turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
32 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.642 Toplam

Standart Bedellide 25 yaş gündemde

Bedelli Askerlik Uygulaması’na ilişkin tasarıda sona gelindi. Tasarının 25 yaş ve üstündeki yükümlüleri içereceği yönünde iddialar ortaya atıldı

Milli Savunma Bakanlığı bürokratlarının üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıkları Bedelli Askerlik Uygulaması’na ilişkin tasarıda sona yaklaşıldı. Yeni yıldan önce yasalaşması beklenen tasarıda en büyük tartışma, uygulamadan yararlanacak yükümlülerin yaşı konusunda olacak.
    Ankara kulislerinde 30 yaş ve üzeri yükümlülerin yararlanmasının beklendiği tasarıda yaş sınırının 25’e kadar çekilebileceği iddiası ortaya atıldı.
    Bedelli Askerlik Uygulaması’na ilişkin tasarının kısa bir süre içinde Bakanlar Kurulu’na sevkedilmesi bekleniyor. Yılbaşına kadar yasalaşması yönünde çalışmaların sürdüğü tasarıda, bürokratlar önce askerliğini tecil ettirmiş ya da bakaya durumunda bulunan yükümlülerin tasnifini yapıyor.

Hazırlık Komisyonu, bedelli askerlik uygulamasından yararlanabilecek alt yaş sınırına ilişkin farklı alternatifler hazırlayacak. Her bir alternatifte, belirlenecek yaş sınırı doğrultusunda kaç yükümlünün uygulamadan faydalanabileceği ve hedeflenen mali gelire ilişkin tablolar yer alacak.

500 bin yükümlüyü bulabilecek
    Ankara kulislerinde 30 yaşın üzerindeki yükümlülerin yararlanmasının beklendiği tasarının 25 yaş ve üstündeki yükümlüleri içereceği yönünde iddialar ortaya atıldı. Yaş sınırının 25 olarak tespit edilmesi durumunda uygulamadan yararlanabilecek yükümlülerin sayısının 500 bine ulaşabileceği değerlendiriliyor. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerden 10 bin euro alınması bekleniyor.

Meclis’te karar verilecek
    Öte yandan halen bakaya durumunda bulunan ya da asker kaçağı olarak arananların uygulamalarından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı konusu netlik kazanmadı. Edinilen bilgiye göre bu grupta bulunan yükümlülerin tasarıya eklenip eklenmeyeceğine Bakanlar Kurulu ve Meclis’teki çalışmalar sırasında karar verilecek.
    AlıntıAlıntı

Member dijitalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    21 Toplam

Standart Cevap: Bedellide 25 yaş gündemde

Tek kelime ile REZALET önce 35 yaşından kapı açtılar sonra 30 dediler şimdide utanmadan 25 olarak anılmaya başladı YAZIKLAR olsun böyle SAÇMALIĞA.Evine ekmek taşıyacak maddi durumu olmayanlar ASKERE gidecek öte yandan PARASI olanlar 21 gün sözüm ona BEDELLİ olarak yan gelip yatacaklar.!!!!
    AlıntıAlıntı

Senior Member sakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    158 Toplam

Hani her karavana attilan mermi de dogmamis cocugun, yetimin hakki vardi. Dogmamis cocuklar dan, yetimlerden, gazilerden, sehitlerden nasil helallik alacaksiniz. Hani askerlik vatan borcu namus borcuydu, bunlarin vatanlari ve namuslari 10.000 euro mu. Ben 18 ay askerlik yapmis birisi olarak bu yasayi yapanada, bu yasadan faydalananada hakkimi helal etmiyorum. Yazik yazik...
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

sinan89 (12.11.2011)

Vip Member senkron24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    532 Toplam

Alıntı dijitalci Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Tek kelime ile REZALET önce 35 yaşından kapı açtılar sonra 30 dediler şimdide utanmadan 25 olarak anılmaya başladı YAZIKLAR olsun böyle SAÇMALIĞA.Evine ekmek taşıyacak maddi durumu olmayanlar ASKERE gidecek öte yandan PARASI olanlar 21 gün sözüm ona BEDELLİ olarak yan gelip yatacaklar.!!!!

ne alakası var içeriğini bilmediğin yasanın neyine kızıyorsun ,
    yaşa göre ücret olucak bu 1
    üçret için banak kredisi alabileceksin
    banka kredisi alamayan devlet dairesinde para karşılığında ödeyecek
    v.s v.s

kafadan uydurmasyonlar yapmıyalım bekliyip göreceğiz çok iyi olucak geç bile kalınmış bir uygulama

bende şöyel derim yurt dışında 5 yıl kalan bedelli yapabiliyorsa neden ben burda bir vatandaş olarak bedelli yapamayayım aynı şey

saçma sapan şeyler tartışmıyalım devlete hem nakit akacak hemde vatandaş rahatlıyacak

2 cisi ise parası olan ya para ile yapacak yada askerliğini süper bir garnizonda pashanın yanında geçirir ...

onun için hiç kızmaya gerek yok bence çok geç kalınmış bir uygulama
    AlıntıAlıntı

Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

Madem bedeli askerlik kötü, bende söyle baska bir pencereden baktirayim size.

Gencsiniz, meslek hayatinizda yüksek basari yakladiniz, sirket bile kurdunuz belki, yada iyi bir sirkette iyi bir kariyer yakladiniz.
    Simdi bu kadar imakni tepip askere hala kosa kosa gidermiydiniz??
    Döndügünüzde bunlarin hepsi yok olacak cünki, sanki bir hayla gibi.

Bana sakin giderdim demeyin.

Yurtdisindakiler neden yararlaniyorsa yurt icindekilerde ayni olmali, burda devletin kazancagi pradan cok, piyasanin kazancagi iyi bir elemani düsünün, belki bu elelem ilerde devlete bu sekilde daha faydali olacak, bu yüzden bekleyip görelim hep beraber
    Konu Duezceli tarafından (13.11.2011 Saat 00:17 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member emc2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart AW: Bedellide 25 yaş gündemde

Bedelli askerliğe iki kesim karşı çıkıyor :
    a) Askerliğini yapmış olanlar
    b) Yaşdan dolayı yararlanamayacak olanlar

a) Askerliğini yapmış olan ben yaptım o neden yapmıyor , ben süründüm, ot yoldum, paşa çocuğuna,hanıma yeri geldi hizmet ettim 1 aylık eğitimle dağda terorist kovaladım başkası neden yapmıyor diye isyan ediyor.

b) yaştan yararlanamayacak olan 1 yaş büyük ,1 ay büyük yapıp yırtacak ben sürüneceğim diye isyanlar da..

Olayın kökenine inelim. Zorunlu askerliği neden yapıyoruz ? Zorunluktan ve vatanımızı sevdiğimiz için değil mi ? Peki peygamber ocağı dediğimiz asker ocağında istisnalar hariç nasıl muamale görüyoruz tabiri caizse it gibi...

Kimi fırsat eğitimi deyip askerin eline pimi çekilmiş bomba veriyor, kimi bacak arasından askere nişan alıyor , kimi de baraj üstünde nöbet tutan mehmetçiği avlıyor, Unutmadan bizim çocuklar zayii oluyor ne gerek var insansız hava aracına,, benim döşediğim mayınlar kendi askerimin canını alıyor, üstüm salla birşey olmaz diyor.. 21 yy olmuş biz kişi sayısıyla şu kadar güçlü orduyuz diyoruz..

Yıl 1990 Irak Ordusu orta doğunun en büyük ve güçlü ilk 3 ordusundan biri.. sadece 20 gün de savaşı kaybediyor..

Dağlıcada , Çukurca da ,Hantepe'de 1-3 aylık eğitimle 20 yaşında ağzı süt kokan çocuk-gençlerimiz profesyonel katil sürüsü önünde kurban ediliyor..

Ülke olarak adam gibi eğitim almış , tuttuğunu koparan , modern teçhizatlı , çelik kaskı ,yeleği olan , silahı tutukluk yapmayan gece görüşü olan gerektiğinde havadan indirme yapabilecek ,sızma yapacak pusu atacak askerimiz olmayacak mı ?

Yoksa yıl 2256 da bilmem nerede şehit olan askerlerimiz arkasıdan ağlamaya devam mı edeceğiz..

Derhal profesyonel askerlik gelmeli...!!!
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

senkron24 (13.11.2011)

Senior Member sakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Cozum gayet basit, ya bu askerlik komple kaldirilir, ya bu yasa surekli olarak kalir, yada hic bir zaman bedelli askerlik olmaz.

@emc2000 hocam ben bahsetmis oldugun Grup A kismina girmekteyim. Grup A daki dediklerin tamamiyle dogru. Bir eklemede benden olsun; 16 yil gecti hala burnumdan o barut ve kan kokusu gecmedi.
    Her ne olursa olsun, keklik gibi avlansak da, surunsekde, dayak da yesek, tuvalet de temizlesek, ot da yolsak, rutbelinin karisini da korusak, gunde 4 saat uyku ile de gezsek, 1 metre karin icinde ucurumlarin yanindan da yurusek, sirtimizda 15 kg agirlikla 3 km de kossak, bu namus borcuydu ve bunu odedik. Ben sahsen hakkimi helal etmiyorum, hic bir gazinin de, hic bir sehit anasinin da, hic bir vatan evladinin da edecegine inanmiyorum.
    Gerisini varsin bu yasayi cikaranlar ile yararlananlar dusunsun. Gerisi hikaye, bos laf ve kendini avutmaca...
    AlıntıAlıntı

Junior Member srmzytn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Askere 25 yaşımda şirketimi kurup ayağa kaldırır iken gittim. Yeri geldi hafta sonları izinli geldim işimi görüp geri gittim. Ne şirketimde ne mali durumumda kaybım olmadı. Her şeyi sıfırdan kurdum. Öyle baba parası filan değil. Gereksiz işler yaptırmadılar mı? Yaptık. Tekmil vermeyi beceremeyen bölük arkadaşımız sayesinde tüm bölük 6 saat uygun adım marş yürüdük hemde hiç durmadan. Üniversite mezunu arkadaşlar ile birlikte bize 3 ay boyunca her türlü eziyet yapıldı, kişiliklerimiz törpülendi. Bazı şeylere uyman gerekir. O komutanlar sana savaş zamanı ölmeye git dediklerinde kendince savunma mı yapacaksın. Aklınızı başınıza alın beyler 2000 yıllık kurum olan Türk ordusundan daha iyi bilmiyorsunuz bazı şeyleri. Vicdanınızı rahatlatmak için, yapacağınız paralı askerliği çevrenize mazur göstermek için sağdan soldan sallamayın. Bugün yine çağırsınlar 2 çocuk babasıyım seve seve giderim. Bu vatan borcudur. Bu ülkede özgürce yaşayıp konuşabiliyorsanız sebebi yaptığımız bu askerlik görevidir. İzmir den yunanı, şirketini, işini ya da oturma organını koruyanlar denize dökmedi. Bedelli yapan hiç kimseye kardeşim dahi olsa en ufak tırnak ucu kadar hakkımı helal etmiyorum.
    AlıntıAlıntı

Banned JOKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    75 Toplam

Alıntı srmzytn Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Askere 25 yaşımda şirketimi kurup ayağa kaldırır iken gittim. Yeri geldi hafta sonları izinli geldim işimi görüp geri gittim. Ne şirketimde ne mali durumumda kaybım olmadı. Her şeyi sıfırdan kurdum. Öyle baba parası filan değil. Gereksiz işler yaptırmadılar mı? Yaptık. Tekmil vermeyi beceremeyen bölük arkadaşımız sayesinde tüm bölük 6 saat uygun adım marş yürüdük hemde hiç durmadan. Üniversite mezunu arkadaşlar ile birlikte bize 3 ay boyunca her türlü eziyet yapıldı, kişiliklerimiz törpülendi. Bazı şeylere uyman gerekir. O komutanlar sana savaş zamanı ölmeye git dediklerinde kendince savunma mı yapacaksın. Aklınızı başınıza alın beyler 2000 yıllık kurum olan Türk ordusundan daha iyi bilmiyorsunuz bazı şeyleri. Vicdanınızı rahatlatmak için, yapacağınız paralı askerliği çevrenize mazur göstermek için sağdan soldan sallamayın. Bugün yine çağırsınlar 2 çocuk babasıyım seve seve giderim. Bu vatan borcudur. Bu ülkede özgürce yaşayıp konuşabiliyorsanız sebebi yaptığımız bu askerlik görevidir. İzmir den yunanı, şirketini, işini ya da oturma organını koruyanlar denize dökmedi. Bedelli yapan hiç kimseye kardeşim dahi olsa en ufak tırnak ucu kadar hakkımı helal etmiyorum.
    bendende +1
    AlıntıAlıntı

Banned GocaOglan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

bu bedelli de amac önemli
    amac Askeri azaltmak
    ileriye dönük 10-15 sene icinde cok seyler degisecek Türkiyede bu sekilde yönetilmeye devam edilirse
    Askere el uzatanlar ve destekcileride insallah prostat kanseri olurlar
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu