turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member by_kernekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    57.068 Toplam

Standart 3g ve 3gs 4.0 dan 3.x e dönüş

ssh kaydı olmayan cihazlarda yapabilirler bu işlemi.(3g için)

*sabit başlıklardaki itunes ve fw arşivinden 3.1.2 orjinal fw yi pc ye indirin.

*C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts bu dosyayı açıp dosya sonuna 74.208.10.249 gs.apple.com dizinini ekleyin.(win 7 kullanıyorsanız yaptığınız değişiklikten sonra aynı yere kaydetmeyebilir istediğiniz herhanbi biryere kaydedip,gösterilen komuttaki yere tekrar yapıştırabilirsiniz.)

*itunes açıkken cihazı usb den pc ye bağlayın..

*tanısada tanımasada power ve home tuşuna basılı tutun..cihaz aniden kapanıcak.kapandıktan sonra(elinizi çekmeyin ikisinden de)elma logosu çıkmadan(yaklaşık 3-4 saniyede elma logosu çıkar en fazla 2 saniye bekleyip)elinizi power dan çekip home a basmaya devam edin.bir süre sonra itunes cihazınızı tanıcak ve dfu moda alındı uyarısını vericek.

*bu işlemi yaparken elma logosu çıkınca elinizi power dan çekersenizcihaz dfu ya değil recovery moda alınır.

*itunes cihazı tanıdıktan sonra restore ekranı çıkıcak.shift e basarak mouse ile tıklayıp pc ye indirdiğiniz 3.1.2 fw yi gösterin.

*işlem sonunda itunes hata vericek.hataya ok dedikten sonra(cihazı dfu moda almadan)restore kısmına tekrar shift+mouse ile basarak 3.1.2 fw yi tekrar gösterin.

*bu işlem sonunda da yine hata alıcaksınız ok dedikten sonra itunes i kapatın.

*pc inize redsn0w 0.9.4 sürümünü indirin(sitede mevcut bulamazsanız sabitteki iphone 2g anlatım başlığından indirebilirsiniz)

*redsnow ile cihaznızı jailbreak yapın.(redsnowla 3 maddeli kısımda zorlanan olursa yukarıda anlattığım dfu ya almadan yararlanabilirler)

*işlem sonunda cihazınız jailbreak li olucaktır 3.1.2 ile.

*yurt dışı cihazlar bu işlemden sonra cydia dan repo666.ultrasn0w.com source ünü kurarak ultrasnowu indirdiklerinde şebeke sorunu çözülücektir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3gs ler için 3.x e dönüş (ssh kaydınız olmalı)(sun_0671 e 3gs anlatımı için teşekkürler)
    Arkadaslar benim cihazim iphone 3gs 32gb

cihazimi 4.0 a yukseltmistim ve gercekler acidir pisman olmustum.
    3.1.3 e tekrar dan donmek icin cok ugrastim ama yapamamistim.Ama bu konuyu okuyunca yaptim ve rahatladim

isletim sistemim win7 32 bit
    tel : 3gs 32 gb
    4.0 dan 3.1.3 e gectim

size nasil yaptigimi anlatiyim.

- bu recbot yuzunden bilgisayarima neler yuklemedimki. workstation lar usb driverlar falan derken bilgisayarim islemez hale gelince format atmaktan baska carem kalmadi. Bu arada geri donusten dende umidi kestim derken
    bu makaleyi okudum ve bende deneyim ne kaybederim dedim.

- Cihazim tertemiz bir win7 ne itunes var di nede baska bir apple programi
    - ilk once host dosyasini makalede anlatildigi gibi masaustune kopyaladim ve editledim. sonra dosyayi ( host ) yerine tasidim ve dosya degisimini onayladim.

- itunes falanda olmadigi icin sabit basliktan itunes 3.1 .0.79 u indirip kurdum

- cihzazi dfu moda aldim ve 3.1.3 u gosterdim ( shift tusu ve restore _ itunseten )

- sonuna kadar yukleme yapti ve sonunda hata verdi ( yukleme islemi sirasinda sabirli olun normal yukleme isleminden uzun suruyor )

- tekrar shift_restore ile 3.1.3 u gosterdim ve yine hata verdi ama cabuk oldu.

- redsnow ile 3.1.3 custom hazirladim ve recovery ( usb ve itunes ekrani ) modda customu yukledim

- yukleme tamamlandi ancak cihaz ekrani bombos kaldi

- iste bunun ilaci da blackrain ile recovery moddan cihazi kurtariyor.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

buyrun burdan indirin

ondan sonra cihaz aciliyor.

blackrain kullanimini bilmeyen yoktur sanirim.

emeğine sağlık : güvenç
    Konu by_kernekli tarafından (6.07.2010 Saat 22:49 ) değiştirilmiştir.
    insanlara teşekkür etmesini bilmeyen ,Allah a da şükür etmesini bilemez.(hadisi şerif)
    teşşekkür etmek için mesaj yazmayın ,teşşekkür butonunu kullanın
    Forumda Sunulan dosyalar test amaclidir!!!!
    AlıntıAlıntı

Member yasartelecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    15 Toplam

Standart Cevap: 3g ve 3gs 4.0 dan 3.x e dönüş

3.1.2 fw nereden indirecegiz yardimci olurmusun
    AlıntıAlıntı