Google'ın yeni mobil işletim sistemi Android N'in geliştirici önizlemesi yayınlandı. Yeni sürümün OTA olarak yüklenebilmesi için Android Beta Program kullanıma açıldı.

Android N Hangi Cihazlara Yüklenebilir?

Öncelikle hatırlatmak isterim ki Android N Geliştirici Önizlemesi şu an sadace Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C ve General Mobile 4G (Android One) modellerine yüklenebiliyor. Bu modellerden birine sahipseniz, yeni işletim sistemini yüklemek için 2 alternatif yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki, bildiğimiz klasik yöntem. Yani, fabrika imajını indirerek cihaza kurulum yapmak. Diğeri ise Google tarafından yeni kullanıma sunulan Android Beta Program’ın sağladığı OTA güncellemesi.

Geliştirici Sürümünü Nasıl Yüklerim, Sorun Çıkarır Mı?

Android N Geliştirici Önizlemesi’nin fabrika imajlarını [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] indirebilirsiniz.

Kurulum notları için Google [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] faydalanmanız mümkün.

Google’ın uyarısını bir kere de ben tekrarlamış olayım; geliştirici sürümü, adı üstünde geliştiricilere yönelik. Yani, yeni işletim sisteminin eksiklerini bulma ve raporlama amacı taşıyor. Günlük kullanımda sorunlar çıkaracağı kesin olduğu için Google tarafından son kullanıcıya önerilmiyor. “İndirmezsem meraktan ölürüm” derseniz o zaman yapacak bir şey yok, sizi böyle alalım…

Otomatik Güncelleme Olarak Yükleyin!

İkinci yöntem ise sadece yükleme şekli açısından bir kolaylık sağlıyor. Yukarıda söylediğimiz risklerlerin aynısı yine geçerli. Android Beta Programı’na kaydolarak yeni işletim sisteminin telefonunuza otomatik güncelleme olarak gelmesini,
OTA olarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Android Beta Programı’a [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ulaşabilirsiniz.