turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member ixir44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Standart Konuşursam G.Saray Avrupa'dan 5 yıl men edilir!

Konuşursam G.Saray Avrupa'dan 5 yıl men edilir!Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen'den olay yaratacak açıklamalar...

14.03.2007 15:33

Fenerbahçe Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, Galatasaray'ın Neuchatel Xamax maçı sonrasında yaşanan gelişmelerin hepsini anlatması halinde Sarı-kırmızılı takımın Avrupa kupalarından 5 yıl boyunca men edilebileceğini söyledi.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Delta Mobilya Ayın Hakemi Yarışması'na onur konuğu olarak katılan Ali Şen, Neuchatel Xamax maçının sonrasında yaşanan olayların yanı sıra Türkiye'deki yerli ve yabancı antrenör tartışmasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın 1989 yılında Neuchatel Xamax'ı 5-0 yendiği maç sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle UEFA Disiplin Konseyi bu maçı iptal ettiğini hatırlatan Şen, "O dönemde ben Rusya'daydım ve maçla ilgili hiçbir bilgim yoktu. Rusya'dan Türkiye'ye döndüğümde havalimanında beni çok sayıda gazeteci karşıladı ve bana 'Ne olacak bu Galatasaray'ın hali ?' dediler. Benim hiçbir şeyden haberim yok ama gazeteler benim ağzımdan 'Bu işi bana bırakın' diye manşetler attılar. Devlet büyüklerinin de araya girmesiyle bu işle ilgili çalışmalarımız oldu. Bu olaylarla ilgili herşeyi anlatırsam Galatasaray, Avrupa kupalarından 5 yıl men edilir. Çünkü, Anderlecht Kulübü Başkanı, 1972 yılında buna benzer bir olayı 1996 yılında anlattığı için Anderlecht, 6 yıl boyunca Avrupa kupalarından atıldı. Bana o olay sonrasında Galatasaray altın rozeti taktılar. Ardından Fenerbahçe Başkanı oldum, Ali Sami Yen Stadı'nda çok ağır küfürlere maruz kaldım" dedi.

Daha sonra Türkiye'deki yerli ve yabancı antrenör tartışmaları hakkında da konuşan Ali Şen, günümüzde yerli antrenörlerin yabancı antrenörlerin önüne geçtiğini ifade ederek, "Bizim antrenörlerin eğitim ve diğer özellikleri yönünden hiçbir eksiği kalmadı. Getirin Yılmaz Vural veya Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'yi çalıştırsın. Fakat, Fenerbahçe bu sene şampiyon olamazsa lig sonunda takımın başına Türk teknik direktörü getirme cesaretini gösterebilirler mi ? Yabancı antrenörlerin aklı, düşüncesi, futbol bilgisi, eğitimi, kültürü asla bizimkilerden fazla değil. Aksine bizimkiler, Türk futbolcusunun beynini çok daha iyi bildiği için yabancı antrenörlerin önüne geçiyorlar. Yabancı oyuncunun sınırsız olmasını isteyen biri olarak, Türk antrenörünün yabancılar karşısında her zaman şanslı olduklarını söylüyorum. Bizim antrenörler, Türkiye'de büyük kulüpleri çalıştırabilir. UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu kazanabilirler. Ben bu kadar yıldır, bu görüşü savunuyorum ama bunu bir türlü tatbikatta gerçekleştiremedim. Yılmaz Vural'a teklif ettim halde takımın başına getiremedim. Hata yapmışız, kendisinden özür diliyorum. Daum ve Zico'da ne özellikler varsa Yılmaz Vural'da daha fazlası var. Fakat, Yılmaz Vural, yıllardır parasız ve sıkıntılı kulüpleri ligde bırakmak için çalışıyor" diye konuştu.

Şen, Türkiye'de ilk defa bir yerli teknik direktörün büyük kulüpleri çalıştırma isteğini açıkça dile getirdiğini ifade ederek, "Yılmaz Vural, 'Ben buradayım, göreve talibim' diyor. İlk defa açıkça göreve talip olduğunu söyleyen birisi var. Daha önceleri bu konuşmalar, otel odalarında, kapılar arkasında oluyordu. Fakat, Yılmaz Vural bunu açıkladığında dalga geçenler çıktı. Bu çok ayıp" dedi.

Saran'ın ihraç edilmesi...

Sadettin Saran'ın Fenerbahçe Kulübü'nden ihraç edilmesiyle ilgili olarak, geçmişte kendisinin de böyle bir kararla karşı karşıya kaldığını hatırlatan Ali Şen, ''Beni de 1978 yılında Futbol Federasyonu'nda görev yaparken, Fenerbahçe aleyhine verilen bir karar nedeniyle kulüpten ihraç etmişlerdi. Sonra hata yaptıklarını söyleyip, geri aldılar. Sadettin Saran, Moskova'dan o dönemki Spartak Moskova Kulübü Başkanı'nı İstanbul'a getirerek basının önüne çıkarmalı ve kendisini aklamalı'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana'yla, daha önce Fenerbahçe'yi çalıştırması için görüştüğünü de anlatan Ail Şen, ''Carlos Alberto Parreira ile görüşmeye giderken, havalimanında Tigana ile de görüştüm. Tüm isteklerimize uyuyordu, ama o zaman Fenerbahçe'yi yönetecek karizmayı görmemiştim kendisinde'' şeklinde konuştu.

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ise yerli teknik adamların hep ikinci sınıf görüldüğünden yakınarak, ''Hala gittiğim yerlerde kendimi tanıtma gereği duyuyorum. Ben her zaman üç büyük kulübü yönetmeye talibim. Şimdi talibim, 60 yaşında da talip olacağım. Ne zaman bana görev verirler o zaman kurtulurlar'' dedi.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart İlgi: Konuşursam G.Saray Avrupa'dan 5 yıl men edilir!

zaman aşımı diye bir şey var ama
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

küflenmis bir maci ve sonrasini, Ali sen beyin gündeme tasimasinda ki amaci ne acaba?
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

ne olacak coktandir ali sen unutulup gitmisti kendini gündeme getirmek icin böyle bir hikaye ihtiyaci vardi herhalde o dönemde o maci seyreden bir sürü kisi var hic bir olay olmadi gatatasaray bileginin hakiyla maci kazandi ama nedense maci seyretmeyen ali sen galatasarayi kurtarmis gelde gülme ben sunu diyorum uefa kupasi sampiyonuna kimse camur atamaz ali sen önce dönüp aynaya baksin kiskananlar catlasin
    AlıntıAlıntı

Bu Konudaki Etiketler