Microsoft'un sitesindeki İngilizce işlemler karışık mı geldi? Windows 7 RC'yi hemen indirmeniz için gerekenleri adım adım anlatıyoruz.

Microsoft, daha önce sözünü verdiği gibi 5 Mayıs'ta, yani bugün Windows 7 Release Candidate sürümü resmi sitesi üzerinden yayınladı. Çıkış adayı sürümün Türkçe desteği olmadığı için, Microsoft'un sitesinde Windows 7 RC'yi indirmeden önce yapılması gereken işlemler bazı kullanıcılarımızın kafasını karıştırabilir.

Bu nedenle sizler için bir Windows 7 RC indirme rehberi hazırladık. Anlatacağımız yöntemle sorunsuz şekilde kendi kopyanızı indirebilirsiniz.

Sürümünüzü Secin

Microsoft'un indirme sayfasında Download kısmında 32 bit veya 64 bit işletim sistemlerinden size uygun olanda Select Langauge bölümünden English'i(ya da bildiğiniz başka bir yabancı dili) seçerek Go'ya tıklayın.

Microsoft Agina Giris Yapin

Windows Live kimliğinizi doğrulayıp Microsoft ağına bir "beta tester" olarak giriş yapın.

Bilgilerinizi Girin

Çıkış adayı sürümü denediğiniz sürece, Microsoft'un sizinle bağlantı kurabileceği bilgileri girmeniz gerekiyor. Sırasıyla adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, yaşadığınız ülkeyi girin.

Ülkenin bir altındaki kutucukta istediğiniz herhangi birini seçebilirsiniz. Onun altında da şu an hangi işletim sistemini kullandığınız soruluyor. Hoşunuza giden yanıtı verip, Windows bültenlerini istiyorsanız Subscribe yazan kutucuğu işaretleyin. Sayfanın en altında Continue tuşuna basın.

Ürün Anahtarinizi Not Edin!

Açılan pencerede, Windows 7 RC sürümü için size özel ürün anahtarı mevcut. 25 haneli bu kodu mutlaka bir kenara kaydedin veya sayfa görüntüsünü alın. Ardından Download Now tuşuna basın.

Java Uygulamasini Onaylayin

Java penceresinde aşağıdaki uyarıyı alırsanız, Run seçeneği ile güvenilirliği onaylayıp, yüklemeye başlayabilirsiniz. Küçük bir tavsiye: Yükleme bitmeden tarayıcınızı kapatmayın!