turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Formula futbol şöleni 7 Mayıs'ta yapılıyor

Formula Otomobil Yarışı sürücülerinden oluşan Formula takımı ile ünlülerden oluşan Allstars takımının yapacağı gösteri maçı, 7 Mayıs Çarşamba günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Futbol Federasyonu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Galatasaray Kulübü ve Nazionali Piloti firmasının işbirliğiyle düzenlenecek organizasyon, Ali Sami Yen Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak.

Tüm bilet gelirlerinin Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ve Umut Çocukları Derneği'ne bağışlanacağı organizasyonun biletleri, Biletix'te satışa sunuldu.

Bilet fiyatları:
    Eski Açık Tribün: 6 YTL
    Kapalı Tribün: 11,5 YTL
    Numaralı Tribün: 17,00 YTL
    Yeni Açık Tribün: 6,00 YTL

Organizasyon, CNN TÜRK'te de canlı yayınla ekrana gelecek
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Formula futbol şöleni 7 Mayıs'ta yapılıyor

Formula pilotları yeşil sahada döktürdü

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) öncülüğünde, Nazionale Piloti işbirliğiyle düzenlenen ''Formula Futbol Şöleni'', Ali Sami Yen Stadı'nda yapıldı. F1 takımı ile All Stars takımları arasındaki karşılaşmayı Formula pilotları 8-3 kazandı.

Formula 1'de 2 kez dünya şampiyonu olan İspanyol pilot Fernando Alonso, Force India takımının İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella, Toyota pilotu İtalyan Jarno Trulli ve Toro Rosso takımının Alman pilotu Sebastian Vettel'in de aralarında bulunduğu F1 ve GP2 pilotları, Cüneyt Tanman, Tanju Çolak, Mehmet Özdilek gibi eski futbolcular ve Yılmaz Erdoğan ile Mahsun Kırmızıgül gibi sanatçıların da yer aldığı All Stars takımıyla karşılaştı.

F1 takımı ile All Stars takımları arasındaki karşılaşmayı Formula pilotları 8-3 kazandı. F1 takımının gollerini Alonso, Luizzi (3), Fisichella (3) ve Vettel atarken, All Stars takımının golleri Tanju Çolak'ın oğlu Anıl, Mahsun Kırmızıgül ve Mehmet Özdilek'ten'den geldi.

F1 takımı 10. dakikada Alonso ile 1-0 öne geçerken, 23, 34 ve 50. dakikalarda Liuzzi, 37, 61 ve 74. dakikalarda Fisichella, 79. dakikada da Vettel, takımları adına fileleri havalandırdı.

All Stars takımının gollerini ise 31. dakikada Anıl, 67. dakikada Mahsun Kırmızıgül, 82. dakikada Mehmet Özdilek kaydetti.

F1 pilotları, zaman zaman yaptıkları hareketlerle alkış alırken, özellikle İspanyol Alonso ve İtalyan Fisichella, attıkları goller ve gösterdikleri performansla göz doldurdu.

Bu arada, maçın 53. dakikasında Kerem Alışık, penaltı atışından yararlanamadı. F1 takımı, geçen yıl oynanan maçı da 8-5 kazanmıştı.

Formula 1 ve All Stars takımlarını karşı karşıya getiren gösteri maçından elde edilen gelir, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Umut Çocukları Derneği'ne aktarılacak
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı