turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Banned mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    39.962 Toplam

Standart (Resimli Anlatım) CCleaner Kullanımı e Geçmiş Silme

CCleaner bir sistem temizleme programıdır.Bilgisayarınızdaki artık dosyaları temizleyerek kalabalıklaşmasını engeller ve bilgisayarınızın hızlanmasını sağlar.Hafızasında bilgi tutan bütün programların belleğinde düzenlemeler yapabilir.Fakat program geçmiş dosyaları silmek için kullanılıyor bir çok kişi tarafından.Programın sadece geçmiş silmek için değil daha kapsamlı olduğunu söylemek istiyorum.

Web Tarayıcılarınızın Ön Bellleklerini,Çerezlerini,Arama Geçmişlerini,Sistem Dosyalarını,Uygulamaları,Program Ekle Kaldır ve Regedit Kayıt defterini düzenleyebilirsiniz.Kayıt defterindeki ve sistemdeki hataları tarayup düzeltmenize yardımcı olur.Yine aynı şekilde kayıt defteri ve sistem hatalarını düzeltmek için Advanced System Care isimli programdan faydalanabilirsiniz.CCleaner hem 64 bit hemde 32 bit destekliyor.Bu yüzden her iki farklı işletim sisteminde kullanabilirsiniz. Sanırım bu kadar ön bilgi yeterli programın kullanımına geçmek istiyorum.

CCleaner isimli programı buradan indirebilirsiniz.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

İndirmek için açılan sayfanın sol tarafında yer alan Download NOW isimli yeşil butona basmanız yeterlidir.

Resimli Anlatım

CCleaner isimli programı açtığımızda önümüze bu şekilde bir arayüz çıkıyor.Karşımıza ilk çıkan işaretleme seçenekleri İnternet Exploler hakkındaki bütün düzenlemeler.Buna geçmiş silme,çerezler,kayıtlı parolar gibi bütün bilgiler dahil.Windowst ile birlikte geldiği için exploler direk windowst seçeneğinde çıkıyor.Daha sonra Windows Exploler deki seçenekler karşimiza çıkıuyor.Sistem dosyaları için Sistem adında bir Seçenek sunulmuş.

Sanırım Modzilla Firefox ve Google Chrome’un ayarlarını göremeyince biraz şaşırdınız.Hiç merak etmeyin onlarında ayarları mevcut.Google Chrome ve Modzilla Firefox ayarları için “UYGULAMALAR” isimli sekmeye giriyoruz.Burda Chrome ve Firefox ayarlarını yapabilirsiniz.Düzeltilmesini istediğiniz seçenekleri seçin.Uygulamalar sekmesinde Ofice 2007,Nero Burning ROM,Ofis Picture gibi programların tuttugu kayıtların siloinmesini seçebiliriz.Bilgisayarınızdaki bulunan ve kayıt tutan bütün programların kayıtlarını silebilirsiniz.Bu kayıtlar önemli kayıtlar değildir sadece Programların oluşturduğu artık dosyalardan oluşur.Örnek olarak TEMP dosyası gibi.

İşaretlemeniz gereken yerleri işaretledikten sonra öncelikle bir analiz yaptırmanız gerekiyor.Analiz sayesinde hangi programın ne kadar artık dosyası olduğunu ve silinecek olan tarayıcı geçmişlerini görebilirsiniz.Analiz isimli düğmeye basıyoruz.Hızlı bir şekilde analiz ediyor.Genelde 1 Dakika ile 3 dakika arasında Analiz yapar en uzun süre olarak.

Analiz işlemi sonucunda Temizliğe Başla isimli düğmeye basın.Size işaretlediğiniz programların ve dosyaların geçmişnii kalıcı olarak sileceğini söyleyen bir soru çıkacakdır.Soruya EVET diyerek silme işmenini başlatabilirsiniz.Gördüğünüz gibi benim Temizleme Sürem 23 Saniye sürmüş.Bu şekilde bilgisayarınzı hızlandırabilirsiniz.

AlıntıAlıntı

Senior Member karizma_63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

Standart Cevap: (Resimli Anlatım) CCleaner Kullanımı e Geçmiş Silme

bence bir pc de olması gereken bir programdır ccleanar
    geciken adalet , adalet değildir adalet birgün herkese lazım olur ( nokta. )
    anlayana sivri sinek saz anlamayana profil resmimdeki yazılar yetişir...
    AlıntıAlıntı