turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart [*.İOS/MAC/OSX] macOS Big Sur Public Beta Nasıl İndirilir?

macOS Big Sur Public Beta Nasıl İndirilir?

Apple, herkesin yükleyebileceği macOS Big Sur Public Beta güncellemesini yayınladı.

Apple, 22 Haziran günü tanıtmış olduğu macOS Big Sur güncellemesinin testlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz haftalarda geliştiriciler için beta güncellemelerini yayınlamaya başlayan Apple, bugün ise merakla beklenen macOS Big Sur Public Beta sürümünü yayınladı. Peki, macOS Big Sur Public Beta nasıl indirilir?
    macOS Big Sur Beta Herkes İçin Yayınlandı

22 Haziran günü resmi olarak lanse edilen macOS Big Sur sürümü birçok yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle tasarım tarafındaki değişiklikleriyle ön plana çıkan yeni macOS sürümü ile Apple, Mac kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunmayı hedefliyor.
    Bildiğiniz gibi şirket, tüm bu yenilikleri geçtiğimiz haftalarda geliştiricilerin huzuruna sunmuştu. Bugün ise yeni macOS güncellemesinin Public Beta sürümünü yayınlayan Apple, bu beta güncellemesiyle beraber macOS Big Sur Beta sürümünü herkesin huzuruna sundu. Biz de sizler için hazırlamış olduğumuz bu konuyla beraber yeni macOS sürümünün Beta güncellemesini nasıl indireceğinizi adım adım anlattık.
    macOS Big Sur Güncellemesi Alan Modeller

• 2013 ve sonrası MacBook Air modelleri
    • 2013 ve sonrası MacBook Pro modelleri
    • 2014 ve sonrası iMac modelleri
    • 2015 ve sonrası MacBook Pro modelelri
    • 2017 ve sonrası iMac Pro modelleri

MACOS BİG SUR PUBLİC BETA NASIL İNDİRİLİR?
    macOS Big Sur Public Beta Nasıl İndirilir?

• 1. Adım: Mac’iniz üzerinden [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] tıklayın.
    • 2. Adım: Daha sonrasında karşınıza çıkan ekrandan Sign In bölümünden Apple Kimliği’niz ile giriş yapın.
    • 3. Adım: Giriş yaptıktan sonra hemen ekranın sağ üst köşesinde yer alan Enroll Your Devices seçeneğine tıklayın.
    • 4. Adım: Enroll Your Devices seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan ”Download the macOS Public Beta Access Utility’‘ seçeneğine tıklayın. Buradan uygulamayı Mac’inize indirin ve yükleyin
    • 5. Adım: Uygulamayı yükledikten sonra güncellemeler Mac’iniz üzerinde otomatik olarak kontrol edilecektir. Denetleme işlemi tamamlandıktan sonraysa macOS Big Sur Public Beta sürümü cihazınıza otomatik olarak indirilecektir.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/MAC/OSX] macOS Big Sur Public Beta Nasıl İndirilir?

iOS 14’ün son betasıyla beraber diğer işletim sistemi sürümlerinin betaları da yayınlanmıştı. Derecelendirmesi ve testleri uzun süren yeni işletim sistemi betalarından birisi de MacOS Big Sur beta 3 oldu.
    Mac serisi adına yayınlanan yeni beta sürümünde yer alan değişiklikler ilk etapta tespit edilememişti. Testleri bekledik ve geliştiricilerin neler açıklayacağını görmek istedik.
    iOS’un yeni betası kadar olmasa da bu sürümde de değişiklikler olduğunu biliyorduk. Geliştiriciler nasıl değişiklikler olduğunu uzun bir bekleyiş süresinin arından yayınladı. İlk testler içerisinde tespit edilmiş olan tüm yenilikleri biz de bir araya getirdik.

MacOS Big Sur beta 3 Yenilikleri

Beta artılarını, daha doğrusu düzenlemelerini vereceğiz ama şunu bir daha belirteyim ki çok farklı şeyler beklemeyin. Beta 3 daha çok hataları çözsün diye yayınlanan bir güncelleme, iyileştirme oldu.

Yeni Pil Simgesi: Sistem tercihleri kısmına girdiğiniz zaman, pil simgesinin değiştiğini anlıyoruz. Pil simgesi daha ince ve daha şık.

Müzik Uygulaması Değişikliği: Müzik uygulamasındaki kontrol düğmelerinin tasarımlarının yenileneceği MacOS Big Sur beta 2 ile ortaya çıkmış ama tam bir değişiklik yapılmamıştı. Beta 3 ile yeni düğme tasarımları geliyor.

Müzik Uygulaması Simgesi: iOS 14 beta 3 yeniliklerinden bahsederken, müzik uygulamasının simgelerinin değiştiğini söylemiştik. Kırmızı ve beyaz renklerin hakim olduğu yeni bir simge tasarlanmış ve kullanıma sunulmuştu. Aynısı MacOs için de geçerli oldu.

Pil Kalan Süre Tahmini: Pil kalan süre tahminleri için bir öyle bir böyle bir gelişim var. MacOS Big Sur ile pil ömrü tahminleri açık konuma getirilmişti. MacOS Big Sur beta 3 ile kalan süre, pil ömrü tahminleri kaldırıldı. Bir hata mı yapıldı yoksa kasıtlı bir tercih mi yapıldı emin değiliz.

Ses Düzenlemeleri: Ekran görüntüsü için ses efektlerinin terkrar değiştirildiği açıklandı. Deklanşör ses efekti iyileştirilmiş.
    Geri kalan bölüm için MacOS Big Sur beta 3 başka bir yenilik getirmedi gibi duruyor. Ama yeni işletim sistemi sürümleri dipsiz bir kuyu gibi. Her an yeni bir şey bulabiliyorsunuz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: [*.İOS/MAC/OSX] macOS Big Sur Public Beta Nasıl İndirilir?

Mac kullanıcılarının hani bize diyerek beklediği herkese açık macOS Big Sur Public Beta sürümü yayınlandı. iOS 14 için hızlı davranan Apple, birkaç sürümüdür zaten iOS 14 betalarını herkese açmıştı ama macOS geliştirici serilerinde devam ediyordu. Apple Eylül ayını bekliyor düşüncesi oluşmuşken neyse ki daha fazla gecikme olmadı ve herkese açık olarak beta sürüm kullanıma girdi.
    Yeni betanın herkese açılmasıyla beraber Appleâ€â•ın beta sayfası da güncellendi. Beta sayfasına artık herkese açık sürüm de eklendi ve sadece beta programına kayıt olmak, yeni sürümü denemek için yeterli olacak. Geliştirici olmaya artık gerek yok. Beta programını direkt deneyimleyebilirsiniz.
    macOS Big Sur Public Beta Konusunda Uyarılar

Herkese açık betanın bir özelliği var. Betanın herkese açık olarak yayınlanmasından önce, Apple son geliştirici sürümünde yer alan, tespit edilen hataları tamamen gideren bir düzenleme yapıyor. Herkese açık olan beta bu şekilde yayınlanıyor ve hataların minimuma inmesi sağlanıyor.

Sonuçta geliştiriciler yazılım konusunda daha deneyimli ve aslında geliştiricilerin bu sürece dahil edilmesindeki amaçta betada yer alan hataları hep birlikte tespit etmek. Fakat hataları olabildiğince giderilmiş gibi dursa da sonuçta “beta†versiyondan söz ediyoruz. Apple bu konuda kullanıcıları uyarıyor. Sadece Apple değil, geliştiriciler de kullanıcıları uyarıyor.

Beta içerisinde hala sistemi etkileyecek olan hatalar olabilir. Bilgisayarınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olacak kadar büyük bir hata çıkar mı emin değiliz ama ufak tefek çok sorunla karşılaşabilirsiniz.
    Bunun için acele etmemek lazım. Kendinize bu gibi yazılımlar hakkında çok güvenmiyorsanız ya da sorunsuz bir şekilde Macâ€â•inizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız, macOS Big Sur Public Beta yerine kararlı sürümü bekleyin. Emin olun çok daha az sorunla karşılaşacaksınız.
    Bu uyarıyı sizle paylaşmak bizim görevlerimizden. �� Uyarımızı yaptığımıza göre geçelim macOS Big Sur destekli Mac modellerine. Beta testi de olsa destekli olan bu cihazları kullanmayanlar, yeni işletim sistemini deneyemiyor.

• 2013 ve daha yeni Mac Pro
    • 2015 ve daha yeni MacBook
    • 2014 ve daha yeni iMac
    • 2013 ve daha yeni MacBook Air
    • 2013 yılının son serisi ve daha yeni MacBook Pro
    • 2014 ve daha yeni Mac mini
    • 2017 ve daha yeni iMac Pro

Unutmadan herkese açık macOS Big Sur beta sürümüne ulaşmak için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]sayfasına ulaşabilirsiniz.
    Konu usta_399 tarafından (14.08.2020 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı