turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member tufek3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart modemden ip alamıyorum

Arkadaşlar bende 2 tane dream var 2 side orjinal 2 sinide yeni aldım ve aldığımdan beri ip sorunu var.
    Cihazları tek tek bağladığımda 2 side ip alıyor ama 2 sini birden bağlayınca 1 i alıp biri almıyordu modemim 4 port airties daha önce tek port airties im vardı ve arada zyxel swich vardı bu şekilde sorun yoktu 4 port modeme geçince sorun başladı aklıma tekrar swich bağlamak geldi ve bağlayınca sorun düzeldi neticede 4 port modeme ip sorunu yüzünden gittik swich bağladık.
    Böle hiç sorun olmuyor ama merak ettiğim direk 4 port modemden çıkış almak ile modemin tek portundan çıkıp swich bağlayıp dreamlere girmek arasında hız farkı olurmu malum cccamde net hızı donmalar açısından önemli eğer hızda fark olmuyor ise kalsın napalım swich çok para deyil nasılsa ama hızda düşme olur diyorsanız bu işe çözüm bulup modemin kendi portlarını kullanmak lazım....
    değerli ustalarımın yorumlarını 4 gözle bekliyorum saygılar.....
    AlıntıAlıntı

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    7.394 Toplam

Standart Cevap: modemden ip alamıyorum

Önce Konuyu dogru bölüme kaydirdim!

Donmalarin dsl hizilyla alakali olmasini sanmiyorum. Genelde ECM icin 8 veya 16 byte gerekiyor, dsl icin fazla bir yük sayilmaz. Baglantiniza gelince, egere IP DHCP üzeri aliyorsa MODEM/ROUTER de DHCP acik olsun. Egere sabit IP kullaniyorsaniz dikkat edin Dreamboxlarin IP leri son kisimda ayni olmasin.
    AlıntıAlıntı

Bu Konudaki Etiketler