Akıllı telefonlar içerisinde en iddialı markalardan biri olan Apple’ın geçtiğimiz günlerde akıllı telefon ve tabletleri için yeni seri işletim sistemleri ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan yeni işletim sistemi sürümü ise Apple’ın bir hayli beğeni toplamasını sağladı. Apple’ın iOS 10 serisinin son versiyonu olarak gösterilen iOS 10.3 yeni işletim sistemi sürümünün markaya birçok ayrıcalık kattığını da belirtelim. Özellikle yayınlanan beta sürümünden sonra yeni seri işletim sisteminin özellikleri ile ilgili olarak birçok detayda kullanıcılara sunulmuş oldu.
AirPods kulaklıklarımı bul uygulaması, yeni menü yüzleri, depolama alan göstergeleri gibi birçok yeniliği kullanıcılara sunan işletim sistemi için yapılan tüm açıklamalar ise şimdiden Apple’ın çok daha fazla beğeni toplamasını sağlamıştı.
iOS 10.3 Yeni Beta Sürümü

Bu noktada ilk olarak yeni işletim sisteminin beta 1 sürümünü de gördüğümüzü belirtmiştik. Tabi her seferinde olduğu gibi beta 1 sürümünün belli başlı hatalar ile beraber geldiği ve bu hatalarında gelen yeniliklerin önüne geçebildiğini de görmüştük.

Apple ise bu kez hataları düzeltmek için elini çabuk tuttu. Henüz marka tarafından final sürümü için tarih verilmese de kısa süre önce yapılan açıklama ile beraber Apple’ın iOS 10.3 için beta 2 sürümünün yayınlandığı da belirtildi. Yeni beta sürümünün ortaya çıkmasının hemen ardından ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağı da merak konusu oldu. Fakat bu noktada yeni sürüm için beklentileri çok yükseltmemek gerekiyor.
Genel Hata Düzenlemeleri

Bu noktada yeni seri işletim sistemi sürümüyle beraber genel hata iyileştirmeleri yapıldığını da belirtelim. Birçok konuda sıkı bir çalışma yapan Apple’ın beta 1 serisinde yaşanan sorunları bu sürüm ile beraber tamamen ortadan kaldırdığı da belirtiliyor.
Ayrıca çok daha stabil çalıştığı belirtilen yeni işletim sistemi sürümünün beta versiyonu ile beraber iOS 10.3 final sürümüne de çok daha fazla yaklaşıldığını da söylemek gerekiyor. Yeni sürümün bu noktada ne zaman net olarak yayınlanabileceği ve tam olarak daha ne gibi yeniliklerle beraber gündeme geleceği ise şimdilik merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. İlerleyen günlerde Apple’ın bu konuda kararları da kesinleşmiş olacak gibi.