Premier League ekibi Tottenham Hotspur, Hollanda menajer Martin Jol'un görevine son verdi.

UEFA Kupası grubundaki ilk maçında evinde Getafe'ye 2-1 yenilen Tottenham, Martin Jol ile yollarını ayırdı.

Kulüpten yapılan açıklamada, Jol ve yardımcısı Chris Hughton'ın sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

Hollanda teknik adam yönetiminde Premier League'i üst üste iki kez beşinci sırada bitiren Tottenham, bu sezon başında ilk dörün güçlü adayları arasında gösteriliyordu.

Kuzey Londra kulübü, 10 haftası geride kalan 20 takımlı ligde sadece bir galibiyet ve yedi puanla 18'nci sırada yer alıyor.

Martin Jol, Tottenham'ın resmi web sitesinde ([Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]) yer alan açıklamasında, "sonuçları dikkate aldığımda kulübün içinde bulunduğu durumu anlayabiliyorum. Burada çok iyi zaman geçirdim. Tottenham Hotspur özel bir kulüp. Oyunculara ve bana her zaman destek veren taraftarlara çok teşekkür ederim. Onları unutmayacağım" dedi.

Tottenham'da Jol'un yerini Sevilla teknik direktörü Juande Ramos'un alması bekleniyor. İspanyol çalıştırıcının adı, Jol görevde olduğu zaman da İngiliz takımı için geçiyordu.