turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arasý
    Junior Member fateker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Dreambox 8000 Hd aldým; ancak, bilgi zaafiyeti yaþýyorum. Yardýmlarýnýzý rica ediyoru

Dreambox 8000'yi yakýn tarihte aldým; ancak, bu cihazýn iþlev, donaným vs. bütün özelliklerine çok yabancýyým. Bilgisayarýn donaným, iþletim sistemi ve programlarýn kurulum mantýðýyla düþünüp cihazýn donaným ve iþlevini çözmeye çalýþýyorum; ancak, pek muvaffak olabildiðimi söyleyemem. Örneðin; Enigma 2 ve Gemini 2 kavramlarýný makinanýn iþletim sistemi olarak anladým. Ya da Ýmaj kavramýndan kasýt iþletim sistemi mi? Yani imaj ifadesi, Enigma 2 ve Gemini 2'yi mi karþýlýyor? Cccam ve Newcamd gibi programlarýn iþlevleri nedir? "Emu" nedir? Cihaz dört gün önce elime ulaþtý; ancak, cihazýn bilumum özelliklerine o kadar yabancýyým ki, çözmekte çok zorlanýyorum. Bilgi teknolojisine büyük bir zaafým var ve uzun süre fiyatýnýn düþmesini bekledikten sonra bu cihazý aldým. ( Ayrýca, 2.150TL.'ye aldým. Fiyatýnýn karþýlýðý olan bir cihaz mý? Aksi hâlde, yok yere mi para verdim bu fiyatý yüksek cihaza? Bu hususlarda deðerlendirme yaparsanýz sevinirim.) Özelliklerini öðrendikten sonra kullanmayý becerebileceðim inþallah. Ama, öðrenme süreci tek baþýma benim için çok sancýlý olacak galiba! Bilgi paylaþýmý marifetiyle bana yardýmcý olursanýz sevinirim. Yardýmýnýz için þimdiden teþekkür ederim.
    Konu fateker tarafýndan (8.07.2010 Saat 02:58 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 8000 Hd aldým; ancak, bilgi zaafiyeti yaþýyorum. Yardýmlarýnýzý rica

Anladiklariniz doru aslinda,ama sormussunuz ben biraz yazayaim ,baskalarida yazar konu aydinlanmis olur

Enigma aslinda 1900 yillarin basinda gizli yazismalarda sifreleme saglayan bir makinaya verilmis isim.

Dreambox dunyasinda E1 (enigma 1) ve E2 (enigma2) yazilimlari vardir .E1 terkedilmek uzere dm500,7000 ve 56xx serisinde kulaniliyor.Yeni cikan modeller ve yazilimlar E2 dir.
    Aradaki hiz farki cok bariz E1 yana olsada bu versiyon "yasamin sonuna" gelmek uzere gibi gozukuyor.
    Aralarindaki farklarda biri,belki en onemlisi ; E1 - C++ yazilirken, E2 ler phyton ile yaziliyor .

Sonuc olarak E2 bir yazilimdir.

Ýmage isletim sistemi degildir ,dreamboxlarda kullanilan isletim sistemi Linux tabanladir,yani kodlama aciktir ve C++,phyton gibi programlar biliyorsaniz kendinizde bu makinalara icin bir takim eklentiler,sckri vs yazabilirsiniz

Gemini,nabilo,nemesis,TDW(bizim forum,su an icin E2 bizde daha sunulmadi),LT vs.vs -bunlar farkli gruplarin sundugu yazilimlara -imagelere verilen isimler,yani sunan grup/forum kendi belirledigi bir isim.
    Bunlar isim olarak farkli olsada temel olarak ayni amaca yonelik,bir cok ozeligi ortusen yazilimlardir.

Buna ragmen kulanimda farkliliklar gozlenmektedir-stabil calisma (bana gore en temel ozelik),gorsellik,kulanim kolaylagi gibi ....

Cccam , Newcamd ,Evocamd,Camd3 ,Gbox vs vs vs - bunlarda emu yazan gruplarin kullandigi icimler.
    Ayni ana yazilimlarda oldugu gibi bunlardada temel ozelikler,yazilim sebebi,hedefi ve fonksyonu ayni amaca yonelik olsada tercih sebebleri degisiyor.
    Neye gore degisiyor derseniz ; guncelleme sureklili ve kullanim kolayli bunlarin temel sebepleridir.

Emu denilen eklentilerin/yazilimlarin temel amaci farkli sifreleme sistemi (Irdeto, Betacrypt, Seca, Cryptoworks, Conax, Videoguard, NDS, Biss, DreamCrypt vs gibi) kulanan platformlarin kulandigi sifreleri modul ve kart kullanmadan recivera (dreamboxa) yazilmasina olanak taniyan ve bu yaynlari izlemeye olanak taniyan bir "olay" . (bunu yazarken yasaliklarini tartismiyorum tabi )

Bu arada dreamboxunuz hayirli olsun .
    Fiyati ,deger mi degimezmi sorularini bos verin derim ben .Arzu etmissiniz paraniz ve imkaniniz varmis o yuzden almissiniz,gerisini bos verin.10 kisiden 10 farkli ses cikar ;
    "Vu+ daha uygun,oteki bilmem nasil" .Hepside dogrudur ve benim herkesin gorusune saygim vardir,ama unutulmamali Dreambox kendi konusunda bir marka olmustur ,ayni TV de Sony,arabada Mercedes gibi.

Merak etmeyin,kendinize zaman taniyin aldiginiz urunun butun ozeliklerini ,kullanimi gibi detaylari cozeceksiniz ...

Uzun lafin (yazinin ) kisasi adiginiz cihazin keyfini cikartin.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 8000 Hd aldým; ancak, bilgi zaafiyeti yaþýyorum. Yardýmlarýnýzý rica

Alýntý as11 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Anladiklariniz doru aslinda,ama sormussunuz ben biraz yazayaim ,baskalarida yazar konu aydinlanmis olur

Enigma aslinda 1900 yillarin basinda gizli yazismalarda sifreleme saglayan bir makinaya verilmis isim.

Dreambox dunyasinda E1 (enigma 1) ve E2 (enigma2) yazilimlari vardir .E1 terkedilmek uzere dm500,7000 ve 56xx serisinde kulaniliyor.Yeni cikan modeller ve yazilimlar E2 dir.
    Aradaki hiz farki cok bariz E1 yana olsada bu versiyon "yasamin sonuna" gelmek uzere gibi gozukuyor.
    Aralarindaki farklarda biri,belki en onemlisi ; E1 - C++ yazilirken, E2 ler phyton ile yaziliyor .

Sonuc olarak E2 bir yazilimdir.

Ýmage isletim sistemi degildir ,dreamboxlarda kullanilan isletim sistemi Linux tabanladir,yani kodlama aciktir ve C++,phyton gibi programlar biliyorsaniz kendinizde bu makinalara icin bir takim eklentiler,sckri vs yazabilirsiniz

Gemini,nabilo,nemesis,TDW(bizim forum,su an icin E2 bizde daha sunulmadi),LT vs.vs -bunlar farkli gruplarin sundugu yazilimlara -imagelere verilen isimler,yani sunan grup/forum kendi belirledigi bir isim.
    Bunlar isim olarak farkli olsada temel olarak ayni amaca yonelik,bir cok ozeligi ortusen yazilimlardir.

Buna ragmen kulanimda farkliliklar gozlenmektedir-stabil calisma (bana gore en temel ozelik),gorsellik,kulanim kolaylagi gibi ....

Cccam , Newcamd ,Evocamd,Camd3 ,Gbox vs vs vs - bunlarda emu yazan gruplarin kullandigi icimler.
    Ayni ana yazilimlarda oldugu gibi bunlardada temel ozelikler,yazilim sebebi,hedefi ve fonksyonu ayni amaca yonelik olsada tercih sebebleri degisiyor.
    Neye gore degisiyor derseniz ; guncelleme sureklili ve kullanim kolayli bunlarin temel sebepleridir.

Emu denilen eklentilerin/yazilimlarin temel amaci farkli sifreleme sistemi (Irdeto, Betacrypt, Seca, Cryptoworks, Conax, Videoguard, NDS, Biss, DreamCrypt vs gibi) kulanan platformlarin kulandigi sifreleri modul ve kart kullanmadan recivera (dreamboxa) yazilmasina olanak taniyan ve bu yaynlari izlemeye olanak taniyan bir "olay" . (bunu yazarken yasaliklarini tartismiyorum tabi )

Bu arada dreamboxunuz hayirli olsun .
    Fiyati ,deger mi degimezmi sorularini bos verin derim ben .Arzu etmissiniz paraniz ve imkaniniz varmis o yuzden almissiniz,gerisini bos verin.10 kisiden 10 farkli ses cikar ;
    "Vu+ daha uygun,oteki bilmem nasil" .Hepside dogrudur ve benim herkesin gorusune saygim vardir,ama unutulmamali Dreambox kendi konusunda bir marka olmustur ,ayni TV de Sony,arabada Mercedes gibi.

Merak etmeyin,kendinize zaman taniyin aldiginiz urunun butun ozeliklerini ,kullanimi gibi detaylari cozeceksiniz ...

Uzun lafin (yazinin ) kisasi adiginiz cihazin keyfini cikartin.
    Öncelikle, cihazýn özelliklerini anlayýp keþfetmemde bana yardýmcý olmasý mutlak bilgileri, lutfedip paylaþtýðýnýz için teþekkür ederim. Size zûl gelmeyecekse, bilgi temini hususunda sizden birkaç ricam olacak. Yazýlým, emu ve birlikte kullanýlacak diðer programlarda tercih ve tavsiyenizi de öðrenebilir miyim? Sorunsuz çalýþmasý, kullaným kolaylýðý, iþlevselliði bakýmýndan ön plânda olan, sýkça kendini güncelleyen hangi iþletim sistemini (Enigma 2, Gemini) tavsiye edersiniz. Ayrýca, bunlarýn nasýl kurulacaðý ve kullanýlacaðýna dair bilgileri nasýl edinebilirim? Bütün bunlarýn yanýnda, bildiðiniz gibi, bir kanalý izlerken diðerini kaydetmem için cihazda iki DVB-S tuner var. Bu tunerlere, ayný uyduya bakan çift çýkýþlý LNB'den iki kablo mu indirmem gerekiyor? Deðil ise, bir kanalý izlerken diðerini kaydetmemin söz konusu olduðu durumda, iki farklý uyduyu gören iki farklý çanaktan mý iki kablo baðlamam gerekiyor tunerlere? Sorularýmýn baþýna sem, Çift çýkýþlý, örneðin Türksata çevrili çanakla bir kanalý izlerken diðerini kaydetmem için baðlantýyý ve cihazýn ayarlarýný nasýl yapmam gerekiyor? Bu konularda da yardýmýnýz olursanýz sevinirim.
    Þimdiden teþekkür ederim.
    Konu fateker tarafýndan (8.07.2010 Saat 13:39 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Bu arada dreamboxunuz hayirli olsun

Teþekkür ederim. Bu cihazdan sizin de var mý? Ya da almayý ister misiniz? Bilmiyorum; ancak, size de nasip olmasýný, varsa daha iyisi sizin olmasýný dilerim.
    Fiyat iþlevsellik parelelinde farklý kanaatleri olan/olacak arkadaþlar vardýr muhakkak. Fakat, bu hususta sizin düþüncenizi öðrenmek isterim. Çünkü , cihazýn fiyatý çok yüksek, beni de bayaðý zorladý. Sizin kanaatizce, bu fiyata bu cihaz deðer mi? Çok daha uygun fiyata farklý markalarýn benzer özellikte farklý ürünleri var. Sizin de ifade ettiðiniz gibi, Vu+, HDBOX 10000 gibi.[/I][/I][/FONT]
    Konu fateker tarafýndan (8.07.2010 Saat 13:57 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý