turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 5 sayfa var 12345 SonuncuSonuncu
41 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Vip Member Patrick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    121 Toplam

Standart 0664 ve 09b2 Profesyonal Öneri İçin Fikir Beyanlarınız...!!!

Öncelikle Selam ve saygılar Arkadaşlar..

Konunun başlığında da anlaşıldığı gibi bu konu başlığı altında sadece önemli olabilecek fikirlerinizi ve destek konusunda düşüncelerinizi yazmanızı istiyorum..
    Bu konu hepimizi yakından ilgilendiren bir konudur.

Benim Şahsi düşüncem şu yönde; Bu işi ciddiye alan arkadaşlar bir liste halinde kendi aramızda maddi manevi dayanışma benzeri bir grup olurşturup ve kendi aramızda çok güvendiğimiz tanıdığımız 2 kişiyi belirleyip en başta Çin olmak özre yurt dışında Profesyonel yazımıcı muhendislerle buluşturmak. Bu konu için sadece bu işe hobi için günül vermiş kişiler değil aynı zamanda DREAM toptan firmalarlanda görüşülüp gerekli yardımı zorunlu olarak vermeleri konusunda da gereken yapılacaktır.

Çönkü hepinizin gördüğü gibi burda yada başka Boardlarda konu polemik dışında bi çözüm sağlanamamakta.. Bu konu sadece bir fikir niteliğindedir. İşin ciddi boyutlara gelmesi halinde benim tavsiyem Konu özel vip bölümlere taşınıp orda devam edilmesi yada msn alanında grup açılıp sadece bu işe olumlu bakınan kişilerin dahil edilmesinden yanayım..

Ve isteğimiz olumlu sonuçlanması halinde de bu işten sadece listedeki günüllülerin faydalanması gerektiği kanaatindeyim..

Bilindiği gibi Şu sıralar herkes ciddi anlamda sıkıntılar içerisindedir. 09b2 kapanmış ve 0664 ler ise bir nebzede olsa şu anda dragonlar sayesinde sıkıntıların bir kısmı giderilmektedir. Bu nedenle DRAGONLARa kesinlikle fazla güvenilmemesi lazım. her an gitme tehlikesile karşı karşıyadır...

Bu sadece bir fikir Lütfen polemik yaratmayın sadece fikir olduğunu unutmayın beğenilmezse konu kaldırılır boşa sataşma yaşatacak arkadaşlarda uyarılmasızın banlansın.

Herkese şimdiden teşekkürler
    Konu Patrick tarafından (13.03.2011 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.

2. Teşekkür edenler:

thesaint (13.03.2011)

Member ramo33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: 0664 ve 09b2 Profesyonal Öneri İçin Fikir Beyanlarınız...!!!

slm lar ustam ben matti manevi elimden geldigince yanınızdayım saygılar

4. Teşekkür edenler:

Patrick (13.03.2011)

Senior Member ilk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    40 Toplam

ben bir amatörüm ama gücüm yettiğince yanınızdayım

Senior Member aykiri1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    346 Toplam

sistemi cozmeye yonelik calismalarin yapilmasi gayet normal bir durum
    sonuc olarak sifreli bir sistemi sifresiz hale getirebilmek icin yapiliyor bazi seyler (provider olan firmalarda bunlara karsi onlem alarak devam ediyor)
    dreambox yada buna benzer Open Source olan cihazlarin ureticilerinin yada dolayli dolaysiz ithalatcilarinin , distrubutorlerinin bu konuda destek verip vermeyecegini bilmiyorum
    ama bilinen birsey varki resmi kurumlarin gayri resmi bir isi yapabilmeleri riskli bir durumdur bunu ne derece onaylarlar gorusunu sizlere birakiyorum.

benim bu konudaki en iyi onerim su olacak.
    karsilikli didismelerden uzak bir sekilde amac sadece para olmaksizin bilgilerinizi sizinle ayni yolda yuruyen insanlarla gerek forum icinde gerekse forum disinda paylasabiliyorsaniz bu islerin ustesinden gelmek goruntugu kadar zor degil.
    herseyin bir anda olacagini dusunmek... yada kisa surede cozume kavusamamak bir yikim degildir. aksine her gun bilgiye bilgi eklendigi surece ne kadar hizli oldugunu goreceksiniz.

kimi zaman bazi arkadaslarin sorduklari sorularin ne kadar anlamsiz geldigini gorursunuz... (ornek: sifre cozen LNB nerden bulabilirim ? )
    bu soruyu kendinizde bir zamanlar aklinizdan gecirdiniz.. cunku bilmiyordunuz..

kisaca ozetlemek gerekirse.. firmalar resmi anlamda bu ise destek vermezler.
    decode islemleri profesyonel firmalar tarafindan degil.. profesyonel bireysel kullanicilar tarafindan yapilirlar.
    nds ile ugrasanlar bu konuda toplanmalilar... cw/ird ile ugrasanlar bir konuda toplanmalilar.
    saygilar.

7. Teşekkür edenler:

thesaint (13.03.2011)

Banned emmaclub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

bu grubun sonu silivri olur gibi geliyor bana )))

1 Bu Konu icin
    121 Toplam

Alıntı emmaclub Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bu grubun sonu silivri olur gibi geliyor bana )))
    bu işin silivri ile alakası yok illegal bi durum yok burda bizim amacımız legal olarak aldığımız aboneliği legal şekilde başka bi cihazda izleyebilinirmi.
    Annlamayan başka yorum katmasın lütfen..

NOT: sonu silivride olsa guantanamoda diyarbakır cezaevide olsa gittiğimiz yol önemli benim için sonucu değil.. Bu iş olacaksa ben 3 sene yatmaya razıyım.
    Bu işte y..ratan korkan varsa lütfen hıyar tarlasında dolaşmasın.. Sonra ayağı kayıp bi yerlerine bişiler kaçabilir..

Yürekli adam lazım
    Konu Patrick tarafından (13.03.2011 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

10. Teşekkür edenler:

sarilar (14.03.2011)

Senior Member thesaint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    17 Toplam

ben çok acemiyim ama elimden gelen bişi olursa ingilizce çeviri olabilir, test süreci olursa cihaz ve kartımla testte katkıda bulunmaya çalışırım, yoksa üstüste 3 makinamı(dsmart,digi,dream) kullanmaya devam etmek zorunda olmak bile yeteri kadar sıkıcı, her yer kumanda oldu evde
    patrick usta profesyonel demiş ama benim gibi acemi atladım işte, işe yaramaz görürseniz de alınmam merak etmeyin
    Konu thesaint tarafından (13.03.2011 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

12. Teşekkür edenler:

Patrick (13.03.2011)

Senior Member aykiri1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    346 Toplam

thesaint acemilikle hic ilgisi yok 3-4 ugrasinca acemilik falan kalmaz emin ol

14. Teşekkür edenler:

thesaint (13.03.2011)

0 Bu Konu icin
    121 Toplam

Alıntı aykiri1 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    thesaint acemilikle hic ilgisi yok 3-4 ugrasinca acemilik falan kalmaz emin ol
    Aynen Aykırı1 ustanında dediği gibi konu değişik bişi acemilikle ustalıkla kaıştırmayın lütfen 1. mesajı iyi okuyun bu işe biraz politik yaklaşımdır..

Teknik değil burda sadece kendi fikrimizi birleştirip bi şekilde bişiler yapabilmek istiyoruz.. Bence yurt dışı işi bana mantıklı geliyor

1 0664 kart ve cihaz ve DS kart modul alınarak çine gitmeli... Ordaki muhendislerle işbirliği yapılmalı.

Benim param olsa bir an durmam giderim...
    Konu Patrick tarafından (13.03.2011 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Junior Member turkstile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı Patrick Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Aynen Aykırı1 ustanında dediği gibi konu değişik bişi acemilikle ustalıkla kaıştırmayın lütfen 1. mesajı iyi okuyun bu işe biraz politik yaklaşımdır..

Teknik değil burda sadece kendi fikrimizi birleştirip bi şekilde bişiler yapabilmek istiyoruz.. Bence yurt dışı işi bana mantıklı geliyor

1 0664 kart ve cihaz ve DS kart modul alınarak çine gitmeli... Ordaki muhendislerle işbirliği yapılmalı.

Benim param olsa bir an durmam giderim...
    Usta sen hiç para biriktirmedinmi gitsen gelsen nasıl olsa geri kazanırsın?

1. sayfa - 5 sayfa var 12345 SonuncuSonuncu