turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart 665 gün sonra Türk seyircisi önünde

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde mücadele eden Türkiye, (C) Grubu'ndaki 8'inci maçında yarın İstanbul'da Macaristan ile karşılaşacak.

BJK İnönü Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak ve ATV'den naklen yayınlanacak maçı İskoç hakem Stuart Dougal yönetecek.

Dougal'ın yardımcılıklarını Alan Cunningham ve Stuart Macaulay yapacak. Karşılaşmanın 4'üncü hakemi ise Iain Brines.

Elemelerde yaptığı son 3 maçta toplam 7 puan yitirerek, finallere gitme yolunda yara alan A Milli Futbol Takımı, Macaristan maçını kazanarak moral bulmak istiyor.

Türk Milli Takımı, FIFA'nın verdiği üç maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının bitiminin ardından, tam 665 gün sonra Türkiye'de seyircisi önünde resmi bir maça çıkacak.

16 Kasım 2005'te İsviçre Milli Takımı ile Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapılan 2006 Dünya Kupası Eleme Grubu baraj rövanş maçını 4-2 kazanmasına rağmen, ilk maçı 2-0 yitirdiği için finallere gidemeyen Türkiye, maç sonrası yaşanan saha olayları nedeniyle FIFA tarafından önce 6 resmi maç tarafsız sahada seyircisiz oynamakla cezalandırılmış, bu ceza daha sonra Türkiye'nin itirazı üzerine 3 maça düşürülmüştü.

Ay-yıldızlı ekip, maçın hazırlıklarını bu akşam, yarın karşılaşmanın yapılacağı BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştireceği idmanla tamamlayacak.

Millilerde sarı kart cezası nedeniyle Malta maçında oynayamayan Mehmet Aurelio yarınki maçta takımındaki yerini alabilecek.

Hamit Altıntop'un ise sakatlığı bulunuyor. Bu arada, maç biletlerinin satışı Biletix gişelerinde numaralı tribün 70, kapalı tribün 40, açık tribünler 20 YTL'den sürüyor.

Maç UEFA'nın sitesinde

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Türkiye-Macaristan maçını resmi internet sitesine taşıdı.

uefa.com sitesinde, "Türkiye, kötü gidişi durdurmaya kararlı" başlığıyla yer alan haberde, Türkiye'nin geçen cumartesi akşamı Malta karşısında beraberliği oyunun son bölümünde bulduğu golle kurtardığı, ancak bunun Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası elemeleri (C) grubundaki yerini korumasında yeterli olmadığı ifade edildi.

Haberde, yarın oynanacak Türkiye-Macaristan maçının önemine vurgu yapılarak, Macaristan'ın son zamanlarda artan bir form grafiği içinde olduğuna, grupta Bosna-Hersek'i, hazırlık maçında da İtalya'yı yendiğine dikkat çekildi.

Haberde, Türkiye'nin ilk 4 maçını kazandığı, ancak elemelerde oynadığı son 3 maçta (Norveç, Bosna-Hersek, Malta) 3 puan alamayarak kötü gidişi sürdürdüğü ifade edildi.

Haberde, milli futbolcu Emre Belözoğlu'nun, "Son 3 maçta 7 puan kaybettik. Bu nedenle Macaristan maçı gruptaki geleceğimiz açısından çok önemli" açıklamasına da yer verildi.

Haberde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile takım kaptanı Hakan Şükür'ün görüşleri de yer aldı. Malta maçıyla büyük bir şok geçirdiklerini belirten Terim, "Macaristan maçını mutlaka kazanmak durumundayız. Eğer bir kaza olursa bu oyuncularımın değil benim hatam olur" ifadelerine yer verildi.

Terim, A Milli Futbol Takımı'nın Macaristan ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçında 62'nci milli sınavına çıkacak.

Kaptan Hakan Şükür ise, Malta maçındaki puan kaybını Macaristan maçından alacakları 3 puan ile telafi etmek istediklerini dile getirdi.

UEFA'nın resmi internet sitesinde ayrıca, cumartesi akşamı Malta maçında alınan beraberlik nedeniyle taraftarların yarın yapılacak Macaristan maçında takımı destekleyip desteklemeyeceğinin Türkiye'de merak konusu olduğu belirtildi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart İlgi: 665 gün sonra Türk seyircisi önünde

Terim: "Finallere yüzde 100 gideceğiz" -
    Umarım gideriz Fatih hoca

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine gideceklerine olan inancının çok büyük olduğunu söyledi. Hakkındaki eleştirileri de yanıtlayan Terim, ''Gazetecilik diye bir meslek var, ama vicdansızlık diye, insafsızlık diye bir meslek yok'' dedi.

Terim, Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Kamp Tesisleri'nde, yarın oynanacak Macaristan maçıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, özellikle medyada yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Terim, "Hiçbir zaman bahanelere sığınmadım. Malta maçında da hakemleri, kaçırdığımız golleri dile getirmedim. Buralara 50 senedir yenemediklerimizi yenerek geldik. Futboldaki bir asra baktığımızda çok fazla şeyimiz yok, olanlar da çok açık ortada. Biz, iyi oynadığımız zaman yenemeyeceğimiz takım olmadığını biliyoruz. Ben ve arkadaşlarım, hiçbir zaman finallere gitme inancını kaybetmedik. Şu anda da bu inancı yüzde 100 yüz taşıyorum. Bununla birlikte, kredimizi ve avantajımızı kaybettiğimiz ortada" dedi.

"Grubun en iyisiyiz"

"Macaristan maçı sonrasında bir puan kaybı olursa ne yaparsınız" sorusu üzerine Fatih Terim, "Uzun vadeli işler yapıp, uzun vadeli düşünüyoruz. Gereği neyse düşünülür, taşınılır, ama bunun kararını ben ve federasyon verir" diye konuştu.

Terim, grubun en avantajlı takımlardan birisi olduklarını ifade ederek, "Grubumuzun en iyi futbolunu oynayan takım da biziz. Diyar diyar dolaştık, gollerimizi attık. Gollerimizi atmışız. Çok merak ediyorum, acaba kurtuluş günümüzde Yunanistan'a 4-1 yenilseydik ne olurdu? Biz onları kurtuluş gününde yendik" dedi.

Kimsenin fikstüre baktığını sanmadığını ifade eden Fatih Terim, "Gözler o kadar dönmüş, faciaya odaklanmış ki...Fatih Terim ve futbol federasyonu oturacak, kararı o verecek. Bizler, yeri geldiği zaman, kendi adımıza her zaman sorumlulukları alıyoruz, gerekeni yapıyoruz. Bunun karşılığı nedir biliyorsunuz. Bu, yanılmışız, başarılı olamamışız demektir. Sizlerde, yalan ve yanlışta istifa eden var mı? Böyle iddialı sözler söyleyip, biz başarılı olduğumuzda kimse bir şey yapmıyor. Ben bir başarı kazandığımızda hep birlikte kazanıyoruz, başarısızlıkta ben ve meslektaşlarımız suçlu oluyor. Bu adalete sığıyor mu?" ifadesini kullandı.

"Ders almam, veririm"

Malta maçından sonra yapılan eleştirilerin, takıma ve kendisine etkisinin sorulması üzerine Terim, sağduyulu eleştirilere kulak verdiklerini, ancak bunun dışındaki eleştirilere negatif enerjilerini harcamadıklarını söyledi.

Fatih Terim, "Bütün pozitif enerjimizi, takımımızın Macaristan maçında en iyi sonucu alması için harcıyoruz. Malta ile oynayıp puan kaybetmişseniz, eleştirilirsiniz. Bunun olması gerekir. Türkiye gibi bir takımın Malta gibi bir takıma puan kaybetmemesi gerekirdi. Bir diğer önemli maça 3 gün kala da sağduyulu olanların dışındakilerin, artık 40 senedir değişmeyen bu pozisyonlarına enerjimizi harcayamayız" dedi.

Hatasız emek olmayacağını söyleyen Terim, "Ben zaferleri yaşadım, başarısızlıkları tattım ve bunları başarırken de başarısız olurken de bir emek sarf ettim. Siz bilir misiniz, başarısızlıkları tek başına göğüslemenin ne büyük cesaret istediğini. Bu vicdansızlarda, bu cesaret var mıdır? Ben o cesareti gösterdim. Sadece evime gittim, sığınacağım tek liman ailem oldu. Yine karşınızdayım, aslanlar gibiyim, yine aslan gibi oyuncularımın başındayım. Ne kalemimin, ne mikrofonun arkasındayım. Çünkü gazetecilik diye bir meslek var, ama vicdansızlık diye, insafsızlık diye bir meslek yok" dedi.

"Artık yeni şeyler önerin, siz de değişin" diye konuşan Terim, "Ağır eleştirilerin bizim katımızda hiçbir değeri yoktur. Arkadaşlarımız ve biz, bu salvo atışı içinde Macaristan maçına onları nasıl hazırlarız, onun yoğunluğu içindeyiz. Zaten bu konuda tecrübeliyiz. Ben bundan sonra ders almam, ders veririm" diye konuştu.

"Ben prestijimi ve yerimi savaşarak, vuruşarak, emek vererek elde ettim" diyen Terim, "Tarih açık, net ortada. Eleştiri olmalı, ama bu futbola ve bize bir şey katmalı. Mesnetsiz, akıl almayacak eleştirilerin değeri yok" ifadesini kullandı.

Terim, yarın maça gelecek taraftarların, milli takıma sahip çıkacağına inandığını belirterek, "Seyircimiz takımını bağrına basacaktır" dedi.

Macaristan maçının özlem giderme maçı olacağını vurgulayan Terim, "Yarın için bizim avantajımız var, o da seyircimizle beraber olmak. Seyircimizin toleranslı, sabırlı olacağından eminim, çünkü biz bütün başarılarımızı onlarla yaşadık, yine başarılarımızda onlar bizim yanımızda olacak. Onların, yarın takımlarını bağırlarına basacaklarına, çok önemli bir güç olacaklarına inanıyorum" diye konuştu.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

carsambaya surda ne kaldi. son sanslari, insallah kazaniriz.
    ben bu oynanan futboldan memnun degilim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

evet bu akşam saat 20:30 Atv de maç,
    umarım kazanırız ve şampiyonaya katılırız
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

dakika 75 durum :
    Türkiye 2 : Macaristan 0
    hadi az kaldı
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

uzatma dakikaları gooooollll,golün adı Halil
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Maç sonu

Türkiye 3 Macarictan 0
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

İşte Ayırıntılar

13'üncü Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'ndaki 8'inci maçında Türkiye, Macaristan'ı 3-0 yendi.

Teknik direktör Fatih Terim, ikinci yarıya Nihat'ın yerine Emre Belözoğlu'nu alarak başlarken, bu yarıda, ilk yarıya oranla çok daha hareketli bir oyun sergilendi.

Macaristan'da Gera'nın kırmızı kartla oyun dışı kalması sonrası sahada daha rahat hareket etmeye başlayan milliler, Gökhan ve Aurelio'nun ayağından gelen gollerle üzerindeki stresi atmayı başardı.

(A) Milli Takım, son dakikada Halil'in bulduğu golle hayati önem taşıyan karşılaşmadan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Savunma güvenliğini ön planda tutan futbolunu ikinci yarıda da sürdürmek isteyen Macaristan için Gera'nın kırmızı kartla oyundan atılması dönüm noktası oldu.

Kaleciyle karşıya karşıya pozisyonda önemli bir gol fırsatını kaçıran ve ardından oyun dışı kalan Gera, Macaristan'ın oyun sistemini bozdu.

Üst üste kalesinde 2 gole engel olamayan Macaristan, son dakikada Halil'in ayağından yediği golle, 3-0'lık skora boyun eğmek zorunda kaldı.

47. dakikada Gökhan ile duvar pası yapan Emre Belözoğlu, ceza alanı sağ çaprazında kaleciyle karşı karşıya kalırken, vuruşunda Fülop'tan dönen topu Macaristan savunması uzaklaştırdı.

59. dakikada Piskin'in pasıyla hareketlenen Gera'nın, ceza alanı sağ çaprazından sert vuruşunda, topa ayak koyan Servet meşin yuvarlağı kornere gönderdi.

62. dakikada Hamit'in sağdan kullandığı köşe atışında, ön direkte Ayhan'ın kafayla dokunduğu top yandan auta çıktı.

63. dakikada Türk futbolcuların faul itirazı yaptığı sırada topu kullanan Macaristan'da Gera, boş durumda ceza alanında kaleciyle karşı karşıya kaldı.

Hakan Arıkan ile mücadelesinde kendini yere bırakan Gera, önemli bir fırsatı değerlendiremezken, ardından hakemi yanıltamaya yönelik hareketten dolayı 2. sarı kartını görerek kırmızı kartla oyun dışı kalmaktan kurtulamadı.

66. dakikada ceza alanında Gökhan'ın topuk pası sonrası topu önünde bulan Halil, meşin yuvarlağı kontrol edemeyince auta çıkmasına engel olamadı.

69. dakikada Emre'nin arapasıyla ceza alanı sol çaprazında hareketlenen Tuncay'ın ortasında, ceza alanında Gökhan iyi yükseldi ve güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi: 1-0.

73. dakikada Hamit'in soldan kullandığı köşe atışında, Emre'nin şutu sonrası top ceza alanında Aurelio'nun önünde kaldı. Bu oyuncu, yakın mesafeden yaptığı düzgün bir vuruşla fileleri havalandırdı: 2-0.

90. dakikada sağdan ceza alanına giren Halil'in, oldukça dar olan açıya karşın sert vuruşunda, kaleci Balogh'ün müdahalesi topun filelere gitmesini önleyemedi: 3-0. Türkiye karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Stat: BJK İnönü
    Hakem: Stuart Dougal
    Türkiye: Hakan Arıkan, Hamit, Emre Aşık, Servet, İbrahim Üzülmez, Gökdeniz (Dk. 62 Halil), Aurelio, Ayhan (Dk.68 Serdar), Tuncay, Gökhan, Nihat (Dk. 46 Emre Belözoğlu)
    Macaristan: Fülop (Dk. 71 Balogh), Szelesi, Csizmadia, Vasko, Juhasz, Vanczak, Gera, Vass, Dzsudsak (Dk. 82 Halmosi), Hajnal, Priskin (Dk. 67 Toth)
    Goller: Dk. 69 Gökhan, Dk. 73 Mehmet Aurelio, Dk. 90 Halil (Türkiye)
    Sarı Kartlar: Dk. 25 Priskin, Dk. 39 Vanczak, Dk. 90 Hajnal (Macaristan), Dk. 22 Hamit (Türkiye)
    Kırmızı Kart: Dk. 63 Gera (Macaristan)
    AlıntıAlıntı