turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.643 Toplam

Standart Elektriğe yüzde 8.1 zam geldi

EPDK fiyatlara elektiriğe ortalama yüzde 8.1 oranında zam yaptı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektriğe 1 Nisan'dan itibaren geçerlik olmak üzere yüzde 8,1 oranında zam yaptı. Açıklamada, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi tarafından Perakende Satış Lisansına Sahip Bölgesel Elektrik Dağıtım Şirketlerine, 01 Nisan'dan tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,91 Krş/kWh uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan yapılan yazalı açıklama şöyle : "Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 31/03/2012 tarihli toplantısında, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 13 üncü maddesine göre; 01/04/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından uygulanacak aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi hakkında; 1 - Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi tarafından; Perakende Satış Lisansına Sahip Bölgesel Elektrik Dağıtım Şirketlerine, 01/04/2012 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,91 Krş/kWh uygulanmasına, 2 - Perakende Satış Lisansına sahip Dağıtım Şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilmesine, 3 - Enerji KİT'lerinin Uygulayacağı Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından Kuruma tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, Kurum tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınacak Kurul Kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılmasına, karar verilmiştir"
    AlıntıAlıntı

Member tyfn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

Standart Cevap: Elektriğe yüzde 8.1 zam geldi

Süper ya ....... Zaten dünyanın en ucuz elektriğini kullanıyorduk zam yapılması normal ....Diyecekler bizim zavallı insanlarımızda inanacak ....yuhhhh
    AlıntıAlıntı

Banned JOKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    75 Toplam

az yapmışlar bize herşey müstehak. Durmak yok yola devam. Zammı yapanda epdk ne hikmetse hükümetin adı geçmiyor tepki olmasın diye. Yahudi tekniği bu algıda yanıltma. Teşekkürler himm usta
    AlıntıAlıntı

Senior Member ucanadam26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    147 Toplam

Durmak yok zamma devam
    AlıntıAlıntı