turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Standart Setting yüklemede hata

slm arkadaslar benim problemim daha önce kullandim settingi tekrar yüklemek istiyorum olmuyor devamli hata gösteriyor su sekilde.

Connecting to
    Connected.
    Dreambox cevabý : Login successful. Have fun.
    Starting FTP transfer
    Transfer complete
    ** "/var/tuxbox/config/enigma/services" dosyasý gönderiliyor**
    Starting FTP transfer
    Transfer aborted
    "services" dosyasýný Dreambox'a göndermede hata.
    Disconnecting.
    Disconnected

acaba neden bu sorunla karsilasiyorum yardimlarinizi bekliyorum,Buradan indirdigim Motor settingi yükledim calisti ve tekrar kendi settingimi yüklemek istiyorum.Bu setting iyi düzenlendiginden dolayi tekrar bunu yüklemek istiyorum.
    Birde setingi yüklerken Dream acikmi olucak yoksa kapalimi yazarsaniz memnun olurum.
    Su anda hic bir setting yükleyemiyorum Lütfen yardim
    saygilarimla
    Konu tr-22 tarafından (13.10.2009 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member uokullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: Settin yüklemede hata

hata uyarısından dreamboxla internet bağlantısı kuramadığınız anlaşılıyor.drembax sınızın ip nosu değişmiş olabilir edit proğramındaki ayarlarınızı kontrol edin. setting yüklerken cihazınız açık olacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Alıntı uokullu Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hata uyarısından dreamboxla internet bağlantısı kuramadığınız anlaşılıyor.drembax sınızın ip nosu değişmiş olabilir edit proğramındaki ayarlarınızı kontrol edin. setting yüklerken cihazınız açık olacak.

Arkadasim öncelikle cevabin icin tesekkür ediyorum,dreamboxta internet baglantisi var cünkü Lig tv ye bakabiliyorum IP'i de dogru yalniz ben ilk yüklemede yanlislikla Edit programinda suraya bastim.Tüm TCP/ IP seceneklerini varsayilana getir acaba bundan dolayi sorun cikartabilirmi ? ve suanda hic bir setting yükleyemiyorum cevaplarinizi bekliyorum.
    saygilarimla
    AlıntıAlıntı

Junior Member uokullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadasim öncelikle cevabin icin tesekkür ediyorum,dreamboxta internet baglantisi var cünkü Lig tv ye bakabiliyorum IP'i de dogru yalniz ben ilk yüklemede yanlislikla Edit programinda suraya bastim.Tüm TCP/ IP seceneklerini varsayilana getir acaba bundan dolayi sorun cikartabilirmi ? ve suanda hic bir setting yükleyemiyorum cevaplarinizi bekliyorum.
    saygilarimla
    cihazınızda internet bağlı olabilir ama pc ile cihaza bağlantı kurabilmen için edit proğramını ayarlarken yazmış olduğun dreambox ip nosunu kontrol et.muhtemelen orada cihazın ip nosu yanlış çıkacaktır onu doğrusu ile değiştir transferini yapacaksın.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Alıntı uokullu Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    cihazınızda internet bağlı olabilir ama pc ile cihaza bağlantı kurabilmen için edit proğramını ayarlarken yazmış olduğun dreambox ip nosunu kontrol et.muhtemelen orada cihazın ip nosu yanlış çıkacaktır onu doğrusu ile değiştir transferini yapacaksın.

arkadasim IP adresi dogru kontrol ettim yalniz dikkatimi ceken bir sey daha var suan dreamda yapamadigim bir sürü islemler var mesela kanal aramaya gidiyorum hata gösteriyor sifre degistirmeye gidiyorum hata veriyor yani anliyacagan kimi islemler noksan yapmiyor hata gösteriyor,acaba ben bunu bir defaya mahsus werk einstellung yapsamherhangi bir sorun cikarmi ? Ben benim Cccam.cfg dosyasini yedekledim settingimde var bunlar yeterlimi ?
    yardimin icin tekrar tesekkürler.
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

dreambox editte varsayılan ayarlara geldim diyorsunuz arkadaşta durumu belirtmiş ip adresiniz doğru değil.konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok sorununuz ip doğru değil
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Alıntı cveneburi Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dreambox editte varsayılan ayarlara geldim diyorsunuz arkadaşta durumu belirtmiş ip adresiniz doğru değil.konuyu başka yerlere çekmeye gerek yok sorununuz ip doğru değil

slm arkadasim evet dedigim gibi editt programinda ayarlara bakiyorum ayni IP adresini taniyor sifreyi kabul ediyor fakat setting göderirken hatali diyor anlamadim gitti ,Bu islerin acemisi oldugum icin soruyorum elle kanal aramaya gidiyorum bulmuyor dreami acip kapattigimda attigim iki setting biribirine karisiyor yani silmis oldugum setting ilk acilista geliyor tabiki göstermiyor sonra BUketlerden yeni yükledigim kanallardan aciyorum resim geliyor yani cok karisik bir durum oldu.
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

evet biraz karışık durum.yeniden imaj yükleyin.server kullanıyorsanız cfg nin ydeğini alın.sıfırdan cihazı ayarlayın backup kullanmayın
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.172 Toplam

Standart Cevap: Setting yüklemede hata

Arkadaslar hepinizin yardiminiza cok tesekkür ederim sorun giderilmistir,Bugün dreami aldigim yere ***ürdüm problem dreamin hafizasi fazla dolu oldugundan problem kaynaklaniyormus bu yüzden hatali yükleme yapilmiyormus tabiki siz degerli tecrubeli arkadaslar bunun ne kadar dogru oldugunu sizler daha iyi bilirsiniz.
    Bunun tekrarlanmasi halinde hafizayi nasil bosaltirim yada azamiye indirebilirim bilen arkadaslar yazarsa iyi olur bu sayede benim gibi bilmeyenlerde ögrenmis olur.
    saygilarimla
    AlıntıAlıntı

Junior Member KARIZMATURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Setting yüklemede hata

Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadaslar hepinizin yardiminiza cok tesekkür ederim sorun giderilmistir,Bugün dreami aldigim yere ***ürdüm problem dreamin hafizasi fazla dolu oldugundan problem kaynaklaniyormus bu yüzden hatali yükleme yapilmiyormus tabiki siz degerli tecrubeli arkadaslar bunun ne kadar dogru oldugunu sizler daha iyi bilirsiniz.
    Bunun tekrarlanmasi halinde hafizayi nasil bosaltirim yada azamiye indirebilirim bilen arkadaslar yazarsa iyi olur bu sayede benim gibi bilmeyenlerde ögrenmis olur.
    saygilarimla
    selam arkadasim.
    alaksai yok dolulukle filan . tamamen proframla ilgili. DreamSet 2.28 versiyonu var su aan onu kullan dremedit kullancagim diyorsan setingi pcde daha once acilmamis bir yere ac ordan yukleme yap. dreamedit oyle bir hata veriyor. setingi atincada kople fişi çikar tekrar tak yoksa gormuyor. selamlar kolay gele
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu