Apple’ın işletim sistemi güncellemeleri hızlı bir şekilde yayınlanmaya devam ediyor. Çok kısa aralıklarla yeni işletim sistemi güncellemeleri yayınlayan Apple’ın genelde test aşaması yani beta sürümleri şeklinde olan bu işletim sistemleri arasındaki sürenin iyiden iyiye kısalması ile birlikte sürekli yeni sürümlerde de ne gibi yeniliklerin olduğu merak ediliyor. Genelde iOS 10.3 beta sürümleri için gelen düzenlemeler gündeme gelirken son olarak ise MacOS Sierra 10.12.4 Beta 2 sürümü yayınlanınca bir kez daha gözler MacOS Sierra işletim sistemine çevrildi.
MacOS Sierra 10.12.4 Beta 2 Neleri Değiştirdi?

Yayınlanan yeni işletim sistemi test sürümü ile beraber aslında Apple’ın birçok yenilik sunduğunu düşünebilirsiniz. Fakat her zaman olduğu gibi yeni işletim sistemi beta sürümünde Apple sadece belli başlı düzenlemeler yaptı. Yani bu sürümde ilk beta versiyonunda olduğu gibi değişiklikler beklemek yanlış olur. MacOS Sierra 10.12.4 Beta 1 sürümüyle beraber gelen hatalar ise tam olarak olmasa da büyük ölçüde giderilmiş oldu.

Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber en büyük iyileştirme ise beta 1 ile ortaya çıkan ünlü mod Night Shift özelliğine geldi. Daha fazla seçenek daha fazla ekran kontrolü gibi birçok özelliği kullanıcılara sunan beta 2 modunda ayrıca genel çalışmayı durdurdu hatası da gideriliyor. Ek olarak sistemde bir iyileştirmede söz konusu. Touch Bar üzerinde yapılan hata giderilmeleri ve yeni mod uyumlarını da unutmayalım.
MacOS Sierra 10.12.4 Final Sürümü Ne Zaman Gelir?

Yeni MacOS Sierra 10.12.4 Beta 2 versiyonunu beta 1 serisini yüklemişseniz hata iyileştirmeleri için mutlaka yüklemeniz gerekiyor. Bununla beraber artık yeni işletim sistemi sürümünün çok kısa bir süre sonra final versiyonunun da yayınlanması bekleniyor. Final versiyonu tam olarak hangi tarihte yayınlanır bunun için net bilgi yok fakat genel kanı 2-3 beta sürümden sonra final sürümün geleceği.