TDW üyeleri yeni gelisen cep telefon systemleri hakkinda örnegi nokia'nin son üretmis oldugu nokia N96 sürümü ele alalim. N96 system hackleyen su an icin tam olarak kesin bir sekilde yok. Nedenlerine gelince. Gelisen sürümler de nokia systemini korumaya calisiyor. Bununda nedeni bootlarini korumak. Cünki istediginiz klasörler acildiginda bootlar cökebilir. Ana kartinizi degistirmek zorunda kalacaginizdan dolayi nokia kusursuz üretim yapma pesinde.
Haksizda degil düsünsenize system sertifika islemleri ile cözüldügünde istediginiz herseyi yükleyebilirsiniz. Bu arada zararli olabilecek programlar systemi altanküs ediyor. Ne oldu nokianin cikartmis oldugu yeni sürüm enson model telefon iyidegil hata veriyor, bozuluyor gibi kelimeler agizdan agiza dolasiyor. Nokiada cokta olmasa bundan bir sekilde alim gücü v.s gibi nedenlerden dolayi istedigi potansiyeli bulamiyor.

Nokia yazilim korumak icin degil kötü yazilimlara karsi bu sekilde system gelistirmis. Ama bizler yinede bunun üzerine basa basa gidiyoruz ki systemi cözmek istiyoruz. Ama diyeceksiniz ki bana lazim olan programlari yükleyemedikten sonra neyime gerek. Ama system islemleriniz yaparken mutlaka garanti süresine dikkat edelim. Ve güvenilir yerlerden kendiniz önceden yapildigi gibi kendi PC nizde sysbian signed daha güvenliri diyorum. Bu ve bunun gibi kuruluslar ile systeminizde islemler sizler icin daha güvenceli diyorum. Yazdiklarima degisik acidan bakanlar olabilir. TDW ailesi olarak herkezin görüs ve bilgisine acigiz. Amacimiz burada yardimlasmak.

Diyeceksiniz neden sitemiz (TDW) bu ve bunun gibi sunumlar yapiyoruz. Sorumluluk kabul etmemekle birlikte kisilere olabilecek yolu vermekteyiz, kisiler bu ve bunun gibi yazilimlari islemleri uygulamak icin tamamen kendilerine aittir. Sitemiz TDW ve yönetici arkadaslar sorumluluk kabul etmemektedir. Bizler sunum paylasim, yapiyoruz kimseyi yanlis yönlendirme pesinde degiliz. Ne konuda olursa olsun sitemizde sunulanlari Isteyen alir kullanir, uygular istemeyen istemez. Kimseye sart kosmuyoruz, Kimseyide yanlis yönlendirmek istemiyoruz. Bizler deniyoruz denemek isteyenler icinde sitemiz (TDW)' de paylasimda bulunuyoruz saygilar..!