Beþiktaþ Teknik Direktörü, kamp sonrasý takýmdaki eksik noktalara dikkat çekip, bunlarý yönetime iletti.
Siyah beyazlýlarýn hocasý Samet Aybaba, “En önemli sorunlarýmýzý, stoper, sol bek ile forvet bölgesinde yaþanan aksaklýklar oluþturuyor. Bunlarý çözmeliyiz” dedi.

ANTALYA’nýn Side ilçesinde yaptýðý devre arasý kampýný bitiren Beþiktaþ, Süper Lig’in ikinci devresine hazýr hale geldi. Siyah beyazlý ekibin teknik direktörü Samet Aybaba da, kamp boyunca futbolcular ve teknik heyetle yaptýðý toplantýlarýn detaylarýný futbol komitesinden Ahmet Kavalcý’ya aktardý.
Belirli noktalara dikkat çeken baþarýlý hoca, özellikle futbolcularýyla uzun uzun özeleþtiri yaptýðýný dile getirdi. Kamptan tam verim aldýklarýný, ancak ligin ikinci yarýsý öncesi eksikleri olduðunu dile getiren Aybaba, bu toplantýlarda sorunu belirlediklerini dile getirdi.

‘YAPILAN TAKVÝYELERLE BAÞARI GELEBÝLÝR’

BEÞÝKTAÞ Teknik Direktörü Samet Aybaba, yönetici Ahmet Kavalcý’yla yaptýðý sohbette þu konulara dikkat çekti:
- Kamp döneminde hep birlikte geride kalan ilk yarýya baktýk. Takýmýmýzýn þu anda 3 önemli sorunu var. Bu eksiklikleri devre arasý kampýnda kapatmaya çalýþtýk. Yaptýðýmýz birkaç takviye ile de bunu baþaraðýmýzý umuyorum.
- Takým olarak fizik ve performans açýsýndan üst düzeyde çalýþmalar gerçekleþtirdik. En önemli sorunlarýmýzýn baþýnda; stoper, sol bek ile forvette yaþadýðýmýz aksaklýklar geliyor.

‘DURAN TOPLARDA PROBLEM YAÞIYORUZ’

SÜPER Lig’in ikinci yarýsýnda bu sorunlarýmýzý asgariye indireceðimize inanýyorum. Özellikle sol kanada Gökhan Süzen gibi önemli bir oyuncuyu monte ettik. Yakýn gelecekte biraz uyum sorunu yaþayabilir ama güçlü bir yapýya sahip. Bu futbolcuma ve takýmýmdaki diðer isimlere sonuna kadar güveniyorum.
- Oyuncularýmla ortak gerçekleþtirdiðim toplantýlarda özellikle duran toplarda yaþadýðýmýz sýkýntýlara deðindik. Hava hakimiyetini rakiplerimize kaptýrmamamýz gerek. Bu nedenle daha dikkatli olmamýz konusunda da uyarýlarda bulundum. Ligin ikinci devresinde her þey çok daha güzel olacak.

Yabancý forvet arayýþý sürüyor

TEKNÝK direktör Samet Aybaba’nýn, Beþiktaþ’a yabancý bir forvet istediði öðrenildi. Siyah beyazlý kulübün ikinci baþkaný Ahmet Nur Çebi, Aybaba’nýn yönetime verdiði listedeki oyuncular için çalýþmalara baþladýklarýný belirtti. Nene’nin alternatifi olduðunu kaydeden Çebi, þu ifadelere yer verdi: “Laf olsun diye, ‘Transfer yaptýk’ demek için takviyede bulunmayýz. Arayýþlarýmýz Ýngiltere, Rusya ve Ýspanya Liglerinde devam ediyor. Hocamýzýn istediði doðrutuldaki isimlerle anlaþmak istiyoruz.”