turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member ixir44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Standart Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’den

Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’den
    Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’denİngiltere, karbon salımını 2050’ye kadar yüzde 60 oranında azaltmayı planlıyor.

14.03.2007 10:54

İngiltere, iklim konusunda yeni bir stratejiye yöneliyor. Hükümet, iklim değişikliğiyle mücadele tasarısını bugün parlamentoya sunuyor.

Tasarının yasalaşması halinde İngiltere, karbon salımları hakkında yasal çerçeveye sahip ilk ülke olacak. Tasarıyla karbon emisyonlarının 2050 yılına kadar yüzde 60 oranında azaltılması öngörülüyor.

Muhalefet partileri ve çevreci örgütler de tasarıyı memnuniyetle karşıladı. İngiliz hükümeti, bu tasarıyı geçirerek diğer ülkelere de örnek olmayı amaçlıyor. Başbakan Tony Blair de, bu yıl görevi bıraktığında, iklim değişikliği konusunda kaydedilen ilerlemeyle anılmak istiyor.
    Geçen hafta AB liderlerinin kabul ettiği plana göre, üye ülkelerde, 2020 yılına kadar sera gazı etkisi yaratarak küresel ısınmaya yol açan karbon salımının yüzde 20 oranında azaltılması hedefleniyor.

NTVMSNBC
    AlıntıAlıntı

Senior Member spiderman 2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    185 Toplam

Standart İlgi: Küresel ısınmaya karşı ilk adım İngiltere’den

oo simdik bunlarin pesinden giden ülkelerde olur ilk olarak almanya ......
    AlıntıAlıntı

Bu Konudaki Etiketler