turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

10 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member dreamboxco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Standart Almanyadan Türkiyeye Araba getirmesi

Okudunuz gibi Baslik Almaydan Türkiyeye Araba getirmesini ögrenmek istiyorum.
    Ne gibi kurallar var nelere Dikkat edilmeli yapanlar oldu mu?

Sohbete basliyalim.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

balikci26 (6.11.2016)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart Cevap: Almanyadan Türkiyeye Araba getirmesi

ben her gidisimde degisik model götürürüm simdiye kadar bisi diyen olmadi.yigenim cok seviyorda hihihi
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Elvis Alman Vatandasi olarak oluyor mu? Ne yapmam gerek orada Aracin temelli kalmasini istersem
    AlıntıAlıntı

Banned selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

Bu araba göturme olayını açıkçası bende merak etmiyor değilim.. Bildiğim kadarıyla yeni çıkan bir kanunla yurtdisindan türkiyeye gelen arabaların 6 aydan 2 seneye kadar çıktığını okumuştum.. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Almanyadan Türkiye ye getirip Türkiyede satilsa durum nasil oluyor?
    AlıntıAlıntı

Junior Member uashduhs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Hangi arabayla giris yaptiysan ülkeye onunla cikis yapmak zorundasin.yoksa basina bela alirsin giris yaptigin arabayla cikis yapmazsan. bu süre 1 sene olarak uzatildi simdi. Satmak istersen arabanin 3 yasindan kücük olmasi gerekli ve sadece 1 hakkin var bunun icinde.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Simdi Haber buldum:

GAZETE HABERTÜRK 14 Ekim 2015 Çarşamba

Yurtdışından getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtlarının Türkiyede kalma süresi 6 aydan 2 yıla çıkarıldı. Resmi Gazetede dün yayınlanan kararın mevzuatı en kısa sürede tamamlanacak.

Gurbetçiler artık araçlarını Türkiyede iki yıl boyunca kullanabilecek. Resmi Gazetenin dünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, Türkiyeye getirilen kişisel araçlara yönelik düzenleme yapıldı. Kararla, Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtları Türkiyede 24 ay kullanabilecek. Bu süre, 6 ay olarak kullanılıyordu.

Kısa süre önce de yurtdışındaki Türk emeklilerin beraberlerinde Türkiyeye götürdükleri araçların Türkiyede bulundurma süreleri Bakanlar Kurulu Kararı ile bir yıldan iki yıla çıkarılmıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı Almanya mitinginde yurtdışından getirilen araçların Türkiyede kalış süresini 2 yıla çıkaracaklarını açıklamıştı.

MEVZUAT EN KISA SÜREDE ÇIKARILACAK
    Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kararın uygulamasıyla ilgili mevzuatın, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlandığı ve en kısa sürede yayımlanacağı belirtildi. Bu mevzuatta araçların getirilme şartları ile ilgili detaylar yer alacak.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNÜN KEYFİ KAÇAR
    Mevcut durumda gurbetçiler, 6 ayı geçen sürelerde her ay için iki katı ceza ödüyordu. Sürenin 2 yıla çıkmasının otomotiv sektöründe rahatsızlık yaratacağı ifade edilirken, bu yolla Türkiyeye gelen araç sayısının izin sonrasında artabileceğinin altı çiziliyor.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    441 Toplam

1991 Senesinde Bedelli askerligim icin Tr Araba ile gittim.
    O zaman kanununa göre isci permi hakkimi kulanarak Türkiyede Gümrük ödeyerek arabayi Tr cikardim.
    190E 35.000 bin Makr degerindeki arabaya 27.000 mark gümürk ödemistik.

Suanda kanun nasil bilmiyorum. Ensaglam biligi icin size en yakin konsolosdan gerekli bilgi alabilirsin. size tavsiyem bu Usta.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

dreamboxco (30.01.2016)

0 Bu Konu icin
    25.856 Toplam

Gute News für Auslandstürken:

Autos dürfen länger in der Türkei bleiben

Ankara (nex) – Vor der Neuregelung hinsichtlich der maximal zulässigen Aufenthaltsdauer im Ausland angemeldeter Personenkraftwagen (PKW) in der Türkei ohne obligatorische Ummeldung betrug diese sechs Monate. Die türkische Diaspora wird fortan die eingeführten Pkws für zwei Jahre in der Türkei behalten dürfen.
    Die Verlängerung der Aufenthaltsdauer von sechs Monaten auf zwei Jahre wurde heute von den zuständigen Ministerien verkündet. Aysel Alp von der Hürriyet berichtete am heutigen Dienstag, dass die Neuregelung, die Ministerpräsident Ahmet Davutoğlu bereits vor den Wahlen am 7. Juni in Aussicht gestellt hatte, noch vor den Wahlen am 1. November Gültigkeit erlangen werde.
    Nach der Ratifizierung durch das Parlament wurde die Neuregelung des §4458 des Zoll- und Einfuhrgesetzes auch mittels der erforderlichen Veranlassungen seitens des zuständigen Ministeriums vollzogen und im Amtsblatt verkündet. Demnach wird eine Einfuhr für Personenkraftwagen für 24 Monate erlaubt.
    Das bedeutet, dass Millionen von Türken, die im Ausland leben, ihre Fahrzeuge auch dann für die Dauer von bis zu zwei Jahren in der Türkei behalten können, wenn sie auf einem anderen Weg (Flugzeug, Zug) die Türkei wieder verlassen. Vor der Änderung betrug die dafür gewährte Höchstdauer sechs Monate. Vorher musste die Diaspora nach diesen sechs Monaten für jeden zusätzlichen Monat eine Strafe in Höhe des Doppelten des regulären Einfuhrzolls entrichten, ein Betrag, der sich nach drei weiteren Monaten der Überziehung der sechs Monate nochmal verdoppelte.
    Das Zoll- und Wirtschaftsministerium bestätigt den Beginn der Änderung zum 13. Oktober 2015. Die Entscheidung des Ministers Faruk Çelik, diese Änderung vor der Wahl in die Wege zu leiten, wurde vom Interims-Minister der CHP, Hayati Yazici, mit der Begründung kritisiert, die Verlängerung der Aufenthaltsdauer schade der Automobilindustrie. Er hatte gefordert, von einer Verlängerung abzusehen.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Alıntı dreamboxco Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Elvis Alman Vatandasi olarak oluyor mu? Ne yapmam gerek orada Aracin temelli kalmasini istersem
    Ustam ben 10 sene önce almanligi red ettim almadim zusicherung halen duruyor ama bildigim kadari ile Türkiyede misafir arac pilakasi aliyorsun 2 sene kaliyordu ama arac olmadan yurt disina cikamama gibi sacma bir durum vardi bildigim kadariyla.

Benim yukarda yazdigimi tam okumadin herhalde ustam ben cocuk arabasi yani spielzeug autos götürüyorum hihihi.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

13. Teşekkür edenler:

dreamboxco (30.01.2016)