüpleri geride kalan 2012-2013 sezonunda uygulanan statüye göre istedikleri sayýda yabancý uyruklu futbolcuyla sözleþme imzalayabiliyor, ancak müsabakalarda 8 yabancý oyuncuyu 18 kiþilik müsabaka isim listesine yazýp, ayný anda en fazla 6'sýný oynatabiliyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baþkaný Yýldýrým Demirören, UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe ve Beþiktaþ'a verdiði cezalarla ilgili olarak, "Steaua Bükreþ kararýný gördükten sonra UEFA'nýn da adil olmasýný Türkiye olarak beklemek zorundayýz" dedi.

TFF Yönetim Kurulu toplantýsýnýn ardýndan, yönetim kurulu üyeleriyle beraber federasyonun Ýstinye'deki merkezinde basýn toplantýsý düzenleyen Demirören, þu anda UEFA Tahkim Kurulu sürecinin olduðunu belirterek, þunlarý kaydetti:

"Biz kulüplerimize teknik olarak, istedikleri bilgiyi belge olarak yardým ederiz. Onun haricinde yapabileceðimiz fazla bir destek yoktur. Ancak Steaua Bükreþ kararýný gördükten sonra UEFA'nýn da adil olmasýný Türkiye olarak beklemek zorundayýz. Adil kararda kulüplerimiz cezalarýný çekerler, ama kararýn adil olmasý konusunda federasyon olarak takipçi olacaðýz. Çünkü Steaua Bükreþ bizim için bir örnektir."

Eski TFF Baþkaný Mehmet Ali Aydýnlar'ýn genel kurul öncesi kendisine "Genel kuruldan ne geçerse geçsin UEFA Kongresi bittikten sonra ne puan silinecek ne kulüpler küme düþürülecektir" dediðini vurgulayan Demirören, þöyle devam etti:

"Federasyon olarak, kurullarýmýz olarak geçen dönem alýnan kararýn Türk futbolunun menfaatine olduðuna inanýyoruz. Geçen sene yayýncý kuruluþ Digitürk geri çekiliyordu. Geçen sene milli takýmýmýzýn, Þampiyonlar Ligi'ne ve Avrupa Ligi'ne gitmeyi hak etmiþ takýmlarýmýzýn gidemeyeceði konuþuluyordu, hepsi gitti. Onun için de 'Teþekkürü hak ettik' dedim, yine hak ettiðimize inanýyorum."

Yýldýrým Demirören, istifa etmeyi düþünmediðini kaydederek, "Türk futbolunda birlik ve beraberlik zamanýdýr. Seçim 2015'tedir. Ýstifa etmeyeceðiz, sonuna kadar görevimizini baþýndayýz" þeklinde konuþtu.

Demirören, basýn toplantýsýnda daha sonra gazetecilerin sorularýný yanýtladý.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baþkaný Yýldýrým Demirören, UEFA'dan þike davasýnýn ardýndan alýnan kararlarla ilgili bir talep gelmediðini belirterek, "Kurullarýn aldýðý kararý deðiþtirme talebi gelirse Avrupa'da bile futbolun tartýþýlacaðýný düþünüyoruz" dedi.

TFF'nin Ýstinye'deki merkez binasýnda düzenlenen basýn toplantýsýnýn ardýndan gazetecilerin sorularýný yanýtlayan Demirören, þike davasýnýn ardýndan alýnan kararlarla ilgili UEFA tarafýndan kendilerine gelen bir talebin olmadýðýný kaydetti.

Demirören, "UEFA Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ve Beþiktaþ'a verilen kararlarý onarsa, UEFA, sizin verdiðiniz kararlarý deðiþtirmenizi ister mi?" sorusuna, "Bize gelen böyle bir þey yok. Kurullar karar aldý. Kurullarýn aldýðý kararý deðiþtirme talebi gelirse Avrupa'da bile futbolun tartýþýlacaðýný düþünüyoruz. Bizim burada yapacaðýmýz en önemli þey, kulüpleri deðil Türk futbolunu düþünerek hareket etmek. Kulüpçülüðü bir kenara býrakmak lazým" diye yanýt verdi.

"Mahkeme kararýyla hareket edilirse kurullar çalýþamaz"

Beþiktaþ'ýn aldýðý cezanýn, kendisinin siyah-beyazlý kulübün baþkaný olduðu dönemde oynanan bir maç yüzünden olduðunun hatýrlatýlmasý üzerine Demirören, þöyle konuþtu:

"Beþiktaþ'ýn UEFA kararýna bakarsanýz, tamamen mahkeme kararýyla hareket ediliyor. Eðer futbol mahkeme kararlarýyla hareket ederse disiplin kurullarý ve tahkim kurulu çalýþamaz. Bunlara çok iyi bakmak lazým. Biz adil olarak bakýlmasýný istiyoruz. Mahkeme kararýyla hareket edilirse Avrupa'da da tahkim kurullarý biter. Kulüplerimizi korumamýz lazým, ama cezalarý varsa da çekeceklerdir."

Demirören, UEFA'nýn kiþilere ceza vermesi durumunda ise federasyonun UEFA'nýn kararýna uymak zorunda olacaðýný kaydetti.

"Geçmiþ federasyonlar gibi el öpmedik"

UEFA'dan adil kararlar beklediklerinin altýný çizen Demirören, TFF'nin adil olmayan her kararla mücadele edebilecek gücünün olduðunu vurguladý.

Yýldýrým Demirören, adil olarak alýnacak her kararýn arkasýnda olduklarýný anlatarak, "Adil olmayan kararýn her türlü mücadelesini yaparýz. TFF'nin gücü vardýr, ama geçmiþteki gibi gidip el öpmeyiz" þeklinde konuþtu.

Bir basýn mensubunun "Dosyanýn kapandýðýný söylemiþtiniz ve teþekkür beklemiþtiniz, ama UEFA ceza verdi. Ne düþünüyorsunuz?" þeklindeki sorusu üzerine Demirören, þunlarý söyledi:

"Biz TFF olarak, 'Kurullar karar almýþtýr ve bitmiþtir' dedik. UEFA'da dosya kapanmamýþtýr, devam ediyor. Söylediðimiz bu. Bunun arkasýndayýz. Teþekkür konusunda da bir sene önce yayýncý kuruluþ çekilmiþ, bütün kulüpler ekonomik zorluklarda, Türk Milli Takýmý dahil hiçbir takým Avrupa'ya gidemeyeceðine sizler tarafýndan kesin gözüyle bakýlýrken, takýmlarýmýz Avrupa kupalarýnda çeyrek final oynadý. Bu da federasyonun baþarýsýdýr."

"Yabancý sayýsýný deðiþtirseydik kaos olurdu"

Yabancý kararýný deðiþtirmeleri durumunda, bu karara itiraz eden takýmýn TFF Tahkim Kurulu'na gitme hakkýnýn bulunduðunu anlatan Demirören, þunlarý kaydetti:

Yönetim kurulu olarak alýnan kararý açýklamýþtýk. Bu kararý deðiþtirirsek bir kulüp Tahkim Kurulu'na itiraz ettiði an, karar deðiþtirilir ve Türk futbol daha beter bir kaosun içine girerdi. Bizler kulüplerimize yardýmcý olmak için bugün bu konuyu tartýþtýk, ama teknik olarak týkandýðýmýzdan yapabileceðimiz bir þey yok."

Galatasaray Kulübü Baþkaný Ünal Aysal'ýn "Ya bu karar deðiþecek ya da bu kararý verenler" sözlerini de deðerlendiren Demirören, "Ünal Aysal ile görüþtüm ve bunu kastetmediðini söyledi. Kendisine elimizden geleni yapacaðýmýzý söyledik, ama bunu söylerken de bu karar deðiþirse Tahkim Kurulu'na gidileceðini ilettim. Teknik olarak bunu yapma imkanýmýz yok" þeklinde konuþtu.

"Herkes 2015'te sandýða gelir"

2015'te yapýlacak seçime kadar baþkanlýða devam edeceðini dile getiren TFF Baþkaný Demirören, "Türkiye'de bunlar bitti. Her þeyin bir kuralý vardýr. 2015'te herkes sandýða gelir. Ben aday olur muyum, bilmiyorum. Ama aday olanlar seçilir" dedi.

Lig maçlarýna gitmemesi yönündeki eleþtirilere de yanýt veren Demirören, "Dünyada federasyon baþkanlarýnýn her maça gittiklerini ben görmedim. Yabancý konusunda bir karar alýrken yaptýðýmýz bir çalýþma daha var. Altyapýdan gelecek oyuncular A takým da belli bir süre oynar ve milli takýmlara giderse bu takýmlara rakamý yüksek teþvikler vereceðiz" ifadelerini kullandý.

A Milli Futbol Takýmý'nýn Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupasý'na gitme þansýnýn çok az olduðu kaydeden Demirören, "Brezilya'ya gidersek þansa gideriz. Abdullah hocayý ben getirmedim. Ben geldiðimde vardý. Keþke Abdullah hoca da hepimiz de dayansak, Brezilya'ya gitmesek bile hocamýz devam etse. Adam harcamak çok kolay, adam kazanmak çok zor" þeklinde konuþtu.

Demirören, son olarak, "Kulüpler Birliði Vakfý ligin yönetimini almak istediklerini ve hukuksal çalýþmalar yapmaya baþladýklarýný söyledi. Ne düþünüyorsunuz?" sorusuna, "Takým, Kulüpler Birliði ve federasyon baþkanlýðý yapan tek kiþi benim. Bunun için orada konuþan arkadaþlarýn neler hissetiðini iyi anlayabiliyorum. Bir kere hukuken engeli var. Ýkincisi, kulüp baþkanlarýnýn yapýsýnda bu olmaz, profesyonelleþmeyle olur. Belli bir düzen kurulduktan sonra olur. Bunun çok profesyonelce, iyi bir çalýþmayla yapýlmasý lazým" diye yanýtladý.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Cavcav sert çýktý!

Gençlerbirliði Baþkaný Ýlhan Cavcav, TFF'nin yabancý kontenjanýnda geri adým atmamasýný NTV Spor'a deðerlendirdi. Kararý þaþkýlýk ve ibretle karþýladýðýný belirten Cavcav, "TFF Yönetimi 'Biz istifa etmeyeceðiz' dese de kanun ve yönetmelikler var" diyerek erken seçim için çalýþacaklarýnýn sinyalini verdi.

Gençlerbirliði Baþkaný Ýlhan Cavcav, TFF'nin yabancý kontenjanýný NTV Spor'a deðerlendirdi. Kararý þaþkýlýk ve ibretle karþýladýðýný belirten Cavcav, TFF Yönetimi 'Biz istifa etmeyeceðiz' dese de kanun ve yönetmelikler var ve herkes bu doðrultuda hareket etmek zorunda" dedi.

TFF Yönetim Kurulu'nun yabancý kontenjaný kararýnda kesinlikle deðiþikliðe gideceðini düþündüðünü ancak karara þaþýrdýðýný belirten Cavcav, "17 kulüp karara hemfikir görüþ bildirmiþtir bir tek Fenerbahçe iþtirak etmedi. Fenerbahçe'nin 12 yabancý oyuncusu bulunmakta bu bakýmdan onlarý anlayabilmiþ deðilim ama tabiiki bu o kulübün kararýdýr. 17 kulüpten ayrýlmak demek bana göre hakkaniyetli bir davranýþ deðildir. Yönetim kurulumuz 18 kiþiden oluþmaktadýr. Bu 18 kiþiden býrakýn 17 imzayý 9'un üzerinde bir oy fazla olsa dahi ekseniyeti delalet eder. Futbol Federasyonunun 'Ben yaptým, doðrudur' demesini hayret ve ibretle izledim. Dolayýsýyla Temmuz 17'de Kulüpler Birliði'nin genel kurulu var ve orada gereken neyse onu yapacaðýz. Büyük kulüplerin yabancý oyunculara yüksek miktarda ödeme yapmasýyla yerli oyuncular da haklý olarak büyük paralar istemektedirler. Ligde büyük kulüpler þampiyon olmak için diðer takýmlarý yenmek zorunda. Bu bakýmdan bence diðer takýmlar figüran rolünde. Bu bakýmdan bu kararýn hem seyirciye hem yayýncý kuruluþa çok büyük zararý olacaðýný düþünüyorum. Dediðim gibi bu alýnan kararý þaþkýnlýk ve ibretle karþýlýyorum" dedi.
    Cavcav, TFF yönetiminin istifasýný hakkýnda ise; "Sayýn Demirören "Biz istifa etmeyeceðiz" diyor ancak yönetmelikler ve kanunlar var. Herkes bu doðrultuda hareket etmek zorunda" ifadelerini kullandý.

[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Galatasaray'dan TFF'ye yanýt

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancý sayýsýnda deðiþiklik yapmamasý üzerine Galatasaray, bir açýklama yaptý.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancý sayýsýnda deðiþiklik yapmamasý üzerine Galatasaray, sert bir açýklama yaptý.

Ýþte Galatasaray'ýn resmi internet sitesinden yaptýðý o açýklama;

"TFF’nin Yanlýþýnda Israrý Türk Futboluna Vurulmuþ Aðýr Bir Darbedir.

Türkiye futbolu uluslararasý arenada baþarý merdivenlerini hýzla týrmanýrken içerden vurulmuþtur. Geçtiðimiz yýl takýmlarýmýzýn yakaladýðý ivme sonrasýnda bizlere düþen görev bu baþarýyý daha da ileriye taþýmak iken, TFF yanlýþýnda ýsrar ederek takýmlarýmýzý sportif açýdan mahkum durumda býrakmýþtýr.

Alýnmýþ yanlýþ kararýn sürdürülmesinde “Biz zaten AB’ye üye deðiliz” gibi, “U20’de baþarýsýz olduk” gibi gerekçelerin gösterilmiþ olmasý kulüplerimizin geleceðini belirleyecek böylesine önemli bir kararýn hiçbir araþtýrmaya dayanmadan, son derece keyfi olarak alýndýðýnýn açýk kanýtýdýr.

Galatasaray Spor Kulübü, bu federasyon iþbaþýna geldiði günden beri en haklý olduðu olaylarda bile negatif yanýt ve tutumlara maruz kalmýþtýr. Bunlarýn artýk tesadüfi olduðunu düþünmek aþýrý iyimserlik olur.

Kendi seçmeni ve varoluþ sebebi olan kulüplerin en gerçekçi taleplerini bile görmezden gelen bir TFF’nin artýk ne tarafsýzlýðýndan ne de meþruiyetinden bahsedilemeyeceði açýktýr. Bizim için artýk bu talihsiz dönemin sonrasýný beklemek ve bunun için çalýþmaktan baþka bir alternatif kalmamýþtýr.

Saygýn ve baþarýlý bir futbol ülkesi olmak için her þeyin FIFA, UEFA veya baþka bir uluslararasý kuruluþ tarafýndan empoze edilmesinin saðlýklý bir çözüm olduðuna dün olduðu gibi bugün de inanmýyoruz.

Türkiye’yi Avrupa’nýn baþarýlý futbol ülkeleri seviyesine taþýmak yerine her hareketi ile aþaðýya çekmeye çalýþan ve bunda da maalesef son derece baþarýlý olan bu garip zihniyetin bir an önce son bulmasý ve tekrar saðduyulu, tarafsýz ve saygýn bir futbol yönetimine kavuþulmasý en içten dileðimizdir."
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin OsmaNLý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Standart Cevap: Demirören yabancý sayýsýndaki son kararý açýkladý!

17 kulübün istediði deðilde 1 kulübün istediðini yaptý Demirören.

Bu kukla tff gittiðinde ülke futbolu ileri gidecektir.
    AlýntýAlýntý

Senior Member system - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    706 Toplam

Standart Cevap: Demirören yabancý sayýsýndaki son kararý açýkladý!

Karar geçen seneden beri uygulanacak diye bas bas baðýrýlýyorken þimdi nolduda yabancý sevdasýna düþtü bu klüpler. Aklýnýz þimdimi baþýnýza geldi?
    Ölüm Maden Ýþinin Fýtratýnda Varsa Ýstifada Siyasetin Fýtratýnda Var...
    AlýntýAlýntý