turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Türkiye YouTube’una kavuştu

5 Mayıs’tan bu yana kapalı olan YouTube’a erişim yasağı kalktı. İnternet Daire Başkanı Şen, yasaklı videonun kalkmasıyla yasağın da kalktığını, artık Türkiye’nin her yerinden siteye erişimin mümkün olduğunu belirtti.
    İletişim Başkanlığı İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, kapatmaya neden olan içeriğin siteden kaldırılmasıyla YouTube’un tekrar açıldığını söyledi. Site kapama ve açmanın mahkeme kararıyla olduğunu belirten Şen, yasaya aykırı bir içeriğin siteye tekrar girmesi durumunda YouTube’un yine kapatılabileceğini ifade etti.

İÇERİK KALKINCA YASAK DA KALKTI
    Şen şunları söyledi:
    “Artık Türkiye’nin her yerinden siteye erişim mümkün. Herhangi bir engelleme yok. Youtube’a erişim yasağı mahkeme kararıyla gelmişti. Kapatmaya neden olan içeriğin çıkarılması üzerine sitenin açılmasına karar verildi. Türkiye’deki yasalar gereği site kapama ve açma işlemleri mahkeme kararıyla olur.”

BENZER BİR SORUNDA TEKRAR KAPANABİLİR
    “Mahkeme yasaya aykırı bir içerikten dolayı tekrar kapatma kararı verirse bu karar tarafımızdan uygulanmak zorunda.

Atatürk’e ve Türkiye’ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle YouTube’a Mart 2007’den bu yana beş kez erişim yasağı getirilmişti. Siteye son olarak Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda erişim yasağı getirilmişti.

15 Ağustos’ta yasağın kalkmasının yeniden gündeme gelmiş, ancak Şen, “YouTube’la 6 aydır görüşüyoruz, yeni bir gelişme yok” demişti.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Standart Cevap: Türkiye YouTube’una kavuştu

''Artık Türkiye’nin her yerinden siteye erişim mümkün. Herhangi bir engelleme yok.''
    türkıye kavustuda ben nıye gıremıyorum 5 mayısta koskoca mahkeme kararı cıkıyor.
    AlıntıAlıntı