turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu
22 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Member sinan55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Standart dreambox acilip kapanma sorunu

Selam arkadaslar bende bi tane dm 500s var yaklasik bi sene oldu alali ama bu zamana kadar elimi surmedim biseye ve sorunsuz calisiyordu uzerinde gemini 4.20 versiyonu vardi.Sonra imageden sikilip degistirim dedim ne olduysa ondan sonra oldu birsuru yazi okudum image nasil yuklenir gibisinden ve gerekli programlarida edinip sifteam image yukledim.Isde problemler ondan sonra basladi dm onceleri sadece addonsdan bise indirip kuracagim zaman restart yapmaya basladi.Imageden'dir dedim bu sefer baska bir image attim ama nafile busefer duzelecegi yere daha kotu oldu.Bu boyle olmayacak dedim bu sefer dreamup ile flash erase yapip orginal yazilim attim sonra maxvar olanini ama nafile.
    Bu sorun bir haftadir boyle gitti sonunda pli image yukledim tam sorun halloldu diye sevinirken dun gece explorerdan izlim dreami dedim ve sayfasina girdim girer girmez yani sayfayi acar acmaz DM rstart atti gene ve hic acilmaz oldu ben bilgisayarin basinda dondum kaldim buna ne oldu diye ve iki gundur uyku bile uyumuyom nerdeyse cunki kafaya taktim bikere suan yeni yazlim attim gemini 4.20 ye geri dondum bu sefer hersey yolunda ama simdide sifreli kanal uzerine gelince kanali aciyor ve acar acmaz restart yapiyor gene yani hergecengun huyu degisiyor anlamadim gitti.

Bana bir tavsiyesi olan yol gosterebilecek olan bi arkadas varmi yoksa DM yi copemi atmami tavsiye edersiniz >

Simdiden tesekkurler cevaplariniz ve yorumlariniz icin.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: dream box acilip kapanma sorunu

çok ilginç,
    Evet atığın adımlar doğru,flash erace yap - hatta bir kaç kere
    sonra yeni image yükle
    hazır seting Atmadan bir tarat ve dene bakalım restart olacakmı (varsa server bilgilerini gereken yerlere atabilirsin)
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Alıntı as11 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    çok ilginç,
    Evet atığın adımlar doğru,flash erace yap - hatta bir kaç kere
    sonra yeni image yükle
    hazır seting Atmadan bir tarat ve dene bakalım restart olacakmı (varsa server bilgilerini gereken yerlere atabilirsin)
    Evet dediginiz gibi imageyi attikdan sonra kurulumu yapip diseg ayarlarini yaptikdan sonra kanal taramaya giriyorum ilk uyduyu ararken restart oluyor DM ve ondan sonra sinyalda bulamiyor kesinlikle.
    Suan TDW yukledim yukardaki tv ye takinca sorun yok burda tek uydu var onu arattim suan izliyorum ama internet baglantim felan asagidaki tvde yani internete baglayip server bilgilerini giremiyorum .Suan bi saattir izliyorum restart olmadi ama eminimki asagi gidip interneti felan bagladimmi diseg ayarlarini yaptinmi yina ayni sorun olacak.
    Yani duz bir uydu alicisi gibi kullaninca sorun yok ama dream olarak kullanmak isteyince problemler basliyor.
    Konu sinan55 tarafından (18.11.2008 Saat 19:53 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member cicek14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

slm hocam elimde yeni bir dreambox7000-s var cihazi fise takiyorum
    un ekranda unce hareket ediyor adamcik sonra BOOTIN PLI r yaziyor kumandada calismiyor kitlenib kaliyor neyabmam gerek yardimci olur saniz sevinir saygilar
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

@sinan55 arkadas sen son olarak TDW image yükledim simdilik sorun yok diyorsun o zaman önce yükledigin imegelerde elinde ki setingi yükledikten sonra problemler basladiysa aklima su geliyor eger boxun restart oluyorsa booten olurken problem oluyorsa bence setingden kaynaklaniyor sen baska bir seting dene bence problem yasamasin

@cicek14 arkadas sende baska bir image yükle problemin düzelecektir
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı tahtali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @sinan55 arkadas sen son olarak TDW image yükledim simdilik sorun yok diyorsun o zaman önce yükledigin imegelerde elinde ki setingi yükledikten sonra problemler basladiysa aklima su geliyor eger boxun restart oluyorsa booten olurken problem oluyorsa bence setingden kaynaklaniyor sen baska bir seting dene bence problem yasamasin

uncelikle cok tesekurler vevabiniza hocam ben cok acemiyim nasil imago yulenir nerden alinir neyle yuklenir bilmiyorum sirayla yapmak istiyorum bulamiyorum nerde bunlar imago yukleme brogrami yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

[QUOTE=tahtali;62398]@sinan55 arkadas sen son olarak TDW image yükledim simdilik sorun yok diyorsun o zaman önce yükledigin imegelerde elinde ki setingi yükledikten sonra problemler basladiysa aklima su geliyor eger boxun restart oluyorsa booten olurken problem oluyorsa bence setingden kaynaklaniyor sen baska bir seting dene bence problem yasamasin

@cicek14 arkadas sende baska bir image yükle problemin düzelecektir[/QUOTEhocam
    hocam sagolun tafsiyenize uydum nitekim uc saat surdu bunu yapmam lakin simdi flash erase yaziyor ekranda yine bir islem yapamiyorum cisten cekit takiyorum ekranda 1.10 yaziyor bilemiyorum ildefa kulaniyorum dremboxe ne yapmam gerekiyor
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

cicek14 arkadas aslinda image yükleme zor degil ama iste ilk baslaginca insan bilmedimi zor geliyor boarda baksan bir cok faq mevcutur d-king arkadasimiz burda dreaup programi ile image yükleme icin faq yazmistir ona bakarak image yüklersiniz image yükledikten sonra fisi ceyrandan cekin bir dakika sonra fisi takin ekrana bootlogo resimi geldimi yukari bakan dögmeye eliniz ile basili tutun dreamboxun dsplay ekraninda flash erase yazisini gördünmü elini dögmeden cek ondan sonra diger islemleri sirasiyla yaparsin takildigin yer olursa yazarsin

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı tahtali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    cicek14 arkadas aslinda image yükleme zor degil ama iste ilk baslaginca insan bilmedimi zor geliyor boarda baksan bir cok faq mevcutur d-king arkadasimiz burda dreaup programi ile image yükleme icin faq yazmistir ona bakarak image yüklersiniz image yükledikten sonra fisi ceyrandan cekin bir dakika sonra fisi takin ekrana bootlogo resimi geldimi yukari bakan dögmeye eliniz ile basili tutun dreamboxun dsplay ekraninda flash erase yazisini gördünmü elini dögmeden cek ondan sonra diger islemleri sirasiyla yaparsin takildigin yer olursa yazarsin

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hocam dediginizi yaptim ama buseverde 1.10 yazi cikiyor onekranda yine bir islem yapamiyorum kitleniyor ne yapacagimi da bilmiyorum sizlerde zahmet veriyorum ya yaw uykuyu unutum ugrasiyim deyi sabah etim halen yapamadim saygilar hayirli isler daha ne islem yapcami bilemiyorum
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Sevgili @Tahtali dediginiz gibi yaptim TDW yukleyince sorun halloldu ama simdide transporterlari taratmaya calisiyorum 4 uydunun 4'dundede sinyal yok kafayi yememek elde degil.Simdi diyeceksinizki diseg seciyor bu makina ben ayni disegle yaklasik bir yildir kullaniyorum bu makinayi daha once kanal taratirken degil ama arasira astra 19 uydusunda kanal gecislerinde bazen sinyal yok uyarisi veriyor sonra aciliyordu.Ama simdi hic sinyal yok cihazda az once lnb baglantilarini kontrol ettim ordada sorun yok gelgelelim zaten eski cihazdan turksata bakiyorum suan.

HAfta sonuna kadar ugrasicam oldu oldu olmadi en fazla iki haftaya kadar ugrasirim yine olmadi sizden ricam bana su 3 boxdan birini onerin 500s+,600 pvr,6000 pvr sizce hangisini alayim bu elimdekini duzeltemezsem.
    Saolun.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu