Windows 7 önümüzdeki ay resmi olarak piyasada olacak. Ve Microsoft, Windows 7 işletim sistemiyle ilgili son hamlelerini oynuyor.

Geçtiğimiz günlerde Intel ve Microsoft sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte Microsoft proje müdürü Ruston Panabaker tarafından Windows 7 işletim sisteminin verimliliği Vista işletim sistemiyle karşılaştırıldı. Sonuçlar Windows 7 işletim sisteminin batarya ömrü açısından daha verimli olduğunu gösteriyor.

Windows 7 ve Vista işletim sistemlerinin verimliliğini karşılaştırmak için aynı konfigürasyona sahip iki dizüstü bilgisayar kullanıldı. Bu iki dizüstü bilgisayarın birinde Windows 7 işletim sistemi diğerinde ise Vista işletim sistemi bulunuyor. Öncelikle bu iki dizüstü bilgisayar üzerinde aynı DVD film oynatıldı. Sonuçta Windows 7 işletim sistemi, Vista'ya göre daha fazla batarya ömrü sergiledi. Bu test DVD oynatma da Windows 7 işletim sisteminin Vista'ya göre yüzde 20 daha fazla pil süresi vaat ettiğini ***eriyor.

Daha sonra iki dizüstü bilgisayar üzerinde oyun performansı sergilendi. Aynı oyunlar ürünler pil ile çalışırken oynatıldı. Birden fazla deneme sonunda Windows 7 işletim sisteminin Vista'ya göre oyunlarda yüzde 10 ila yüzde 20 arasında daha fazla pil süresi sunduğunu ***eriyor.

Sonuçlar gösteriyor ki dizüstü bilgisayarlar üzerinde Windows 7 işletim sistemi Vista'ya göre daha fazla batarya ömrü sunuyor. Windows 7 işletim sisteminin çıkmasına çok az bir süre kalmasına rağmen kullanıcıların sabırsızlanması boş değil. Sizlere daha önce yayınladığımız Windows 7 ve Vista işletim sistemlerinin bellek ve işlemci performans karşılaştırmasını [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] veya [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] görebilirsiniz.