Nexus 6 için Android 7.1.1 Nougat güncellemesi sunulmaya başlandı

Google, Nexus 6 akıllı telefon için Android 7.1.1 Nougat güncellemesini yayınladı.
Google, akıllı telefon pazarında en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android'i geliştiren isim. Android bilindiği üzere açık kaynak kodlu olarak geliyor ve bu da üreticilerin işletim sistemini kendilerine göre özelleştirebilmesine de olanak sağlıyor. Ayrıca Google Play Store üzerinden uygulama ve oyun desteğinin de fazla olması bu platformu ön plana çıkartıyor.

Google, Ağustos ayında Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemini sunmuştu. Ekim ayında da firmanın yeni modelleri Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonlarla Android 7.1 Nougat gelirken, sene sonuna doğru da son olarak Android 7.1.1 Nougat gelmişti.
Geçtiğimiz ay Pixel ve bazı Nexus akıllı telefon modelleri Android 7.1.1 Nougat güncellemesi almaya başlamıştı ve Motorola üretimi olan Nexus 6 akıllı telefon için ise bu güncelleme gelmemişti. Ocak ayında güncellemenin sunulacağına dair bilgiler gelirken, Google, beklendiği gibi Nexus 6 akıllı telefon için Android 7.1.1 Nougat güncellemesini yayınladı.
Güncellemenin hem fabrika imaj dosyası sunulmuş durumda, hem de OTA üzerinden cihaza indirilip yüklenebiliyor.
Nexus 6 akıllı telefon 5.96" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD çözünürlüğünde AMOLED ekran, 3GB sistem belleği, 32GB / 6GB dahili veri kapasitesi, 2.7Ghz saat hızında dört çekirdekli işlemci ve Adreno 420 grafik işlemcili Qualcomm Snapdragon 805 yonga seti, 13MP arka kamera, 2MP ön kamera, 3.220mAh batarya gibi özelliklerle pazara sunulmuştu.