turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Türkiye-İsveç İnönü'de karşılaşıyor

Türkiye, İsviçre ve Avusturya'nın ortak düzenleyeceği 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri öncesi ilk hazırlık maçını bu akşam İstanbul'da İsveç ile yapacak.

Türkiye, Euro 2008 finalleri öncesi ilk hazırlık maçını bu akşam İsveç ile oynayacak. Sakatlığı bulunan Serhat Akın ve Semih Şentürk kadrodan çıkarıldı.

İyileşen Hakan Balta ile kampa yeni katılan Nihat Kahveci ve Emre Belözoğlu antrenmanda yer aldı.

Nihat, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeleleri gerektiğini belirterek, "Mayıs ayına kadar herkes takımında en iyi şekilde kendisini hazırlamalı. Herkes, turnuvaya gitmek için çok büyük mücadele verdiğimizin farkında" dedi.

Savunma oyuncusu Servet Çetin ise, "İsveç ile iyi bir hazırlık maçı yapacağız. Avrupa Şampiyonası'nda her takımın şansının olduğuna inanıyorum. Biz de kupayı almak için çalışacağız" diye konuştu.

İsveç milli takım teknik direktörü Lars Lagerback, Türkiye karşısında genç oyunculara şans verecek. Interli golcü Zlatan İbrahimovic kadroda yer almıyor.

Lagerback, maç öncesi yorumunda, "Türkiye gibi ciddi bir rakiple oynayacak olmaktan mutluyuz. Türkiye özellikle iç saha maçlarında güçlü bir takım. Sahaya genç bir kadro süreceğim. Şampiyonaya kadar tüm oyuncularımın durumunun görmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile İsveç bugüne kadar yedi kez karşılaştı, bu maçlarda taraflar ikişer galibiyet elde etti. İki ülke son olarak 2002 Dünya Kupası elemelerinde aynı grupta yer almıştı.

İnönü Stadı'nda saat 20.35'de başlayacak ve ATV'den naklen yayınlanacak mücadeleyi İtalyan hakem Paolo Tagliavento yönetecek.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart İlgi: Türkiye-İsveç İnönü'de karşılaşıyor

saat 19.30 ATV canli yayinda.
    "Kalbin gıdası iman, aklın gıdası faydalı ilimdir."
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İsveç ile 0-0 berabere kaldıkları özel maçta, oyuncularının gösterdiği performanstan memnun olduğunu söyledi.

Fatih Terim, maçtan sonra yaptığı açıklamada, İsveç'in, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının en istikrarlı takımlarından biri olduğunu vurgulayarak, ''Oyun genelinde takım defansını iyi yaptık ama takım hucümü yaparken ufak hatalarımız oldu ve gole ulaşamadık. Skordan değil ama oyuncularımın performansından memnunum'' dedi.

Her iki yarıda biraz farklı bir kadroyla oynadıklarını kaydeden Terim, ''İkinci yarıda Mehmet Yıldız, Mehmet Topal ve Uğur Boral gibi görmediğimiz oyuncuları da görmek istedim ki kararımız çok daha net olsun. Önümüzde bir hazırlık maçı daha var ve ondan sonra kadroyu açıklayacağız. Gökdeniz, Tümer ve Arda'yı biliyorum, diğer oyuncuları da görmek istedim. Rakibimize çok pozisyon vermedik. Bloklararasını iyi kapattığımız zaman sorun olmuyor. Baskımız, presimiz daha artacak ama fiziki ve mental durumlarımız şu anda istediğimiz gibi değil'' diye konuştu.

Terim, ''Mert Nobre ve Vederson gibi oyuncuları da kadroda görecek miyiz?'' biçimindeki bir soruya,

''Bizim, başarılı olmuş bir iskeletimiz var. Hakan Balta ve İbrahim Üzülmez'in orada yaptığı görev, turnuva boyunca bizi finallere taşıdı. Türkiye için en önemli maçlardan biri olan Norveç maçında savunmada İbrahim Kaş, Hakan Balta ve Gökhan Gönül oynadı. Gönül ister ki herkes olsun ama bakacağız ve en iyi kadroyla gideceğiz'' yanıtını verdi.

Terim, Hakan Şükür ile ilgili bir soru üzerine şunları söyledi:

''Zaten Hakan Şükür'ü biliyorum, bizle bir sorunu yok. Hepinizin beni tenkit ettiği zaman da onu oynattım. Zaman içinde ne olacağına bakacağız. Hakan tabii ki önemli bir oyuncudur. Hakan, her zaman göreve hazır bir oyuncudur.''
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

ÖZEL MAÇLARDA GALİBİYET ÖZLEMİ

İsveç ile golsüz berabere kalan (A) Milli Futbol Takımı, son dönemde özel maçlardaki başarısız grafiğini sürdürdü.

Ay-yıldızlı ekip, son 5 özel karşılaşmadan da galibiyet çıkaramazken, bu süre içinde 2 yenilgi, 3 beraberlik aldı.

Milliler ayrıca, son 4 özel maçında da gol atma başarısı gösteremedi.

Bu arada Türk Milli Takımı, teknik direktör Fatih Terim'in ikinci görev süresi içinde yaptığı 16 özel maçın yalnızca 4'ünü kazanırken, 4'ünü yitirdi, 8'inde berabere kaldı.

13'ü yurtdışı, yalnızca 3'ü Türkiye sınırları içindeki son 16 özel maçta rakiplerine toplam 17 gol atan Türk Milli Takımı, kalesinde 19 gol gördü.

(A) Milli Futbol Takımı'nın galibiyete hasret kaldığı son 5 özel maç şöyle:

Tarih Yer Rakip Sonuç
    ---------- ------- ------ -----
    15.11.2006 Bergamo İtalya 1 - 1
    07.02.2007 Tiflis Gürcistan 0 - 1
    05.06.2007 Dortmund Brezilya 0 - 0
    22.08.2007 Bükreş Romanya 0 - 2
    06.02.2008 İstanbul İsveç 0 - 0
    Not: Maç sonuçlarında ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.

İSVEÇ'İ YİNE YENEMEDİ

Türk Milli Takımı, tarihinde 8. kez karşılaştığı İsveç ile yaptığı son 5. maçında da galip gelemedi.

Ay-yıldızlı ekip, İsveç ile yaptığı son 5 maçta 4. kez berabere kalırken, 1 kez de yenildi.

Öte yandan, iki ülke milli takımları arasında 5'i resmi, 3'ü özel olmak üzere, geride kalan 8 maçta taraflar 2'şer galibiyet alırken, 4 maçta eşitliği bozamadı.

Türkiye ile İsveç (A) milli futbol takımları arasında yapılan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Sonuç
    ---------- --------- ------------ -----
    10.06.1951 Stockholm Özel 1 - 3
    14.11.1951 İstanbul Özel 1 - 0
    29.03.1995 İstanbul Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 1
    15.11.1995 Stockholm Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 2
    15.06.2000 Eindhoven Avr.Şam.Finalleri 0 - 0
    07.10.2000 ***eborg Dün.Kup.Ele.Gru. 1 - 1
    05.09.2001 İstanbul Dün.Kup.Ele.Gru. 1 - 2
    06.02.2008 İstanbul Özel 0 - 0
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı