turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
18 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Member cakirefe09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Standart """DM 500 de uydu sorunu""

Slm Arkadaslar bende dm500 var ve image olarakta gemini 4.20 yüklü. Türksattaki herhangi bir kanala bakarken astradaki kanallara gectigim zaman Kein sender gefunden diyor. Bu sorun 13 derece ve 7 derecedede gecerli. Bazende oluyorki 13 derecedeki kanali gösterdiginde bukezde ayni hatayi tekrar türksat kanalina gecince yapiyor. Bunun sorunu nerde. Imageden kaynaklaniyor sandim ve imageyi tekrar yükledim ama ayni sorun devam ediyor. Bilen ustalara simdiden tesekkürler...
    Konu cakirefe09 tarafından (25.04.2008 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart Cevap: """DM 500 de uydu sorunu""

Her kanal EPG vermiyor.
    Hotbirde cok kanal var EPG vermeyen.
    Türksattada ayni durum var.Astrada sorun olmamasi lazim.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    5 Toplam

EPG derken öyle degil kardes. ""kein sender Gefunden"" diyor ve alttada hayliyle kein EPG ferfügbar diyor. Ben yanlis anlattim sanirim. Yukardaki yaziyi editledim simdi oldu sanirim.
    Konu cakirefe09 tarafından (25.04.2008 Saat 09:54 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member kadir28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    127 Toplam

Alıntı cakirefe09 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    EPG derken öyle degil kardes. ""kein sender Gefunden"" diyor ve alttada hayliyle kein EPG ferfügbar diyor. Ben yanlis anlattim sanirim. Yukardaki yaziyi editledim simdi oldu sanirim.
    Arkadasim surda anlattigimi bir uygula bakalim duzelecekmi?

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Saolasin Kadir28 kares, anlatimindaki gibi yapacagim ayarlari bakalim bi degisiklik olacakmi. Sonra yazip haber veririm hemen. Tesekkürler...
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    5 Toplam

olmadi malesef arkadaslar yine ayni sorunu yapiyor. Diger boxu takiyorum sorunsuz calisiyor ama bunda kanal bulunamadi ikazi cikiyor hep. Anlamadim gitti. cihazi kirmamak elde degil. Baska caresi yokmu bunun acaba...
    AlıntıAlıntı

Senior Member Nisbet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Bu anladigim problem ise cogumuzun bildigi gibi diseq sorunundan kaynaklaniyor.Tabi anten confirigasyonunu yazmamisin eger 2 antenli sistem ise saglam uyumlu bir diseq ile denemeni tafsiye ediyorum.Bende univers marka diseq var ve DM500,500+,7020 de hic problem yaratmadan geciyor.Bulamazsan hani ustunde bir at olan marka var ismini unuttum onu tavsiye ederim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Alıntı Nisbet3000 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bu anladigim problem ise cogumuzun bildigi gibi diseq sorunundan kaynaklaniyor.Tabi anten confirigasyonunu yazmamisin eger 2 antenli sistem ise saglam uyumlu bir diseq ile denemeni tafsiye ediyorum.Bende univers marka diseq var ve DM500,500+,7020 de hic problem yaratmadan geciyor.Bulamazsan hani ustunde bir at olan marka var ismini unuttum onu tavsiye ederim.

Yok arkadasim bende bir DM daha var onda sorun yapmiyor nedense. Ama digerinde kanallari degistirdigim zaman kanala bulunamadi diyor. Tekrar önceki kanala geri geliyorum onuda etkiliyor ve ondada aynisini yapiyor. Ben bi anlam veremedim valla. Hemen hemen her image yi denedim ama nafile. caresiz saga sola bakiyorum simdi nsl olacak diye. Okumadigim sayfa kalmadi yapmadigim ayarda sanirim. Neyse... Bana yine uyku yok bu gece anlasilan sinirden...
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Bu olay
    1-diseq
    2-Lnb => özelikle kulandığınız uyduların bir tanesinde lnb 4'lü ise,ben ayni sorunları yaşamıştım zamanında,4 çıkışta da farklı reciverler bağlı hepsi çalışırken genelde sorun olmuyordu,bir tanesini kapatınca diğer resiverlerin bir taneside kanal bulamama sorunu yaşatıyordu
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    5 Toplam

Alıntı as11 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bu olay
    1-diseq
    2-Lnb => özelikle kulandığınız uyduların bir tanesinde lnb 4'lü ise,ben ayni sorunları yaşamıştım zamanında,4 çıkışta da farklı reciverler bağlı hepsi çalışırken genelde sorun olmuyordu,bir tanesini kapatınca diğer resiverlerin bir taneside kanal bulamama sorunu yaşatıyordu
    Arkadasim öncelikle tesekkürler. Sorunuma cözüm vermekten ziyade kendi basindan geceni anlatmissin ama yine saol. Basliktaki konuyu okumadin sanirim. Ne diseq nede canak nede LMB de sorun var. Her kafadan bi ses cikiyor ama tam olarak cözüm yok su an. Bende arastirmadayim ve kac gün gecmesine ragmen bi degisme yok. Zaten degisim olunca kesinlikle yeni konu acip zözümü bildirecegim. Ama kimse buraya bende söyle böyleydi diye yazmasin rica olarak yaziyorum. Sadece olabilecek alternatifler varsa amenna ama 1. LMB 2. Diseq diye yazarsaniz ben ne LMB de nede diseq de ne yapacagimi tam olarak anlayamam.

Saygilar...
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu