turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Exclamation Acile giden hastaya ‘acil değilim’ taahhütnamesi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) geçtiğimiz günlerde yaptığı düzenleme, hükümetin “herkese ücretsiz acil servis” iddiasında delik açtı. Tebliğ ile özel hastanelerin acil servislerinde tedavi görürken “acil hali” sona erdiği düşünülen hastalara taahhütname imzalatılacak ve sonraki masraflar kendisinden alınacak.

Alınan bilgiye göre, SGK’nın geçtiğimiz günlerde yayımladığı Sağlık Uygulama Tebliği (SUT), vakıf üniversiteleri ile özel hastanelerin acil servislerine başvuranlardan para alınmasının önünü açtı. SGK, bu kez de özel sağlık kuruluşlarına acil olarak başvurulsa bile bu halin ortadan kalktığına karar verilen hallerde ücret alınmasına izin verdi. Buna göre, vakıf üniversiteleri ile özel hastanelerin acil servislerine başvuranların acil hallerinin sona erdiğinin düşünülmesi halinde, hastaya taahhütname imzalatılacak. Taahhütnamede şu ifade yer alacak:
    “Acil hal nedeniyle başvurduğum kurumda yapılan tedavim sonrası acil halimin sona erdiği ve bundan sonra sunulacak sağlık hizmetleri için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen usul ve esaslara göre ilave ücret ödemeyi ve ödediğim ilave ücreti Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan talep etmeyeceğimi kabul ve taahhüt ediyorum.”

Önüne fatura konulacak
    Taahhütname için hasta yerine hasta yakınından da imza alınabilecek. Mevcut mevzuatlarda göre SGK, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar, tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde hayatın veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlar dışındaki hastaları acil kabul etmiyor.
    Yapılan düzenleme ile baygın durumdaki yahut acı içindeki vatandaşın durumunun acil olup olmadığına karar vermesi ve önüne konan belgeyi imzalaması istenecek. Belgenin imzalanması halinde özel hastanelerde oldukça yüksek miktarlara ulaşabilen tahlil ve muayene ücretlerinden doğan faturalarla karşı karşıya kalınabilecek.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Acile giden hastaya ‘acil değilim’ taahhütnamesi

Her öksüren acil servislere kosar ise ,Bedava diye.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı

Banned toycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

adamların yaptığı en büyük reform sağlık reformu al sana reform inşaallah eğitim reformu da buna dönmez para para para adamların dini imanı para
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

ücretsiz diye aklına esen acile giderse olacağı budur.
    bize beleş oldumu baldan tatlı
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Memlekette her sey "tamamen duygusal" oldugu icin .......
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

Senior Member korkuevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    15 Toplam

geçen akş okmeydanı hast gıttım gece 03.00 sadece oksuruyordum acile gıtım öksürüyorum dedım bı rontgen çektıler cıgerım mıkrop kapmış kan kotu çıktı sıgarada kunlanmam bı ıgne yedım 6 saat gozetım altında kaldım ve ilaç verıp 3 gun işe gıdemedım kısmetse yarın baslıyacam ben şunu dıle getıreyım her acıle gıden hasta bı oksurukte bı bas agrısı bı atesde olsa vardır bişeyı kımseyı kınamamak gerekır asla bu işin bedavayla alakası yoktur önce can sonra canan adan hiç bışeyı yokken bıle yolda düşüp kalp krıız geçerıyor bu yuzden acıle gıdenlerı ben normal goruyorum
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

himm (14.03.2012)