turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member KiMeRa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Standart Plazma mı almalı, LCD mi?

Panasonic, Hitachi ve Pioneer Plazma TV ile LCD TV arasından kararsız kalanlara yol gösteriyor
    Plazma ya da LCD televizyon almak isteyip, hangisinin daha iyi olduğuna bir türlü karar veremeyen tüketicilere rehber olmak için bir araya gelen üç düz ekran panel üreticisi Panasonic, Hitachi ve Pioneer bir internet sitesi kurdu.

Sitede, plazma ve LCD konusundaki yanlış bilgilere açıklık getirilirken, bağımsız Synovate araştırma şirketinin araştırmasından elde edilen verilerden yola çıkılarak, tüketicilerin bu iki teknolojinin hangi durumlarda en iyi sonucu verdiği konusundaki düşüncelerine yer veriliyor.
    Sitede ayrıca plazma ve LCD televizyonlar, tepki zamanı (hareket), izleme açısı, ekran yanığı, enerji kullanımı, kullanım ömrü, üretimin aynı kurumda olması açısından karşılaştırılıyor. Karşılaştırmalardan bazıları şöyle:

Tepki zamanı:
    Plazma TV’ler herhangi bir keskinlik veya detay kaybı yaşamadan hareketli objeleri görüntüleyebilirler. Plazma teknolojisi her pikselin bir imaj üretebilmesi için sadece bir pulsa ihtiyaç duyduğu için tepki zamanı nerdeyse bir andır.

LCD teknolojisi piksellerin, aktiften inaktif hale ve sonra yine aktif hale geçerek tek bir tepki döngüsü tamamlarlar. Tepki zamanları 4 milisaniye ile 25 milisaniye arasında değişir. En hızlı LCD ekranlar dahi belli bir miktar hareket b****ıklığı yaşayabilirler.

İzleme açısı:
    Plazma TV’ler, ışığı doğrudan ekran hücrelerinden veya piksellerinden yaymaları sayesinde, renkte ve kontrastta ciddi herhangi bir kayıp olmaksızın çok geniş açılardan izlenebilirler.
    Bununla birlikte, LCD pikselleri arkalarındaki bir ışık kaynağından ışık aldıkları için LCD ekranlar 45 derece kadar küçük açılarla izlenseler dahi kontrast ve renk kaybı yaşabilirler.

Ekran yanığı:
    Ekran yanığı bazı TV’lerde parlak bir imaj elementi, bir kanal logosu gibi, uzun süre için ekranda kalırsa oluşabilir. İlk zamanlarda, plazma TV’ler ekran yanığına maruz kalıyorlardı. Bununla birlikte bu konu ekran koruyucu sistemleri ve büyük fosfor gelişmeleri sayesinde büyük oranda giderildi. Artık plazma TV’de bilgisayar oyunları oynayabilir veya logo ağırlıklı kanalları çeşitli statik imajların ekranda uzun zaman kalmasından kaygılanmadan izleyebilirsiniz.

Enerji kullanımı:
    Plazma TV’ler LCD’lere göre daha fazla güç kullanmazlar. Eğer her teknolojinin nasıl çalıştığına bir bakarsanız çok anlamlı bir gerçektir bu. Plazma TV’ler örneğin, bir pikselin aydınlanması için tek bir plazma hücresinin ateşlenmesine ihtiyaç duyar. Plazma piksellerinde karanlık, onlara giden gücün kesilmesi ile temin edildiğinden, plazma TV’ler nispeten daha az enerjiyle karanlık görüntüleri oluşturabilirler.
    LCD’ler ise, sürekli yanan arka ışık kullanımları dolayısıyla, görüntünün karanlık veya aydınlık olmasına bağlı olmaksızın, her zaman sabit enerji kullanırlar.

Kullanım ömrü:
    Plazma TV’ler gerçekte LCD TV’lerin kullanım ömürlerinin en azından yarısına sahiptirler. Her iki TV de, orijinal parlaklıklarının yarısından fazlasını kaybetmeden önce en azından 60.000 saatlik bir ömür sunarlar. Bu da günde altı saatlik bir izleme ile 27 yıla denk gelir.
    Plazma ekranlar gerçekte kullandığınız görüntü ayarlarına bağlı olarak daha uzun süreli kullanılabilirler. Örneğin, kontrastı düşük tutarak plazma ekranın ömrünü potansiyel olarak uzatmış olursunuz.

Üretimin tamamının aynı kurumda olması:
    Eğer bir TV farklı firmalardan gelen bileşenleri kullanarak üretiliyorsa, bu bileşenlerin bir araya gelişi ve çalışması, aynı tek bir üreticide tüm parçaların üretildiği bir TV’ye kıyasla aynı kalitede olmayacaktır. Genelde, Plazma TV’ler tek bir firmada geliştirilip üretilmeye daha meyillidirler.
    Diğer taraftan LCD TV’ler genelde çeşitli üçüncü taraf firmaların parçalarını kullanarak imal edilmektedirler. Daha da kafa karıştırıcı olacak şekilde, LCD TV’ler geleneksel olarak fason olarak üretilmektedirler. Yani bazı firmalar bunları başka üreticilerden satın alır ve kendi markalarını bunların üzerine koyarak satarlar. Dolayısıyla, aldığınız LCD TV’nin ekranındaki marka, ürünün ana kısımlarını imal eden üretici firma olmayabilir.
    Plazma ekran aldığınızda hemen her zaman, size en iyi izleme tecrübesini yaşatmak için söz konusu teknolojinin ürün üzerinde yer alan markanın firması tarafından spesifik olarak geliştirildiğinden emin olabilirsiniz.
    Konuyla ilgili diğer ayrıntıları, örnekleri ve tüketici kılavuzunu [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] adresinden ulaşabilirsiniz.

Milliyet
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

Standart İlgi: Plazma mı almalı, LCD mi?

bu aydinlatici bilgiileri buraya yazdigin icin tesekürler arkadasim benim icin görüntü önemlidir ben lcd ve plazma tv leri magazalarda seyretim lcd lerin görüntü farki plazmalarinkinde cok cok üstündür enerji fazla harcasada görüntü ve ömür dayanikligi bakimindan lcd ler benim tercihimdir ilerde bir tane 102 cm lcd almayi düsünüyorum fiyatlar biraz daha düsün ve yayinlarda o zamana kadar bir kismi hd sistemine gecer o zaman alacam
    AlıntıAlıntı

Senior Member ucankale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

haklisinda tahtali kardes almisken 107 den asagi olmasin ..ben simdi düsünüyorumda keske 124 ekran alsaydim diyorum.plasmalarda cok iyi.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

ucankale senimi kiracam alirsam 107 cm alacam ama 124 cm cok büyük
    büyük oturma odasi olacaki o zaman güzel olur
    AlıntıAlıntı

Senior Member ucankale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

evet okonuda haklsin büyük olursa salon gider ama ideal 107 plasma
    AlıntıAlıntı

Senior Member spiderman 2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    185 Toplam

benim de elimdeki tv bozulsun bakalim ozaman lcd mi plazmami diye düsünürüm
    AlıntıAlıntı

Junior Member iskece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

merhaba ben de lc 94 lik var ve cok memnunum yanliz buyuk ekran alacak arkadaslara oturma odasinin muyuk olmasi lazim . yoksa bence normalde 94 ekran en iyisi normal bir oturma odasi icin
    dreambox 7000s
    dreambox 5620 s
    skystar 2 . 3 x
    humax 5400 . 2 x
    kathrein ufs 910
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Benim oturma odam 7.5X4 Bende su an Toshiba16/9 Rückwandprojektor var.
    Ben saturnda Sony 170 ekran HDTVyi gördüm.Aman allahim ne görüntü.
    Ne görüntü LCD ve Plasma halt eylemis yaninda.
    Benim bir daha televizyonum 145 ekran bunlardan olacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

sezo zaten lcd aldimi hd formatini destekliyen tv alacagim
    bakalim dreambox 8000s de alirsam deyme keyfime
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Alıntı tahtali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    sezo zaten lcd aldimi hd formatini destekliyen tv alacagim
    bakalim dreambox 8000s de alirsam deyme keyfime
    @Tahtali usta söz konusu HDTV degil,cünkü artik LCD ve Plasma zaten HDTVyi destekliyor.cözünürlük olayina gelince, 1080 olanini LCD ve Plasma bunlar otomatikmen 765e ceviriyor.
    Benim demek istedigim Rückwandprojektörler 1080 i gösteriyor ve LCD projeksiyonlu.
    Yandan üstten yada alttan bakmak resime etki etmiyor.Bir Plasma kadar net ve Yakina gelince pixeller (noktalar) yok.yani ayna gibi.
    Beni bayagi etkiledi.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Bu Konudaki Etiketler