turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Windows Vista SP1'den korku hikâyeleri

Windows Vista'nın ilk service pack'i kullanıcıların sorunlarını çözmek bir yana dursun daha fazla problem yaratacak gibi görünüyor.

XP'nin service pack'lerinde de benzer problemlerle karşılaşan bezen kullanıcılar Vista'nın ilk eklentisine de ateş püskürüyor.

Çeşitli sitelerde yer alan Vista SP1 bloglarına deneyimlerini gönderen kullanıcılardan Douglas Tresias gönderdiği e-postada sabah 7,15'te, sahibi olduğu Vista Home Basic için SP1'i çalıştırdığını ancak kurulumun hata verdiğini yazdı. Douglas, makineyi tekrar başlatmak istediğindeyse artık bilgisayarının açılmadığını gördü.

Resmi Windows Vista blog'unda ise birçok kullanıcıdan gelen Microsoft'u iyi iş yaptığı için "öven" bloglar yer alıyor. Bir kullanıcı, "Bugün Vista SP1'i kurdum, şimdi bilgisayarımdan ne ses geliyor ne de DVD çalışıyor" diyor.

Bir başka mutsuz kullanıcı ise, "Haberi duyar duymaz sisteme kurulumu yaptım. Geçmiş deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki bu benim verdiğim en iyi karar değildi" şeklinde yazıyor.

İşte Windows Vista SP1 deneyimini yaşayan kullanıcılardan seçmece korku öyküleri:

"Bu nasıl bir felaket, daha önce yüklediğim ekran kartı sürücülerim yok oldu. Sorun değil dedim sürücüleri tekrar yüklemeye çalıştım, ama olmadı"

"Service Pack'lerin amacı sistem performansını geliştirmektir. Vista SP1 ise tam tersi bir etki yapıyor."

Bu arada inceleme sitelerinde yer alan haberlere göre SP1'de olumlu gelişmeler olmakla birlikte halen birçok eksiğin giderilmediği ve pek yakında bir SP2 çıkacağını tahmin etmenin çok zor olmadığı belirtiliyor.

Edtiör'ün yorumu:

Vista SP1'le ilgili mutlu biten öykülerde mevcut. Bir sürü para sayarak satın alınan bu öykünün "zaten" mutlu bitmesi gerektiği için bu öykülere yer vermedik.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

Senior Member metin88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    83 Toplam

Standart İlgi: Windows Vista SP1'den korku hikâyeleri

teşekkür ederim
    AlıntıAlıntı