turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Bursa 5'inci Otoshow Fuarý kapýlarýný açtý

Otomotiv Distribütörleri Derneði (ODD) Yönetim Kurulu Baþkaný Ýbrahim Aybar, ''Otomotiv sektörü, Türkiye'de artýk ekonomik itici güç'' dedi.

Aybar, ODD ve TÜYAP Fuarcýlýk AÞ tarafýndan düzenlenen, "5'inci Otoshow
    Fuarý"nýn açýlýþýnda yaptýðý konuþmada, sektörde son dört yýldýr yaþanan olumlu geliþmelere daha fazla katký yapmak, ekonominin itici gücü konumunu güçlendirmek amacýyla düzenlenen fuarýn, markalarýn ürünlerini müþterilerle buluþturmak için önemli bir fýrsat olduðunu söyledi.

Bu anlamda toplam 30 bin metre kare kapalý alanda düzenlenen bu fuarýn ziyaretçilerini 38 ticari ve binek markanýn yaný sýra birçok sektörel yan sanayi firmasýnýn ürünleriyle de buluþturduðunu ifade eden Aybar, 2007 yýlýnda Ýstanbul Ticari Araçlar Fuarý'nýn yaný sýra tam 10 ilde gerçekleþen yerel fuarlarla desteklenen fuarlarýn 1990'lý yýllarýn baþýndan bu yana büyük bir çabanýn eseri olduðunu dile getirdi.

Aybar, bugün gelinen noktada son 10 yýl içerisinde toplam bir milyon metre kareyi aþan fuar alanýnda 41 fuarýn gerçekleþtirildiðini ve 4 milyonun üzerinde ziyaretçiyle otomotiv ürünlerinin buluþturulduðunu belirterek, Bursa ilinin de otomotiv iç pazar, binek ve hafif ticari araç satýþlarýnda 5. sýrada olduðunu bildirdi.

Bursa'nýn bunun ötesinde bugün gerek ulusal gerek uluslararasý otomotiv sanayinin ve ticaretinin geliþiminde çok önemli bir yol oynadýðýný ifadeeden Aybar, þunlarý söyledi:

"Özellikle ekonomimizin geliþmesindeki lokomotif güç olan otomotiv sanayimizin kalbi durumundaki Bursa'da, sadece Bursa için deðil çevre illerin geliþimi için de katký yapýlýyor. Nitekim, 2007 yýlýnda gerçekleþtirmiþ olduðumuz toplam 20 milyar dolarý aþan ihracat gelirinin yüzde 80'i Bursa'daki üretimden kaynaklanýyor.

Þehrin sadece tabii ve tarihi özelliði önemli deðil. Ayný zamanda bu ortaya koyduðu büyük ekonomik güç, bugün artýk bu fuarýn çok yakýn bir gelecekte uluslararasý bir üne ve o niteliðe sahip olmasýný gerektiriyor. Bunun için bu fuarý önemsememiz lazým."

"Otomotiv sektörü, Türkiye'de artýk ekonomik itici güç" diyen Aybar, sektörün en büyük katma deðer sektör olduðunu vurguladý.

Aybar, özellikle sektör için istikrarýn çok önemli olduðunu ifade ederek þöyle konuþtu:

"Ekonomide yakalanan istikrarýn devamý, bu sektörü çok daha yaygýn yatýrým gücüyle çok daha büyük katma deðerleri bize müjdeleyecektir. Ancak bunun için sadece üretim, ihracat deðil ayný zamanda iç pazarýn da canlý olmasý lazým. Ýþte bu anlamda bu distribütörlerin ve yan sanayicilerin ayrýca satýcýlarýmýzýn çok büyük katkýsý var.

Bu katkýnýn devam etmesi lazým. Nitekim 2007 yýlý sonunda yýllýk 641 bin satýþ gerçekleþti ve Türkiye Avrupa ülkeleriyle mukayese edildiðinde en fazla otomobil satýlan ülke sýralamasýnda 8'inciliðe, en fazla ticari araç satýlan ülke sýralamasýnda da 5'inciliðe yükseldi.

Önemli olan bu baþarýnýn bundan sonra daha yukarý noktalara çýkabilmesi. Ýþte bunun için yeni seçilen ODD yönetim kurulu olarak biz de yoðun bir seferberlik ve çaba içinde olacaðýz."

Fuarýn açýlýþýna Bursa Valisi Þahabettin Harput, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ýlhan Parseker, BUSÝAD Yönetim Kurulu Baþkaný Arif Özer ve çok sayýda davetli katýldý.

Fuarda sergilenecek marka ve modeller

Bursa 5'inci Otoshow Fuarý'na katýlacak firma ve markalardan bazýlarý þöyle:

"Alfa Romeo, Audi, BMW, BMW Motosiklet, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daihatsu, Fiat, Ford, FYM, Güleryüz Kobra, Honda, HYOSUNG, Hyundai, IKCO, Isuzu, Iveco, Kia, Krone, Land Rover, Meiller, Mini Cooper, Mitsubishi, Mondial, Nissan, Peugeot, Porsche, Renault, Scania, Seat, Ssangyong, Subaru, Suzuki, Suzuki Motosiklet, SYM, Tata, TGB, Toyota, Volkwagen."

Fuarda, ilk kez kez sergilenecek bazý modeller ise þunlar:

"BMW M3 Coupe, Chevrolet Aveo HB, Daihatsu Materia, Fiat Fiorino Combi Mix, Hyundai H-1, IKCO Samand LX, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Lancer, Nissan X-Trail, Peugeot 308 Dizel Otomatik, Porsche Cayenne GTS, Renault Clio Grand Tour, Renault Yeni Laguna, Scania-P, Scania-G, Scania-R, Subaru Yeni Forester, Subaru Qutback, Subaru Legacy Diesel, Suzuki SX4, Volkswagen Caddy Maxi."

Bursa 5. Otoshow Fuarý'nda sergilenecek araçlarýn tanýtýmýnda Þebnem Schaffer, Þenay Akay, Arzu Pavlova, Nilay Dorsa ve Fatoþ Kabasakal gibi mankenlerin görev alacaðý bildirildi.

TÜYAP Bursa Uluslararasý Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleþtirilen fuar, 6 Nisana kadar gezilebilecek
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Ýlgi: Bursa 5'inci Otoshow Fuarý kapýlarýný açtý

Clio Grand Tour, Bursa'da görücüye çýktý
    OYAK Renault tarafýndan üretilen ''Clio Grand Tour'', Türkiye'de ilk kez, ''5'inci Bursa Otoshow Fuarý''nda otomobil tutkunlarýyla buluþtu.

OYAK Renault Genel Müdürü Tarýk Tunalýoðlu, fuardaki Renault standýnda düzenlediði basýn toplantýsýnda, bugünün yeni görevinin ilk günü olmasý dolayýsýyla kendisi için çok anlamlý olduðunu, ayrýca ayaðýnýn tozuyla en yeni modelin Türk müþterisiyle buluþtuðu bir organizasyonda yer almanýn mutluluðunu yaþadýðýný söyledi.

Tunalýoðlu, Renault'nun Türk pazarýnda en çok satan iki model olan "Megane Sedan" ve "Symbol" ile pazar lideri olduðunu belirterek, sadece Türkiye pazarýnda deðil, ayrýca 5 kýtada ve 100 ülkede de OYAK Renault'da yapýlan otomobillerin satýldýðýný vurguladý.

OYAK Renault'nun üretim kapasitesi ve ihracatýnýn son 6 yýlda 3 kat arttýðýna dikkati çeken Tunalýoðlu, þöyle konuþtu:

"Þubat ayý sonu itibarýyla da üretim ve ihracatta yine en öndeyiz. Özetle OYAK Renault, Türk endüstrisine katkýda bulunan en büyüklerden biri. Son 10 yýlda ihracat ciromuz 11 milyar dolarý, yatýrým miktarý 1,3 milyar dolarý geçti. En önemlisi ve en çok gurur duyduðumuz, son 5 yýlda istihdam miktarýmýz 3 bin arttý. Þu anda OYAK Renault ailesi büyüyerek 6 bin 600 kiþiye ulaþtý."

Türkiye pazarýna çýkmadan üretimi artýrýldý

Tunalýoðlu, bugün Türkiye'de ilk kez tanýtýmý yapýlan yeni modelin, aslýnda þu anda Avrupa'nýn 15 ülkesinde yollarda dolaþtýðýný belirterek, "Ýlk alýnan geri dönüþlere, taleplere göre, katlanarak talepler artmakta.

Bunun için bugünden itibaren bu modelimizin üretim kapasitesini yüzde 50 artýrma kararýný verdik ve bunun çalýþmalarýna baþladýk. Dolayýsýyla hem Türk pazarý hem diðer ihracat pazarlarý için bu modeli daha çok üretme miktarýna, çok yakýn bir tarihte sahip
    olacaðýz" diye konuþtu.

Renault 11'inci yýlda da lider

Renault Mais Genel Müdürü Ýbrahim Aybar da Renault'nun binek otomobil pazarýnda 10 yýl boyunca üst üste liderliðini elinde bulundurduðunu belirterek, "Bu yýl 11. yýl ve ilk 3 ay sonuçlarý gösterdi ki bu yýlý da binek otomobil de lider kapatmamýz için her türlü þart oluþmakta" dedi.

Aybar, Bursa'da üretilen "Symbol" ve "Megane Sedan"ýn açýk arayla sektörde en çok satan iki otomobil olduðunu belirterek, bu baþarýnýn kendilerini gururlandýrdýðýný ifade etti.

Renault ve OYAK'ýn, her zaman iliþkilerinde ve Türkiye'ye bakýþlarýnda son derece pozitif mesajlarý kamuoyu ile paylaþtýklarýnýn dile getiren Aybar, kýsa, orta ve uzun vadede Türkiye'ye yönelik olumlu bakýþýn sonucunda önemli yatýrýmlarýn hýzla devam ettiðini vurguladý.

Aybar, 2008 yýlýnda Renault'nun 8 yeni modelin lansmanýný gerçekleþtireceðini, Renault 2009 Kontratý'nýn 8 yeni ürününun arka arkaya Türkiye pazarýna çýkacaðýna deðinerek, þöyle konuþtu:

"Bir tanesi, geçtiðimiz ay içinde çýktý 'Yeni Laguna'... Yeni Laguna, bizler için çok önemli. Onun dýþýnda kendi segmentinde, yüzde 9 pazar payý almasý öngörülen bir otomobil ve toplam 3 bin adetlik satýþý yapmayý planlýyoruz. Laguna'nýn bir baþka özelliði var, gerek dizel, gerekse benzinli motor seçeneði olarak 1600 cc'nin altýnda motor hacmiyle hem yakýt ekonomisi hem de özellikle vergi avantajý saðlayan segmentindeki tek otomobil. Kalite öncülüðü yönüyle de 3 yýl 150 bin kilometre garantiyle de ortaya koyuyor."

"Clio Grand Tour 18 Nisan'da Türkiye pazarýnda"

"Clio Grand Tour"un aslýnda, "Clio" özelliklerini taþýdýðýný, ancak dinamizmi ve performansý "Clio 3"e benzediði gibi daha deðiþik standartlarý ve daha farklý boyutu ifade ettiðini anlatan Aybar, böylece kendi bulunduðu segmentte bir baþka alt segment ortaya koyduðunu söyledi.

Aybar, özellikle sürüþ keyfi ve konforun yaný sýra uzatýlmýþ þasisiyle aracýn yarý yarýya daha fazla bagaj hacmi sunduðunu ve aracýn daha fazla kullaným opsiyonuna sahip olduðunu belirterek, þöyle devam etti:

"Araç, 4 motor seçeneðiyle Türkiye pazarýnda olacak. Bunlar benzinli ve dizel olmak üzere, benzinlide 1,2 Litre 75 beygir ve 1,4 litre 98 beygir. Dizelde ise 1,5 Litre common rail motor esasýyla hem 65 beygir hem de 80 beygir olarak pazara sunulacak. Pazara sunuþ tarihimiz 18 Nisan olacak. Clio Grand Tour'un satýþa baþlamasýyla birlikte Clio 3 ve Clio Grand Tour'un toplamýnda, bu yýl segmentte yüzde 11 pazar payý hedefliyoruz."

Aybar, "Clio Grand Tour"un fiyatýnýn 18 Nisanda Türkiye pazarýna sunulurken, mevcut "Clio 3"ün fiyatýnýn bin YTL üzerinden baþlayacaðýný belirterek, bu kapsamda otomobilin 27 bin YTL'den baþlayan fiyatlarla satýlacaðýný bildirdi.

OYAK Renault Genel Müdürü Tunalýoðlu, daha sonra otomobilin sembolik anahtarýný, Renault Mais Genel Müdürü Aybar'a teslim etti.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Ýlgi: Bursa 5'inci Otoshow Fuarý kapýlarýný açtý

Porsche Cayenne GTS, Bursa Otoshow'da
    Porsche'nin, lüks SUV (Sport Utility Vehicle 'spor aktivite aracý') sýnýfýndaki temsilcisi Cayenne'nin ''GTS'' modeli Türkiye'de ilk kez ''5'inci Bursa Otoshow Fuarý''nda Türk otomobil severlerle buluþtu.

Porsche'nin, lüks SUV (Sport Utility Vehicle 'spor aktivite aracý') sýnýfýndaki temsilcisi Cayenne'nin "GTS" modeli Türkiye'de ilk kez "5'inci Bursa Otoshow Fuarý"nda Türk otomobil severlerle buluþtu.

Fuarýn açýlýþ töreninin ardýndan, Bursa Valisi Þahabettin Harput, Otomotiv Distribütörleri Derneði Baþkaný Ýbrahim Aybar ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ýlhan Parseker'in de aralarýnda bulunduðu davetliler, Porsche standýnda sergilenen Cayenne GTS'nin tanýtým etkinliðine katýldýlar. Üzerindeki örtü kaldýrýlan Cayenne GTS, Türkiye'de ilk kez otomobil tutkunlarýyla buluþmuþ oldu.

Alman lüks spor otomobil ve arazi aracý üreticisi Porsche'nin, tasarýmý ve teknolojisiyle ön plana çýkan modeli "Cayenne"in daha sportif ve güçlendirilmiþ versiyonu olduðu bildirilen "GTS", 4.8 litrelik V8 motora ve 405 beygir güce sahip.

Arka bölümde yoðunlaþan krom kaplamalarýnýn yaný sýra bagaj kapaðýndaki logosuyla diðer Cayenne versiyonlarýndan ayrýlan ve 128 bin 985 avrodan satýþa sunulan "GTS", 21 inçlik jantlarý, "B" ve "C" sütunlarýnýn üzerindeki siyah süsleme plakalarý ve sportif eþikleriyle dikkati çekiyor.

Cayenne S'e göre 24 milimetre alçaltýlmýþ þasiye sahip olan, 0-100 kilometre hýzlanmasýný 6.1 saniyede tamamladýðý belirtilen Cayenne GTS'nin, 100 kilometredeki ortalama yakýt tüketiminin ise 15,1 litre olduðu kaydedildi.

-W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý