Fikret Orman'ın sabrı taştı! Kılıçlar çekiliyorSiyah Beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman'ın, Yıldırım Demirören borcunu hibe etmediği taktirde TFF başkanına dava açılacağı iddia edildi.

Beşiktaş'ın yıllık olağan ve mali genel kurulu önümüzdeki hafta yapılacak. Bu nedenle kulisler iyice ısınmaya başladı. Yeni stat projesi de dahil diğer projelerin de detaylarının açıklanacağı genel kurulda; iki aylık Yıldırım Demirören, bir aylık Yalçın Karadeniz ve dokuz aylık Fikret Orman dönemi ayrı ayrı ibraya sunulacak.

Habertürk'ün servis ettiği habere göre; En kritik noktalardan biri Yıldırım Demirören dönemi... Başkan Fikret Orman'ın mali kongrenin ardındna mart ayında da tüzük tadil kongresi yapıp kulüp tüzüğünde ciddi değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Örneğin; yönetim kurulu üye sayısı 18'den 15'e düşürülecek. Yöneticiler kendi kusurları ile neden oldukları vergi borçları ya da diğer borçlardan yöneticilikten ayrılsalar dahi sorumlu tutulacaklar.

YÖNETİM DEĞİŞİYOR MU?

Tüzük tadilinin ardından da Fikret Orman'ın mayıs ayında seçime gitmesi bekleniyor. Başkanın, yönetimdeki 4-5 ismi değiştirebileceği gibi mevcut isimlerden 4-5'i ile yola devam edip büyük bir çoğunluğunu yönetim dışında da bırakabileceği de konuşuluyor.

Camianın önemli isimleriyle de görüş alış-verişinde bulunan başkan Fikret Orman'ın en fazla karşılaştığı soru Yıldırım Demirören'in 140 milyon liralık alacağı. Hibe edip etmeyecek mi? Artık net olarak ortaya çıktı ki hibe etmiyor. Bu konu ya uzlaşma yolu ile çözülecek ya da dava konusu olacaktı. Demirören'in hibe etmeyeceğini bildirmesinin ardından Beşiktaş'ın eski başkanını mahkemeye vermesi yüksek ihtimal olarak gözüküyor.

KILIÇLAR ÇEKİLİYOR

Fikret Orman da bu düşüncede olduğunu hafta içinde yaptığı görüşmelerde dile getirdi. Aynen şunları söyledi:' Ben kulübün borcunu aşağı çekmek için aylardır uğraşıyorum. Belli bir aşama kaydettik. Bundan sonra daha iyi olacak. Aynı zamanda Yıldırım Demirören'in 100 milyon liralık alacağını da sildirmek için çabaladım. Zamanında hibe edeceğini söylemişti ama şimdi etmiyor. Ben bu bu hafta davaları ardı ardına açacağım'

İşte en can alıcı nokta Fikret Orman'ın bu sözleri. Camia aylardır 'hesap sorsana' diye baskı yapıyor. Başkan ise '8 yıldır hesap sormadınız şimdi benden bir çırpıda sormamı bekliyorsunuz' diye karşılık veriyordu. Beşiktaş A.Ş'nin genel kurulunda Demirören yönetimi ibra edilmemiş ve ilk adım atılmıştı. Şimdi yönetim eski başkanı mahkemeye de verirse iki cephe arasında kılıçlar tam anlamıyla çekilmiş olacak.