turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 8 sayfa var 12345 ... SonuncuSonuncu
76 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member tybet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Standart Hangi siyasi parti

Sakli arkadaşımız kapanan konuda hangi siyasi parti iyidir onu sormuştu
    bende o soruya cevap verirken konu kapatılmıştı.

şimdi o soruya cevabı başka bi alıntıyla cevaplıyacağım

Amerikalı siyaset bilimciler bu durumun ‘sistem’in nasıl işine geldiğini yazıp çizmişlerdi… Tek bir parti halk direnişiyle karşılaştığı zaman yıkılır. Ama ikili üçlü teşkilatlar kurar ve bunları birbirine yaslarsanız, o zaman bu yapılar halktan direnç geldiğinde birbirilerine yaslanırlar. Yani sistem içinde iktidar ve muhalefet birbirlerini ayakta tutar… Buradaki hassas durum halkın partiler arası dayanışmayı hissetmemesidir. Muhalefetin ‘sahteliği’ anlaşılırsa oyun bozulur… O zaman sistemin içine başka sanal muhalifler de oturtulur...
    Lampedusa’nın ünlü bir sözü vardır: Hiçbir şey değişmesin diye bir şeyler değişmeli!’ Sistem böyle işliyor… İktidara geçen her parti ‘sistem’ içinde kalacak şekilde oluşturulur… Partilerde yükselen kişiler seçilmiş değil, atanmış kişilerdir. Seçimler medya gücünü elinde tutan erkler tarafından şekillendirilir. O nedenle bir kukla tiyatrosudur... Halkı gerçekten temsil eden kimse Meclislere adım atamaz… Kazara giren olursa onlar da pasifize edilir ya da bir ikisi bağırsın diye bırakılır ki halk gerçek temsilcisi orada var zannetsin.

İktidar zorba yönetimiyle metal yorgunluğuna girip artık eteklerini toplayamaz hale gelince, birden bire karşınıza bir adam çıkarılır, gerekli şekilde allayıp pullanır. Halkın görmek duymak isteyeceği ne varsa söyletilir, ona göre giydirilir, yürütülür konuşturulur... Halk ona biat eder. Mıknatıs gibi bütün muhalif dalgayı tek bir kişi toplar. Bu aslında bir sisteme eklemlenmiş bir yapıdır. Ama siz ortada bir tane adam görürsünüz. Oysa arkasında koca bir ağ vardır... Bütün medya ve sivil toplum ağları onun için çalışır… Bu adamın arkasına kitleleri takarak fareli köyün kavalcısındaki gibi toplumsal muhalefeti yönlendirir, yanıltır, toplumun Sistem içinde kalarak oyalanmasını sağlar.
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    Onlara ( yani israil ve ismini bildirmediği öteki devlet)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

İSRAİL’İN İLK CUMHURBAŞKANI CHAİM WEİZMAMN

TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Standart Cevap: Hangi siyasi parti

Forum Kuralları;

7. Forumda siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

üstteki maddeyi sizlere hatırlatırım.konuyu takip edeceğiz, en ufak kural ihlalinde konuya ve kişilere gereken müdahale yapılacaktır.

Senior Member sakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    158 Toplam

ustadim kim yazmissa %100 katiliyorum lakin basa kim gelirse gelsin netice degismicek. Iste onun icindur ki suankinden +1 getirecek kisi kanimca piyasada yoktur. Bir umut Sarigul olur diyordum emme onuda kendi iclerinde harcadilar. Tipki yazinda oldugu gibi.

0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Alıntı TurKuaZv Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    [/B]

üstteki maddeyi sizlere hatırlatırım.konuyu takip edeceğiz, en ufak kural ihlalinde konuya ve kişilere gereken müdahale yapılacaktır.
    Gizli gizli takip edeceginize buyrun gelin sizde yorumlarinizla bize katilin, sizin sayenizde kurallari yasayarak ogreniriz hic degilse.

Senior Member tybet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Alıntı sakli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ustadim kim yazmissa %100 katiliyorum lakin basa kim gelirse gelsin netice degismicek. Iste onun icindur ki suankinden +1 getirecek kisi kanimca piyasada yoktur. Bir umut Sarigul olur diyordum emme onuda kendi iclerinde harcadilar. Tipki yazinda oldugu gibi.

@ sarıgül ün arkasındada sistem var
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    Onlara ( yani israil ve ismini bildirmediği öteki devlet)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

İSRAİL’İN İLK CUMHURBAŞKANI CHAİM WEİZMAMN

0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @ sarıgül ün arkasındada sistem var
    Dogrudur ustadim belki memlekete +2 birseyler verebilir gibi geliyordu bana konusmalarindan.

0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Alıntı sakli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Gizli gizli takip edeceginize buyrun gelin sizde yorumlarinizla bize katilin, sizin sayenizde kurallari yasayarak ogreniriz hic degilse.
    1. Gizli gizli takip etseydik buraya yazmazdık, bilakis bilin durumun ciddiyetini diye yazdık !
    2. Size kural falan öğretmek gibi bir gayemiz yok , sadece foruma üye olurken kabul ettiğiniz maddeleri hatırlatıyoruz !
    3. Admin olarak bu tür konulara müdahil olmak doğru değil.

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Alıntı TurKuaZv Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    1. Gizli gizli takip etseydik buraya yazmazdık, bilakis bilin durumun ciddiyetini diye yazdık !
    2. Size kural falan öğretmek gibi bir gayemiz yok , sadece foruma üye olurken kabul ettiğiniz maddeleri hatırlatıyoruz !
    3. Admin olarak bu tür konulara müdahil olmak doğru değil.

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
    Ustadim ben cok iyi anladim ve aydinlandim ama suradaki bolum yazdiginiz madde ile ters dusmuyormu : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Simdi burada yazilan yazilar dini olarak herkeze hitap etmiyor kanaatindeyim. Din ve mezhep olarak cok cok farkli dusunen arkadaslar var.
    Buradaki zihniyet ortaokullarda ve liselerde mecburi din dersi gosterilmesi gibi birsey olmuyormu. Burada bir anektod paylasim sizin ile 80'li yillardayiz lisedeyim ve ders de din dersi. Sinifimizda suryani bir arkadas vardi ve surekli din dersinden 10 alirdi. Birgun sordum sen Muslumanmisin yoksa diye bana aynen sunu dedi; "ben hep kagidimi bos veriyorum ama ne hikmetse hep 10 aliyorum".

0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

söz konusu bölüm adminler olarak özel açtığımız bir bölüm ve asla tartışma boyutu olmasına izin vermediğimiz
    kontrolü sadece bizde olan bir bölüm.Yazılı konular ise belli görevli arkadaşlarca takip edilmekte.
    Bu kadarcık takdiride forum yönetimine bırakırsınız herhalde .

Siyasi yazıların sonu tartışma ve hakarete gittiği için istemiyoruz. yoksa kişisel haklara saldırı hakaret
    olmayan yazı ve konular neden kapatılsın ki ?

Ayrıca Görevli arkadaşlar olarak burda düzeni sağlamak zorundayız, bu düzen kimisine uyar kimisine uymaz
    buna yapacak bişey yok maalesef. Üyeler için bu iş basittir istemediği konuya girmez okumaz olur biter ama
    bizler için öyle değil.

kolay gelsin...

0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Oncelikle Hak Yoklundaki takdir Allah'in dir onun icin size birakilabilinecegini zannetmiyorum ama demek istediginizin baska oldugunu tahmin ederek size basarilar diliyorum...

Yalniz @tybet ustadim bu sistem bir zamanlar cem uzan i da ortaya atmisti. Benim icin hayatimdaki en trajikomik siyasi olaydir.

1. sayfa - 8 sayfa var 12345 ... SonuncuSonuncu