Küçüklere dokuz canlı PC

Exper, çocuklar için özel olarak geliştirilen yeni bilgisayarı BilgePisi’yle 5 - 12 yaş arasındaki çocuklara pratik, hafif ve dayanıklı bir bilgisayar sunmayı hedefliyor

Anaokulu ve ilköğretim öğrencilerine yönelik BilgePisi’ler; sevimli arayüzleri, sakıncalı internet sitelerine girişleri engelleyen yapısı, çarpma ve düşmelere karşı dayanıklılığı ve su geçirmeyen klavyesi ile ideal bir ‘ilk bilgisayar’ olma özelliği taşıyor Datateknik’in Intel ile birlikte geliştirdiği bu özel model sayesinde öğrencilerin bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor

BilgePisi, taşıması kolay ve dayanıklı Intel Atom işlemcili BilgePisi’de Magic Desktop eğitim programları ile çocuklar resim çizebiliyor ve yaratıcı yönlerini geliştirebiliyor Ayrıca ailelerin belirleyecekleri internet bağlantı sınırları ile çocuklar uygunsuz içerikli sitelerden uzak kalıyor

BilgePisi, tough book özelliği ve su geçirmez klavyesiyle çarpma, düşme ve muhtemel diğer kazalardan etkilenmiyor Birbirinden eğlenceli tasarımlara sahip BilgePisi’ler, özel kılıfları ve hafiflikleriyle de küçük kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor

Renkli tasarımı ile dikkat çeken BilgePisi’lerin ekran boyutları 8,9” inç Dahili webcam, mikrofon ve hoparlör özelliklerine sahip BilgePisi’lerde Microsoft Windows XP Home Türkçe işletim sistemi tercih ediliyor

Exper BilgePisi

- İşlemci: Intel ATOM İşlemci N270 16 GHz
- İşletim Sistemi: Orjinal Microsoft Windows XP Home Türkçe
- RAM: 512 MB RAM
- Sabit Disk: 10 GB (2+8 GB) Flash Disk
- Ekran: 8,9 inç Geniş Ekran LCD
- Hoparlör/Mic: Tümleşik Hoparlör
- Kablosuz: 80211 b/g Kablosuz Ağ Bağlantısı
- Klavye: Su geçirmez
- Diğer Özellikler: Dahili Webcam, düşmeye ve darbelere dayanıklı kasa, Magic Desktop eğitim pakedi
- Fiyat: 449 USD + KDV