turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Vip Member hayalet54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    33 Toplam

Standart Rüşvetle başa çıkamayan Bulgaristan, AB�nin baskısına boyun eğdi ve rüşvete karşı öze

AVRUPALI Türklerin izin yolunda korkulu rüyası haline gelen Bulgaristan, Avrupa Birliği’nden (AB) gelen baskılara dayanamadı ve sonunda, rüşvete karşı mücadelede önemli bir adım attı. Bugün Bulgaristan Başbakanı Bojko Borissow’un Brüksel’e yapacağı ilk ziyaret öncesinde Bulgaristan, dün AB ile rüşvete mücadele için sözleşmenin altına imzasını koydu. Buna göre 1 Ekim 2009 tarihinden itibaren Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, savcılık ve Ulusal Güvenlik Kurulu personelinden oluşan özel bir ekip, rüşvet olaylarını mercek altına alacak. Başta Hollanda olmak üzere AB ülkeleri, Bulgaristan’ı rüşvetle yeterince mücadele etmemekle suçluyordu.

Türkiye’ye otomobilleri ile giden Avrupalı Türkler de yol boyunca can güvenliğinden endişe ederek seyahat ettikleri Bulgaristan’da, çeşitli bahanelerle rüşvet ödemek zorunda kalmış, hatta Sınırda “domuz gribi aşısı” bile vurulmuştu. AB, Bulgaristan’a defalarca yaptığı “rüşveti kontrol altına al” uyarısına rağmen ülke rüşvet sorununu çözemeyince, Avrupa Birliği 500 milyon Euro’luk bir yardımın ödenmesini durdurmuştu. Temmuz ayının sonundan bu yana görevde olan Başbakan Borissow’un şimdi daha sık kontrollerle rüşveti çözmek istediği belirtilirken, ilk hedefin, AB’nin ödemeyi durdurduğu 500 milyon Euro’yu tahsil etmek olduğu öğrenildi.

Kaynak:
    Sabah,
    AlıntıAlıntı

Senior Member asemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    722 Toplam

Standart Cevap: Rüşvetle başa çıkamayan Bulgaristan, AB’nin baskısına boyun eğdi ve rüşvete ka

bulgarlarin kanina islemis bu rüsvet,5€ 'ya dahi tenezül eden bu milleti rüsvet almaktan zor alikoyarlar.
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart Cevap: Rüşvetle başa çıkamayan Bulgaristan, AB’nin baskısına boyun eğdi ve rüşvete ka

Yaw sizde corba parasi vereceginize Baktad verin,olsun bitsin
    Düne kadar bizim polislerimizde onlardan asagi kalmiyordu.
    Gerci 3 yildir izine gitmiyorum ama bizim polisimiz kendi vatandasindan rüsvet alinca,diger ülkeler niye almasin demekten kendimi ali koyamiyorum.
    Amasya civarinda Polis bizi tercüman yapmak icin zorla durdurdu ve yarim saat sonrada bizden zorla yardim ettigimiz icin 10ar € rüsvet aldi.
    Polise cesitli satasmalar yaptim,ve asalayici konustum ama umrunda degildi.
    Her izine gittigimde en az 20 polise rüsvet vermeden kortulamadim.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı